15.08.2015. 20:44
Latvijas vīriešu valstsvienība pārbaudes turnīrā Tbilisi otrajā spēlē zaudēja Gruzijas izlasei – 76:78 (16:20, 38:48, 61:70). Svētdien plkst.17 pēdējā mačā Latvijas komandas pretiniece būs Igaunijas izlase, kas pirmajā dienā gruzīniem zaudēja ar 55:90. Tiešraide LTV7 un LMT Straume. Visas komandas gatavojas Eiropas čempionātam, kas Rīgā, Berlīnē, Monpeljē un Zagrebā sāksies 5.septembrī.

Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis:

“Spēle labi parādīja gan mūsu problēmas, gan arī to, kas jādara, lai tās risinātu.

Mums jāmeklē iespējas pārsteigt pretiniekus ar nestandarta sastāvu un gājieniem, jāmeklē iespējas pastiprināties spēles gaitā, tāpēc izmēģinājām citu pamatpiecnieku (Bertāns, Kārlis, Timma, Mejeris, Bērziņš), kurš no paša sākuma spēli ievirzīja līdzvērtīgā gultnē.

Vissliktāk nospēlējām otrās ceturtdaļas sākumu. Šodien aizsardzībā akcentējām katra spēlētāja atbildību par savu sedzamo. Sākumā tas strādāja, bet, spēlei ritot, uzmanības pakāpe mazinājās un sākās kļūdas. Gruzijas komandas līderi ir ļoti pieredzējuši, ilgi spēlē kopā un lieliski saprotas, tai skaitā prasmīgi izmantojot vienkāršākās sadarbības, lai sodītu pretiniekus pie pirmās izdevības. Paši vainīgi – vajadzēja būt uzmanīgākiem. Piedevām Burdžanidze un Sanidze parādīja ļoti labu metienu precizitāti. Lielas problēmas atkal sagādāja centrs Pačulija – gan gūdams punktus, gan brīžiem dalīdams piespēles partneriem kā īsts saspēles vadītājs.

Otrajā puslaikā pamainījām aizsardzību un kļuvām vēl agresīvāki. Arī meklējām un atradām optimālo sastāvu. Izdevās samazināt punktu starpību un atjaunot intrigu. Diemžēl vairākas reizes brīžos, kad varējām pietuvoties pretiniekiem vēl vairāk, kāds atkal “iesnaudās” aizsardzībā vai cīņā par atlēkušajām bumbām. Pirmajā puslaikā gruzīni pie mūsu groza nedabūja nevienu, otrajā savāca 19... Tā bija “maize”, kas viņus baroja un palīdzēja nosargāt pārsvaru līdz pašām beigām. Iemesli? Tas pats uzmanības trūkums, ar ko jātiek galā.

Tāpat kā zaudētajā spēlē ar Itāliju, arī šodien mūsu spēlē bija arī pozitīvas iezīmes. Nepadevāmies, meklējām un galu galā atradām savu spēles ritmu. Vairāk spēlēja tie, kuriem šodien tas izdevās labāk. Atsevišķu spēlētāju darbību publiski neanalizēšu, bet skaidrs, ka labāk var spēlēt visi.

Pēdējā mačā ar Igauniju atpūtīsies Dairis Bertāns, kurš piedalījies visās četrās spēlēs. Viņa vietā sastāvā būs Mārtiņš Laksa. Būs iespēja gan viņam, gan Kasparam Vecvagaram, kurš šodien laukumā netika.”

Valstsvienības statistika un kalendārs: Vīriešu izlase

Katram spēlētājam pēdējās ailēs minēts valstsvienības sastāvā aizvadīto spēļu un gūto punktu skaits, spēles un punkti oficiālajos FIBA turnīros, līdzdalība Eiropas čempionātu finālturnīros