29.07.2016. 19:42
Latvijas U-18 meiteņu izlase Eiropā ir viena no sīkstākajām šīs vecuma grupas valstsvienībām, uzskata galvenais treneris Ainārs Čukste.

Latvijas U-18 izlases basketbolistes Ungārijā notiekošā Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla spēlē piektdien pēc mazrezultatīvām 14 minūtēm otrajā un trešajā ceturtdaļā atspēlējās un ar 55:52 (20:15, 6:8, 11:21, 18:8) pārspēja Beļģiju, iekļūstot pusfinālā un šajā vecuma grupā sasniedzot visu laiku labāko rezultātu.

«Beļģijas izlase ir stiprākais «dzelzis» šajā čempionātā - fiziski ļoti spēcīgas spēlētājas, piecinieks augumā no 182 līdz 187 centimetriem, ar fizisko pārspēku pār pretiniecēm gandrīz visās pozīcijās un lielu pārliecību. Tas arī noteica spēles raksturu, jo bija daudz spēka divcīņas, bet maz skaistu sadarbību. Lielajām sižeta svārstībām man ir savs skaidrojums. Šajā čempionātā daudzās spēlēs neizskaidrojami svārstās līmenis, kādā komandām tiek ļauts darboties aizsardzībā. Trešajā ceturtdaļā bija epizodes, kad, manuprāt, mūsu uzbrukums tika apturēts ar pārkāpumiem, bet svilpe klusēja. Savukārt ceturtajā ceturtdaļā vairāk tika ļauts mums,» Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē Čuksti.

Saistītie raksti

Otrajā un trešajā ceturtdaļā Latvijas basketbolistes 14 minūšu laikā guva tikai divus punktus, taču turpinājumā viņām piecās minūtēs izdevās veikt izrāvienu 17:0.

«Trešās ceturtdaļas beigās emocijas nebija nekādas labās, bet mans darbs ir neļaut komandai nolaist rokas, uzmundrināt, motivēt. Par necīnīšanos epizodē, kurā viegli ielaidām sešus punktus, meitenes dabūja brāzienu, un varbūt tas palīdzēja dabūt atpakaļ emocijas. Ļoti produktīvi iniciatīvu uzņēmās Luīze Šepte, ātri atguvām septiņus punktus un atkal bijām atpakaļ spēlē. Ar aizsardzību sākās mūsu panākumi, tāpēc lielākais spēles laiks ir tām basketbolistēm, kuras tiek galā ar saviem pienākumiem, piemēram, Laura Grabe, kura cementē visu komandas aizsardzību. Izšķirošajos brīžos augļus deva zemais presings un zona, bet svarīgākā nozīme bija meiteņu cīnītāju raksturiem un nepiekāpībai. Eiropā vairs neesam nekādi peramie,» uzsvēra treneris.

Tiesa, komanda uzbrukumā no sadarbības gandrīz neko neieguva, jo netika cauri Beļģijas izlases aizsardzībai.

«Visefektīvākā bija vienkāršākā taktika - spēle viens pret viens, saasinājums un bumbas izspēle ārā. Tālmetieni īsti neveicās, bet svarīgos brīžos trāpīja gan Digna Strautmane, gan Šepte, gan Ivanda Hudjakova un Kristiāna Sprudzāne,» secināja Čukste.

Latvijas meiteņu U-18 izlase šajā vecuma grupā sasniegusi vislabāko rezultātu vēsturē. Tāpat Latvijas jaunās basketbolistes izcīnīja ceļazīmi uz nākamā gada pasaules U-19 čempionātu.

Latvijas U-18 meiteņu basketbola izlase iepriekšējos piecus gadus pavadīja Eiropas čempionāta B divīzijā, bet kontinenta labāko astotniekā tā nebija iekļuvusi jau kopš 2009.gada. Toreiz treneres Daigas Jansones vadībā tika gūta septītā vieta, un līdz tam desmitniekā latviešu juniores spējušas tikt vēl tikai reizi, kad 2000.gadā Maija Kubliņa aizveda izlasi līdz desmitajai pozīcijai.

Pusfinālā Latvijas meitenes spēkosies ar Itālijas un Francijas dueļa spēcīgāko komandu.

«Emocijas pēc uzvaras bija milzīgas. Liels prieks par izcīnītajām tiesībām spēlēt pasaules U-19 čempionātā. Pat nesāksim prātot, kas pusfinālā būtu labāk - Itālija vai Francija? Sagaidīsim spēles iznākumu un tad sāksim gatavot spēles plānu. Jebkurā gadījumā fiziski tik grūti vairs nebūs, bet šīm komandām ir savi trumpji,» komentēja treneris.

Pērn Latvijas basketbolistes izcīnīja otro vietu B divīzijas turnīrā, tādējādi pēc piecu gadu pārtraukuma atgriežoties spēcīgākajā divīzijā. Augstākais sasniegums latvietēm šajā vecuma grupā ir 2009.gadā izcīnītā septītā vieta.

Šogad pirmoreiz vēsturē visām sešām Latvijas jaunatnes izlasēm paredzēta dalība Eiropas čempionāta augstākajā divīzijā, taču U-18 puišu turnīrs drošības apsvērumu dēļ atcelts uz nenoteiktu laiku. Tikmēr U-17 basketbolistes Spānijā piedalījās arī pasaules meistarsacīkstēs, kur ieņēma desmito vietu.