07.07.2015. 15:55
Amerikā studējošā Madara Strautmane šodien pasaules universiādē izcīnīja 7. vietu akadēmiskajā airēšanā. Dienvidkorejas sestajā pilsētā Kvandžu tas šobrīd ir mūsu sportistu labākais sasniegums.

B finālā Madara Strautmane (22) pēc pirmajiem 500m bija otrā (+2.02), pusceļā viņa ieņēma trešo pozīciju (+2.30), 1500m atzīmi sasniedza vien piektā (+1.50), taču pēdējā nogrieznī Dienvidkalifornijas Universitātes studente veica pamatīgu izrāvienu un ar 7:54.86 izcīnīja uzvaru. Tuvākā sekotāja irāniete tika apsteigta par 1.42 sekundēm! A finālā airēja sešas labākās, līdz ar to kopvērtējumā latviete tika klasificēta 7. pozīcijā (no 17). Zelta medaļu izcīnīja lietuviete Līna Salīte, sudrabu ieguva iepriekšējās universiādes čempione Natālija Dovgodko (Ukraina), bet uz trešā pakāpiena tika nīderlandiete Marlesa Oldenburga.

Latvijas akadēmiskās airēšanas divnieks Mārtiņš Pēterfelds un Rūdolfs Rumba šodien uzvarēja C finālā un sacensību noslēgumā ierindojās 13. vietā (no 14).

Informācija tiks papildināta...

vieta sportists/izlase disciplīna
7. Madara Strautmane akadēmiskā airēšana
8.+ Latvijas izlase volejbols
9. Uvis Kalniņš 200m peldēšana

49 mūsu studenti piedalās 10 sporta veidos: airēšana, džudo, galda teniss, loka šaušana, mākslas vingrošana, peldēšana, šaušana, taekvondo, vieglatlētika un volejbols. 2015. gada pasaules universiādē 21 sporta veidā piedalīsies vairāk nekā 12 000 sportistu no apmēram 170 valstīm. Sacensību mājas lapā pilns sportistu saraksts joprojām nav publicēts.

Kā jau ziņots, 2013. gada pasaules universiādē Latvijas delegācija bija divreiz lielāka. Toreiz trīs mūsu sportisti izcīnīja medaļas - septiņcīņniece Laura Ikauniece ieguva sudraba medaļu, bet jostu cīkstonis Jānis Rērihs un akadēmiskā airētāja Elza Gulbe tika pie bronzas. Labāko astoņniekā iekļuva 12 mūsējie, Latvijas izlasē startēja arī pieci Londonas spēļu olimpieši.

Izmantotie resursi:www.gwangju2015.comŠmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties