08.07.2014. 19:26
Latvijas U20 sieviešu izlase Eiropas U20 čempionāta otrā posma otrajā spēlē Itālijas pilsētā Udinē pārspēja Čehijas U20 izlasi –  60:53 (17:12, 31:25, 39:37), izcīnot otro uzvaru otrā posma ieskaitē (bilance 2-2). Trešdien plkst.19:30 Latvijas komanda spēlēs ar Krievijas U20 izlasi (2-2). Uzvara latvietēm garantēs vietu starp grupas četrām labākajām komandām, kuras turpinās cīņu par medaļām. Divas pārējās komandas cīnīsies par 9.-16.vietu.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Aivars Vīnbergs:

„Iepriekšējās divās spēlēs atrastais ritms nekur nebija pazudis, un pirmajā puslaikā panācām vērā ņemamu pārsvaru, kas atbilda laukumā notiekošajam. Iespējams, tas mani mazliet iemidzināja. Turklāt, no vienas puses, negribēju pārslogot līderes, un, no otras, gribējās ļaut visām meitenēm spēlēt, nedalot komandu pamatsastāvā un tālās rezervistēs. Tomēr kvalitāte pasliktinājās, bet čehietes atdzīvojās – presingoja, mainīja aizsardzības sistēmas. Ceturtās ceturtdaļas sākumā pat nonācām zaudētājos, tomēr uzreiz atguvām vadību un pabeidzām maču ar spēles gaitai atbilstošu rezultātu. Svarīgākajos brīžos rezultatīvi nospēlēja Rūta Veidere. Rezults mazs, tāpēc katrs gūtais punkts bija zelta vērtē.

Statistika rāda, ka esam pamatīgi zaudējuši cīņā pie groziem (34-50), toties gandrīz divreiz mazāk kļūdījāmies (10-18). Arī metienu precizitāte bijusi labāka. Kvalitāti, šķiet, sāk ietekmēt līderu nogurums, jo spēles laika sadalījums mums nav bijis vienmērīgs. Domāsim, kā atjaunot enerģijas krājumus, jo izšķirošās cīņas tagad tikai sākas.

Situāciju mūsu grupā sajauca Krievijas izlases uzvara pār Spāniju. Tomēr mūsu izredzes spēlēt ceturtdaļfinālā nav peļamas. Pašu uzvara pār Krieviju garantēs vismaz trešo vietu. Savukārt var gadīties, ka nekaitēs pat zaudējums – ja Turcijas izlase zaudēs Francijai un Spānijai. Tomēr uz konkurentēm necerēsim – gatavosies uzvarēt Krieviju.”

Otrā posma otrajā kārtā: Krievija – Spānija 77:69, Francija – Turcija. Pēc 4 kārtām: Spānija 3-1, Turcija 2-1,  Francija 2-1, Krievija 2-2, Latvija 2-2, Čehija 0-4.

Trešdien: Spānija – Turcija, Krievija – Latvija, Čehija – Francija.

Videosižets par spēli: U20 EUROPEAN CHAMPIONSHIP WOMEN - DIVISION A

Latvijas U20 sieviešu izlases statistika:Sieviešu U20 izlase