29.07.2014. 18:52
Jaunais Latvijas hokeja uzbrucējs Rūdolfs Maslovskis no Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) izpelnījies brīdinājumu par aizliegto vielu lietošanu, bet nekāda veida sodi vai diskvalifikācija viņam netiks piemēroti, informē IIHF.Pašlaik...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Pašlaik 19 gadus vecais Maslovskis pagājušā gada beigās pārstāvēja Latvijas U-20 izlasi pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā Polijā, kura gaitā viņam veiktās analīzes uzrādīja aizliegtā diurētiķa acetazolamīda klātbūtni organismā.

Hokejists IIHF Disciplinārlietu komisijai uzrādīja dokumentāciju, ka zāles ar minēto vielu sastāvā viņam izrakstīja ārsts. Novembra beigās Maslovskis Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) spēlē bija guvis smadzeņu satricinājumu, bet izrakstītie medikamenti palīdzēja viņam no tā atkopties. Zāles uzbrucējs pārstājis lietot pirms došanās uz pasaules čempionātu.

IIHF, pamatojoties uz Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) regulām, atzinusi, ka Maslovskis bija apzinājis veidu, kā aizliegtā viela nonākusi viņa organismā, turklāt preparātu nebija lietojis ar mērķi uzlabot savu sportisko sniegumu vai slēpt citu aizliegto vielu pēdas. Disciplinārlietu komisija guvusi pārliecību, ka zāles hokejistam izrakstītas ar vistīrākajiem ārstu nolūkiem palīdzēt viņam atveseļošanās procesā.

Pamatojoties uz Maslovska liecībām un iegūto informāciju, IIHF lēmusi par brīdinājuma izteikšanu sportistam, taču nekāda veida diskvalifikācijas viņam nebūs piemērotas.

Uzbrucējs piecās pasaules čempionāta spēlēs guva divus vārtus un veica trīs rezultatīvas piespēles, bet pagājušās sezonas MHL čempionātā Rīgas komandas rindās viņš 50 mačos izcēlās ar 14 vārtu guvumiem un 30 rezultatīvām piespēlēm.

Maslovskis MHL līmenī spēlējis iepriekšējās divas sezonas, šajā laikā pārstāvot arī Latvijas U-18 izlasi.

Kā zināms, ar aizliegto vielu lietošanu bēdīgi slavenas Latvijas hokeja izlasei izvērtās šīgada Soču ziemas olimpiskās spēles, kā rezultātā uzbrucējs Vitālijs Pavlovs pavasarī saņēma divu gadu diskvalifikāciju, bet aizsargs Ralfs Freibergs bez pagaidu IIHF diskvalifikācijas, kas neattiecas uz viņa karjeras iespējām Ziemeļamerikā, pie pilnvērtīgiem sodiem līdz šim nav ticis.Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties