31.05.2013. 16:27
Latvijas U20 sieviešu izlase otrajā pārbaudes spēlē zaudēja Krievijas U20 komandai ar 52:63 (15:11, 25:38, 36:47). Sestdien plkst.18 un svētdien plkst.14 Latvijas komanda Rīgas 49.vidusskolā aizvadīs divas pārbaudes spēles ar Igaunijas sieviešu valstsvienību. Latvijas U20 izlase gatavojas Eiropas U20 čempionāta B līgas turnīram, kas no 4. līdz 14.jūlijam notiks Bulgārijas pilsētā Albenā.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Aivars Vīnbergs:

„Pirmajā spēlē Krievijas izlase trīspunktniekus meta 8/9, otrajā -1/13. Gribas cerēt, ka pie tā daļēji bija arī mūsu vaina – šodien bija agresīvāka aizsardzība. Brīžiem pat pārāk – meitenes tā centās izskriet līdzi pretiniecēm, ka „aizmirsa” piesegt taisnāko ceļu uz grozu. Pietrūkst prasmes „lasīt” spēli, pieņemt pareizus lēmumus.

Tas attiecas arī uz spēli uzbrukumā. Pietrūkst spēka pretinieču soda laukumā – centra spēlētājas, kura spētu ne tikai izmantot partneru radītās iespējas, bet arī veidot spēli – apspēlēt sedzēju, saasināt situāciju. Taču patīkami, ka atsevišķu spēlētāju darbībā vērojamas pozitīvas tendences. Mums vēl ir mēnesis laika progresēt.

Krievijas komandas spēlētājas parādīja līmeni, kāds mums jāsasniedz. Gan fiziskajā sagatavotībā, gan meistarībā, gan psiholoģiskajā stabilitātē. Otrajā spēlē pēc neveiksmīgi aizvadītās otrās ceturtdaļas tomēr atguvāmies un trīs minūtes pirms beigām samazinājām rezultāta starpību līdz 52:55. Galotnē Krievijas spēlētājas it kā neizdarīja neko pārdabisku, tikai ar lielu pārliecību saasināja spēli un izmantoja iespējas gūt punktus. Bet mūsu uzbrukums iestiga. Ir, ko padomāt, ir, ko darīt.”

Sestdien pirmo spēli ar Igaunijas izlasi Latvijas U20 komanda aizvadīs šādā sastāvā: Asnāte Fomina, Kate Krēsliņa, Sabīne Dukāte, Ilze Jākobsone, Liene Stalidzāne, Ance Aizsila, Kate Aizsila, Renāte Reine, Katrīna Epnere, Paula Langina, Paula Tomsone un Vineta Bīriņa.