08.07.2015. 23:41
Latvijas sieviešu U20 basketbola izlase Eiropas U20 čempionātā Kanāriju salās otrā posma pēdējā spēlē zaudēja Polijas komandai – 51:68 (14:21, 25:32, 38:43) – un grupā finišēja piektajā vietā. Piektdien ceturtdaļfinālā par 9.-16.vietu jāspēlē ar Čehijas komandu. Šīs spēles uzvarētājas spēlēs par 9.-12.vietu, zaudētājas cīnīsies par 13.vietu kas ļaus A divīzijā spēlēt arī nākamgad.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Aigars Nerips:

“Zaudējumos vienmēr vainojams treneris un mana lielākā kļūda šodien bija tā, ka nespēju atrast aizvietotājas spēlētājām, kuras vai nu spriedzes vai citu iemeslu dēļ pārāk tālu atkāpās no spēles plāna un saviem pienākumiem.

Jau pārbaudes turnīrā bija jūtams, ka Polijas izlases ātrā un agresīvā spēle mums sagādā lielas grūtības. Bija problēmas ar bumbas kontroli, uzbrukumu veidošanu. Uzvarējām cīņā pie groziem (43-35), agresivitāte it kā bija pietiekama (sodi 22/25), tomēr kopumā Polijas izlase spēlēja pārliecinošāk.

Izšķirošo lūzumu Polijas komanda nostiprināja ar precīziem trīspunktniekiem (10/22, mums tikai 1/12). Zinājām, ka pretinieces ir labas metējas un, tikko pazuda disciplīna aizsardzībā, viņas mūs uzreiz sodīja. Pēc tāda nokdauna ceturtās ceturtdaļas sākumā vairs neatguvāmies.

Kā jau pirms čempionāta teicu, vissvarīgākā mums būs septītā spēle, tāpēc gariem pārdzīvojumiem nav laika. To saprot arī lielākā daļa spēlētāju, kuras, esmu pārliecināts, būs gatavas cīņai ar Čehijas izlasi. Nedrīkstam atļauties otro zaudējumu pēc kārtas. Jāatceras mūsu trumpji, kas palīdzēja izcīnīt trīs uzvaras – spēles disciplīna un cīņasspars.

Basketbola meistarības ziņā otrā astoņnieka  komandas ir stipri līdzvērtīgas. Uzvarēs tās, kurām būs stiprāki raksturi.”

Trešdien: Latvija – Polija 51:68, Slovākija – Vācija, Krievija – Francija.

Situācija E grupā: Francija 4-0, Krievija 3-1, Slovākija 2-2, Polija 2-3, Latvija 2-3, Vācija 0-2.

Komandas spēļu grafiks un statistika: Sieviešu U20 izlase