17.07.2016. 17:05
Latvijas sieviešu U20 basketbola izlase (1996.dzimšanas gads un jaunākas) Eiropas čempionātā Matusinju cīņā par 7.vietu pagarinājumā pārspēja Polijas komandu – 72:67 (9:11, 18:29, 43:45. 62:62). Lielajā finālā cīnīsies Spānijas un Itālijas komandas, bet par bronzu spēlēs Krievija – Serbija.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Aigars Nerips:

“Šajā čempionātā mums visas spēles bija dramatiskas un pēdējā nebija izņēmums. Prieks, ka komanda parādīja raksturu un spēja saņemties pēc neveiksmīgā pirmā puslaika. Pārtraukumā izdevās atdzīvināt komandas garu. Visas, kas gāja laukumā, paveica savus lielos vai mazos darbiņus, rezervistu soliņš bija “dzīvs”, uzturot emocijas, un galotnē atradās līderes, kas spēles likteni izšķīra mūsu labā. Precīzi uzbruka Sindija Kudule (16 punkti, trīspunktnieki 5/8), vairākkārt trāpīja arī Dinija Pāvelsone un mūsu ārējās līnijas aktivitāte izretināja pretinieču aizsardzību, tā atraisot rokas mūsu garajām.

Šodien vajadzēja pasaudzēt Kati Krēsliņu, kurai pēdējās dienās par sevi atgādināja savainojums. Diemžēl nevarējām pietaupīt spēlētājas, kurām vēl priekšā U18 čempionāts, jo rotācija bija ļoti šaura. Veselības problēmu dēļ nevarēja spēlēt Ieva Spīgule un Katrīna Vectirāne. Savukārt Amandai Betlerei, Zanei Ozoliņai un Anetei Ozolai Eiropas čempionāta TOP8 līmeņa spēlēs pietrūkst jaudas. Saskaroties ar agresīvu aizsardzību, sākas kļūdas, savukārt pašām grūti nosegt fiziski spēcīgākas un garākas pretspēlētājas. Tiklīdz mēģinājām viņas iesaistīt, pretinieki uzreiz centās izmantot savas priekšrocības, un bieži tas izdevās veiksmīgi.

Čempionātā bijām pati mazākā komanda. Daudzas spēlētājas bija spiestas darboties sev nepiemērotos posteņos, tāpēc nevarēja parādīt visu potenciālu. Piemēram, Digna Strautmane pieaugušo basketbolā varētu būt labs trešais numurs, bet mūsu komandā viņai bieži bija jāspēlē centra pozīcijā. Ar spēku nevarējām nospiest nevienu. Trīs uzvaras izcīnījām, liekot lietā dažādas taktiskās viltības, cīnītāju raksturus un pašatdevi.

Mūsu spēlētājas bija ne tikai īsākas, bet arī jaunākas par pretiniecēm, jo desmit spēlētājas, tai skaitā sešas no septiņām “pamatvilcējām” U20 čempionātā varēs spēlēt arī nākamgad. Tas lieku reizi norāda uz mūsu ierobežotajiem spēlētāju resursiem.

Katra turnīra laikā sportiskā apetīte aug augumā, un šī nebija izņēmuma reize. Pēc uzvaras astotdaļfinālā pār Slovākijas izlasi labi aizvadījām trīs ceturtdaļas ceturtdaļfinālā ar Itālijas izlasi un, protams, žēl, ka neizmantojām iespēju iekļūt labāko četriniekā. Taču, ņemot vērā realitāti, tā īsti neatbilstu mūsu objektīvajai varēšanai. Itālijas izlases līdere Zandalasīni savu nobriedušo meistarību pierādīja arī pusfinālā, ievelkot savu komandu finālā (ar Serbiju 63:60, līderei 27 punkti). Iespējams, mūsu komandā līdzīga loma varētu būt Katei Krēsliņai, kura prot gan uzbrukt pati, gan izkārtot iespējas partnerēm. Taču pēc smagā savainojuma un ilgās rehabilitācijas viņa pagaidām vēl ir tālu no labākās kondīcijas.

Manuprāt, šajā čempionātā nospēlējām tuvu savām reālajām spēju robežām un dažas spēlētājas pat pussolīti virs tām.”

Komandas statistika: Sieviešu U20 izlase