10.06.2012. 17:27
Trešo vietu Eiropas junioru čempionātā svētdien izcīnīja Latvijas puišu pārairu divnieks Krišs Kalniņš un Gints Zunde.

Sacensību A fināla braucienā Kalniņš/Zunde 2000 metru garo distanci veica sešās minūtēs un 53,85 sekundēs, bet uzvaru izcīnīja Igaunijas duets Juri-Miks Udams/Gērs Sūrsilds, kuri Latvijas sportistus apsteidza par 6,83 sekundēm.

No otrās vietas Kalniņu/Zundi šķīra 5,17 sekundes.

Dienu iepriekš Kalniņš/Zunde uzvarēja savā pirmās kārtas braucienā, bet svētdien savā pusfināla braucienā finišēja otrajā vietā.

Tikmēr piekto vietu svētdien izcīnīja pārairu četrinieks Klāvs Reitmanis/Jānis Balčūns/Jānis Igo Niedzviedzis/Mārtiņš Mārcis Putniņš, kuri A fināla braucienā finišēja pēc sešām minūtēm un 4,71 sekundes.

Uzvaru šajā kategorijā izcīnīja sportisti no Itālijas, no kuriem Latvijas pārstāvji atpalika par 7,29 sekundēm.

Pirms tam sestdien pirmajā kārtā Latvijas laiva ieņēma trešo vietu savā braucienā, kas nedeva automātisku vietu pusfinālā, tomēr gandarījuma sacensībās Latvijas sportisti uzvarēja savā braucienā un pārliecinoši iekļuva pusfinālā. Tajā svētdien Latvijas četrinieks tika pie uzvaras.

Savukārt Latvijas airētāja Irbe Kande meiteņu vieniniekos svētdien pusfinālā savā braucienā ieņēma pēdējo, sesto, vietu, kas sportistei ļāva startēt B finālā. Tajā Kande finišēja piektajā vietā, kopējā ieskaitē izcīnot 11.pozīciju.

Kande savā pirmās kārtas braucienā sestdien finišēja otrajā vietā.

Savukārt jau sestdien sacensības noslēdzās meiteņu bezstūrmaņa divniekam Terēzei Penikei un Laurai Glodei. Viņas sākotnēji palika pēdējā, trešajā, vietā savā pirmās kārtas braucienā, bet pēc tam ierindojās pārliecinoši pēdējā, piektajā, vietā gandarījuma braucienā un bija vienīgās sportistes šajā kategorijā, kuras nesasniedza finālu.