08.07.2012. 15:39
Latvijas sieviešu valstsvienībai pēc zaudējuma Eiropas čempionāta kvalifikācijas tunīra spēlē Grieķijā (49:63) tomēr palikuši vaļā divi ceļi uz finālturnīru, ja vien trešdien Rīgā tiks pārspēta Somijas izlase, informē Latvijas Basketbola savienība.

Pirmais: ja trešdien Itālijas izlase pārspēs Grieķijas izlasi. Otrais: ja trešdien Grieķija izbraukumā uzvarēs Itāliju un nākamsestdien itālietes zaudēs arī Somijā.

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Aigars Nerips:

"Grieķijas izlases spēlē bija dažas jaunas nianses, taču tās nebija izšķirošas. Lūzumu mums par sliktu otrajā ceturtdaļā izraisīja mūsu kļūdas aizsardzībā. Zinājām, kurām grieķu spēlētājām nekādā ziņā nedrīkst ļaut mest no tālienes, taču mūsu trešie numuri vairākas reizes nokavēja izgājienus uz trīspunkta līniju, iekrita arī ceturtie numuri un saņēmām vairākus trīspunktniekus sejā.

Aizsardzībā pieļautās kļūdas diemžēl nespējām kompensēt ar labu darbību uzbrukumā. Spēlētājām nevaru pārmest nenoskaņošanos, taču arī grieķietes darbojās ļoti apņēmīgi un abpusēji asā spēka basketbolā mūsu meitenēm mazliet pietrūka sportiskās nekaunības. Arī apdoma, jo ne vienmēr izdevās izraudzīties pareizos risinājumus - uzbrukt pašām vai izspēlēt mūsu snaiperēm. Ne velti no tālienes metām tikai sešas reizes un trīsreiz trāpījām, kamēr Grieķijas komandai bija 9 precīzi trīspunktnieki 23 mēģinājumos. Tai skaitā viens gandrīz no centra trešās ceturtdaļas pēdējā sekundē.

Nepatīkams fakts - otri reizi kopš pārbaudes mača ar baltkrievietēm zaudējām cīņu par atlēcošajām bumbām un ar atkārtotajiem metieniem grieķietes guva daudz punktu. Pretinieces agresīvāk cīnījās, bet mūsu meitenes grēkoja ar atbloķēšanu un dažbrīd pārāk viegli nolaida rokas pretinieču nekaunības priekšā. Turklāt - pirmo reizi šajā spēļu ciklā saskārāmies ar izteiktu tiesnešu spiedienu. Pēc statistikas mājiniecēm sodu tik un tā bija vairāk, taču svilpe bieži skanēja tikai pēc atkārtotiem pārkāpumiem.

Par spīti visām problēmām otrajā puslaikā pielāgojāmies agresīvajam spēles stilam, atguvāmies un izpildījām vismaz minimālo uzdevumu - nosargājām pārsvaru divu spēļu summā. To panācām stilā, kas raksturīgs valstsvienības šāgada sastāvam - ar darbu, nevis meistarību. Otrajā puslaika bija ļoti "dzīvs" rezervistu soliņš, rezervistes aktīvi atbalstīja komandas biedrenes, bet laukumā esošās spēlētājas nežēloja sevi un panāca vēlamo rezultāta starpību.

Patlaban mūsu liktenis vairs nav tikai pašu rokās, tomēr esmu pārliecināts: ja uzvarēsim Somiju, būsim finālturnīrā. Gatavojoties trešdienas spēlei akcentēsim uzmanību uz niansēm, kuras nav izdevušās pēdējās spēlēs un kuras iegāza arī pirmajā mačā Vantā. Jāizlabo kļūdas un jārevanšējas, lai būtu sajūta, ka esam izdarījuši visu, kas bija mūsu spēkos.

Mūsu grupā komandu spēki ir līdzīgi, tāpēc nav brīnums, ka savstarpējās spēlēs bilance ir 1:1. Tomēr esam izpildījuši to, kas šķita ļoti svarīgi pirms turnīra sākuma - savstarpējās spēlēs mums ir pārsvars pret abām galvenajām konkurentēm."