01.07.2012. 00:50
„Esam sarūgtināti, ka zaudējām, taču  nosargājām pārsvaru savstarpējās cīņās un spēles gaitā bija vairāki faktori, kas vieš optimismu,” Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Aigars Nerips uzsver, ka zaudēta ir kauja, nevis karš. Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otrā apļa pirmajā spēlē latvietes Latinā zaudēja Itālijas izlasei 57:60 (13:14, 22:31, 35:44). Latvijas komanda ar trim uzvarām piecās spēlēs E grupas tabulā dala 2./3.vietu ar Somijas izlasi un saglabā reālas izredzes kvalificēties finālturnīram.  Nākamā spēle - trešdien, 4.jūlijā Arēnā Rīga ar Luksemburgas komandu. 

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Aigars Nerips:

"Kaut gan cīņas gaita ievirzījās mums neveiksmīgā gultnē un spēles vidū draudēja zaudējums ar lielu punktu starpību, komanda tomēr nepadevās un atrada argumentus, lai atspēlētos. Pēdējās sekundēs bija iespēja izlīdzināt rezultātu. Diemžēl pēdējais trīspunktnieks nebija precīzs, taču - iespēja bija.

Itālietes uzspieda ļoti asu spēli ar fiziskiem kontaktiem uz sodu robežas un pašas labāk pielāgojās tāda stilam. Mača sākumā izvēlējāmies vieglākos ceļus, centāmies spēlēt pārāk "tīri", padevāmies spiedienam. Netika izmantotas iespējas provocēt pretinieču pārkāpumus, bija pārāk daudz nesagatavotu metienu. Pretinieces īpaši uzmanīja Lieni Jansoni, pret kuru darbojās ļoti agresīvi. Taču spēles gaitā meitenes pielāgojās un sagādāja pretiniecēm daudz problēmu.

Kopumā apmēram 25 minūtes bija ļoti laba aizsardzība ar savstarpēju palīdzēšanu. Taču - bija arī neveiksmīgas epizodes. Trīs reizes pretiniecēm izdevās trāpīt trīspunktniekus uzbrukuma pēdējā sekundē. Tieši tā itālietes iekrāja lielu pārsvaru.

Statistika nemelo - ļoti veiksmīgi iesaistījās Anete Šteinberga, kura pastiprināja spiedienu uz pretinieču groza apakšu. Ceru, ka spēlētājām, kuru devums uzbrukumā šoreiz nebija tik liels, kā cerēts, nākamajās cīņās nospēlēs labāk. 

Saglabājām intrigu līdz pēdējam brīdim šajā mačā un, paturot lielu pārsvaru savstarpējās spēlēs, itālietēm esam nodrošinājušas diskomfortu - viņām būs nopietni jāspēlē gan ar Grieķiju, gan izbraukumā Somijā. Taču uz konkurentu neveiksmēm vien necerēsim

Mums nav iemesla nokārt degunus - jāturas pie zemes un jāizdara savi darbi nākamajās spēlēs. Uzvaras nenāks viegli, tās būs jāizplēš ar cīņu, bet komanda tā būs gatava."

E grupas otrajā spēlē Luksemburga - Somija 45:92.

V. Komanda U-Z Grozi P
1 Itālija 4-1 338:276 9
2 Somija 3-2 378:309 8
3 Latvija 3-2 348:283 8
4 Grieķija 2-2 256:237 6
5 Luksemburga 0-5 257:472 5
 

Nākamo spēļu grafiks:

4.jūlijā: Latvija - Luksemburga, Somija - Grieķija.

7.jūlijā: Grieķija - Latvija, Luksemburga - Itālija.

11.jūlijā: Latvija - Somija, Itālija - Grieķija.

14.jūlijā: Somija - Itālija, Grieķija - Luksemburga.

Seko un uzzini pirmais:Aglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties