12.07.2015. 20:09
Latvijas sieviešu U20 basketbola izlase Eiropas U20 čempionātā Kanāriju salās spēlē par 11.vietu zaudēja Beļģijas komandai – 55:57 (21:13, 35:27, 49:39). Turnīra deviņās spēlēs mūsu komanda izcīnīja četras uzvaras. Latvija Eiropas U20 čempionātā būs pārstāvēta arī nākamgad, kad šajā vecuma grupā vēl varēs spēlēt deviņas tikko notikušā čempionāta dalībnieces.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Aigars Nerips:

“Svarīgās cīņas ar Polijas un Čehijas komandām, kurās izšķīrās mūsu liktenis, bija prasījušas ļoti daudz enerģiju. Uz pēdējām divām spēlēm emocionāli atgūties neizdevās.

Protams, gribējām atvadīties no čempionāta ar uzvaru. Izdevās labs spēles sākums, pārņēmām vadību, un tas ietekmēja spēlētāju rotāciju. Šodien atkal vairāk spēlēja mūsu līderes, arī spēlētājas, kurām šis bija pēdējais starts jaunatnes izlasē (Arta Frīdenberga, Sigita Džarcāne, Elīna Bērziņa). Ilgu laiku mums piederēja iniciatīva, taču pēdējā ceturtdaļā pret Beļģijas komandas zonu netrāpījām vairākus tālmetienus, savukārt pretinieču līdere izšķirošajās epizodēs nospēlēja aukstasinīgi un precīzi.

Neveiksmīgā pēdējā ceturtdaļa sabojāja bilanci un noskaņojumu. Tomēr, ja ņemam vērā izejas punktu, kurā bijām pirms diviem mēnešiem, komandas startu vērtēju ar atzīmi 6-6,5.

Gan kadetu, gan junioru vecumā deviņdesmit piektie gadi tradicionāli bija deviņdesmit sesto ēnā un laika gaitā izlases spēlētāju kritērijiem atbilstošu spēlētāju loks vēl vairāk sašaurinājies. Piedevām, mums nevarēja palīdzēt šā gadugājuma līderes Kate Krēsliņa un Kitija Laksa. Šādos apstākļos galvenais mērķis bija nosargāt vietu A divīzijā.

Mūsu spēlē lielākās problēmas radīja divi aspekti. Pirmkārt, uzbrukumu organizēšana. Sindijai Kudulei izdevās pietiekami labi nodrošināt bumbas kontroli, taču komandas diriģēšanā trūkst stabilitātes un prasmes pieņemt pareizākos lēmumus. Savukārt citām spēlētājām, kuras mēģinājām izmantot šajā postenī, pret agresīvu aizsardzību bija problēmas nosargāt bumbu. Otrkārt, mūsu centriem, izņemot Dignu Strautmani, trūkst iemaņu posta spēlē ar muguru pret grozu apspēlēt pretinieces, kas dotu iespēju dažādot uzbrukumu un nodrošinātu stabilu spiedienu pretinieku soda laukumā.

Labākās spēles aizvadījām un svarīgākās uzvaras izcīnījām ar kolektīvu cīņassparu un pašatdevi. Jāatzīst, ka individuālās meistarības ziņā bijām tuvāk tabulas lejasgalam, nevis ceturtdaļfinālistiem. Turklāt tikko pieaug fiziskais un psiholoģiskais spiediens, visi defekti izpaužas vēl asāk.

Vai šajā ziņā iespējams progress un spēlētājas var tuvoties Eiropas labākajiem standartiem? Grūti būt lielam optimistam. Vislabākā situācijā ir komandas jaunākās spēlētājas – māsas Strautmanes, Kudule –, kuras šajā čempionātā jau bija starp mūsu līderēm un kurām ir neliela laika rezerve. Ja tikai izdosies savienot basketbola vajadzības ar mācībām un turpināt nopietni trenēties.

19-20 gadu vecumā grūti gaidīt brīnumus izlasē, ja tiem nav radīti pamati ikdienas darbā klubā. Diemžēl šai ziņā mūsu situācija nebija iepriecinoša. Ne Arta Frīdenberga “RSU/Merks” komandā, ne Sigita Džarcāne “Cēsīs” nebija izkarojušas stabilu vietu pamatpiecniekā. Annai Bušai un Kitijai Štolcei nebija lielas prakses “TTT Rīga komandā un ne jau tāpēc, ka viņām netika dotas iespējas. Vineta Bīriņa sezonas laikā bija viena no “Latvijas Universitātes” līderēm, viņai ir laba roka un samērā precīzs metiens no distances, bet starptautiskajā basketbolā ar to nepietiek. Te, Eiropas čempionātā, precizitāte krietni nokritās (no spēles 25/77), bet par agresivitāti liecina fakts, ka pret viņu – centra spēlētāju! – pretinieces deviņās spēlēs nopelnīja tikai piecas piezīmes. Turklāt darbība aizsardzībā...

Jaunatnes izlasē kopīgiem spēkiem šos trūkumus kaut kā var nomaskēt, bet pieaugušo basketbolā veiksmīgu karjeru attīstīt nebūs iespējams. Kādai pietrūkst pašiniciatīvas, kāda, iespējams, jau sasniegusi meistarības griestus, lai arī 20 gadu vecumā par to vēl runāt pāragri. Sportiskā nākotne visām būs atkarīga no treniņos ieguldītā darba un prasmes atrast komandu, kurā attīstīties.”

Eiropas U20 čempionāta pēdējo spēļu rezultāti: par 1.vietu: Francija – Spānija, par 3.vietu: Nīderlande – Krievija, par 5.vietu: Itālija – Portugāle 83:71, par 7.vietu: Slovākija – Polija 57:67, par 9.vietu: Serbija – Turcija, par 13.vietu: Vācija – Ungārija 53:51, par 15.vietu: Čehija - Ukraina 96:66

Komandas spēļu grafiks un statistika: Sieviešu U20 izlase

Vārds un uzvārds Poz. Aug. Dzim. Klubs'2015 Sporta skola
Sindija Kudule 1. 165 1997 TTT Juniores 3.BJSS 2
Elīna Bērziņa 1. 175 1995 NCAA-2 3.BJSS 3
Anna Buša 2. 182 1996 TTT Rīga Kolibri/47.vsk. 3
Arta Frīdenberga 2. 178 1995 RSU/Merks Liepāja, Kolibri/47.vsk. 2
Marta Bergmane 2. 178 1996 Latvijas Universitāte Rīga/Rīdzene 2
Ieva Spīgule 3. 180 1996 Latvijas Universitāte 3.BJSS 3
Paula Strautmane 3./4. 185 1997 TTT Juniores Rīga/Rīdzene 5
Kitija Štolce 4. 185 1996 TTT Rīga Jelgava, Kolibri/47.vsk. 3
Sigita Džarcāne 3./4. 181 1995 SK Cēsis Rīga/TTP-2 5
Digna Strautmane 5. 188 1998 TTT Rīga Rīga/Rīdzene 3
Paula Lūķe 5. 183 1996 Kolibri/47.vsk. Kolibri/47.vsk. 3
Vineta Bīriņa 5. 189 1996 Latvijas Universitāte 3.BJSS 4
Vadība  
Aigars Nerips Galvenais treneris
Jānis Nešpors Treneris
Anita Mikāle Trenere
Gregors Gorohovskis Fiziskās sagatavotības treneris
Kristīne Plūme Fizioterapeite 

Seko un uzzini pirmais:Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties