30.07.2012. 18:16
16 gadus vecās Ķīnas sportistes Šiveņas Je pasaules rekorda labojums 400 metru kompleksajā peldējumā Londonas olimpiskajās spēlēs raisījis aizdomas par negodīgu cīņu. Viņas sasniegtais rezultāts pēdējā distances daļā (50 m brīvais stils) kļuva par sensāciju, liekot domāt, ka jaunā ķīniete varētu būt saistīta ar kādu līdz šim neatklātu dopingu, vēsta izdevums «dailymail.co.uk.»

Pēdējos 50 metrus viņa veica 28,93 sekundēs, kas ir ātrāk, nekā to spēja 27 gadus vecais ASV sportists Raiens Lohte, kurš arī kļuva par olimpisko čempionu 400 metru kompleksajā distancē vīriešiem.

Pamatu aizdomām radījis Je iepriekš uzrādītais ātrākais laiks, kas 400 metros bijis par veselām piecām sekundēm lēnāks nekā, kad viņa laboja pasaules rekordu.

Vairāki peldēšanas apskatnieki ir neizpratnē par tik strauju rezultāta progresu. Tiek pieļauts, ka Ķīnas sportiste lietojusi kādu līdz šim neatklātu aizliegto vielu.

Reklāma Ķīnas peldētāji nereti pieķerti dopinga lietošanā. Pēdējais šāds gadījums bija pagājušajā mēnesī, kad pozitīvas analīzes tika konstatētas kādam citam 16 gadus vecam sportistam.

«Es nedomāju par pasaules rekorda labošanu,» teica Je pēc sacensībām. «Gribēju paveikt to, ko varu, pie kā tik ilgi esmu strādājusi. Atklāti sakot, peldējuma laikā man šķita, ka atrodos aiz sāncenses, tādēļ tik ļoti centos. Vēlāk izrādījās, ka esmu pirmā.»

Iepriekšējais pasaules rekords 400 metru kompleksajā peldējumā piederēja austrālietei Stefānijai Raisai. Ķīnas brīnumbērns Austrālijas peldētājas rekordu, kas tika sasniegts 2008. gada Pekinas Olimpiādē, laboja par 1,02 sekundēm.R & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties