15.07.2015. 17:12
Latvijas U18 meiteņu izlase Baltijas kausa izcīņā Ventspilī pēdējā spēlē piekāpās Lietuvas komandai –  53:59 (19:14, 32:27, 38:44), piedzīvojot otro zaudējumu. Pirmo vietu izcīnīja Turcijas U18 izlase (3 uzvaras), otro – Lietuva (2), bet Igaunijas komanda zaudēja visās trijās spēlēs. Visas četras vienības gatavojas Eiropas U18 čempionātam, kas sāksies 30.jūlijā.

Ar Lietuvas vienību spēlēja un punktus guva: Maija Gertsone 4, Tatjana Savicka 4, Anda Kuzmina 5, Elīna Grīnberga 5, Anna Dreimane 12 (11 atl.); Dinija Pāvelsone 6, Zane Ozoliņa 3, Ivanda Hudjakova 1, Linda Svenne 6, Kristiāna Sprudzāne 5, Annija Einere 2, Elīna Grīnberga 5 (9 atl.).

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Ainārs Čukste:

“Baltijas kausa izcīņā nespēlēja Paula Strautmane, Sindija Kudule un Digna Strautmane, kuras tikko piedalījās Eiropas U20 čempionātā, turklāt pēdējā mačā malā atstāju Lauru Grabi. Šādos apstākļos sportiskais rezultāts nav traģēdija, tomēr, ja reiz pret Lietuvu divas minūtes pirms beigām bijām vadībā, žēl, ka netika izmantotas iespējas uzvarēt.

Visvairāk nepatika tas, kā salūzām pēdējā ceturtdaļā spēlē ar Turcijas komandu. Pēc nopietnas sarunas un video analīzes nākamajās spēlēs attieksmes un azarta ziņā viss bija kārtībā.

Turnīra gaitā dažas spēlētājas sakrāja plusiņus, citas mīnusiņus, bet kopumā sastāvā vēl ir pietiekami daudz jautājuma zīmju. Diemžēl neviena neizmantoja iespēju “pieteikties” uz šajās spēlēs vakanto līderes vietu. Ar abām māsām un Kuduli mūsu spēle, protams, izskatīsies savādāk, bet noderēs arī citu spēlētāju palīdzība.

Turpināsim trenēties Ventspilī un vēl paredzētas divas pārbaudes spēles ar Ukrainas komandu.”

Eiropas U18 meiteņu čempionātā no 30.jūlija līdz 8.augustam Lietuvas un Igaunijas komandas piedalīsies A līgas turnīrā, bet Latvija un Turcija cīnīsies B līgā Bukarestē. Grupas turnīrā latviešu pretinieces būs Bulgārijas, Īrijas, Bosnijas un Hercegovinas, kā arī Anglijas komandas. Divas labākās vienības turpinās cīņu par ceļazīmi uz Eiropas čempionāta A līgas turnīru.

U18 meiteņu izlases kalendārs un statistika: Sieviešu U18 izlase