06.08.2015. 19:40
 Latvijas U18 meiteņu basketbola izlase (1997.dzimšanas gads un jaunākas) Eiropas čempionāta B līgas turnīra otrā posma pēdējā spēlē pārspēja Slovākijas juniores – 41:39 (17:5, 26:21, 32:26) – nodrošinot pirmo vietu F grupā. Sestdien pusfinālā latvietes cīnīsies ar E grupas otro labāko komandu Turcijas U18 izlasi. Otrajā pārī: Slovākija – Zviedrija. Uzvarētājas iekļūs finālā un nodrošinās ceļazīmi uz A līgu. Zaudētājas savā starpā cīnīsies par trešo ceļazīmi uz virslīgu.

“Tā kā uzvara šodien nebija “dzīvības vai nāves” jautājums, izmantojām pārbaudīt, kā darbojas iepriekš neizmantotā zonas aizsardzība un izrādījās, ka slovākietes ar to netiek galā. Zonu sedzām gandrīz visas 40 minūtes un 39 ielaistie punkti runā paši par sevi.

Diemžēl tikpat daiļrunīga ir arī metienu precizitāte. Divpunktnieki 10/45, trīspunktnieki 3/15, sodi 12/33. Pēdējā minūtē meitenes no astoņiem sodiem iemeta vienu, iedzīvojoties liekās problēmās. Daļēji tas izskaidrojams ar aso “kapiņu”, kas paņēma daudz spēka. Daļēji ar psiholoģiju.

Zīmīgi, ka neveiksmīgi nospēlēja visas trīs U20 izlases dalībnieces. Tomēr nedomāju, ka pie vainas ir fiziskais pagurums. Sestdien būs cita motivācija un, ceru arī cita spēle. Patīkami, ka pēc savainojuma apārstēšanas jau atguvusies arī Kristiāna Rikveile un sestdien varēsim izmantot visas 12 basketbolistes.

Turcijas izlasei nesen zaudējām Baltijas kausa izcīņas turnīrā, taču tajā mačā spēlējām bez trim līderēm. Tagad būs cita spēle.”

U18 izlases kalendārs un statistika: Sieviešu U18 izlase