03.07.2015. 23:05
Latvijas sieviešu U20 basketbola izlase Eiropas U20 čempionātā Kanāriju salās otrajā spēlē piedzīvoja otro zaudējumu, piekāpjoties Francijas komandai – 52:61 (9:24, 29:36, 43:46). Sestdien plkst.16 pēc Latvijas laika mūsu komanda spēlēs ar Turcijas U20 izlasi, kas pirmajā mačā ar 35:51 zaudēja Francijai, bet otrajā ar 57:60 – Slovākijai. Šīs spēles uzvarētājas turpinās cīņu par medaļām, zaudētājas cīnīsies par vietas saglabāšanu Eiropas čempionāta A līgā.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Aigars Nerips:

“Pats spēles sākums bija kā pirmā mača turpinājums – neuzņēmība, apjukums, pārāk “mīksta” aizsardzība. Taču jau pirmā puslaika vidū atradās līderes, kuras ar savu paraugu pavilka līdzi partneres.

Turpinājumā cīņasspars un pašatdeve jau bija līmenī, kādam gatavojāmies. Atspēlējāmies līdz mīnus 1, bija vairākas iespējas izlīdzināt rezultātu. Galotnē pietrūka precizitātes uzbrukumā, arī sodus varējām mest labāk. Taču labā ziņa bija tā, ka pie sodiem tika četras spēlētājas un agresivitātē neatpalikām no pretiniecēm (sodi 13/21 pret 16/20). Nenoliedzams progress, salīdzinot ar pirmo spēli.

Trumpju mums nav ļoti daudz, tomēr neteikšu, ka šodien visus likām lietā. Vairākas spēlētājas dažādos aspektos vēl atpalika no partnerēm un noteikti var dot lielāku pienesumu. Digna (Strautmane) un Sindija (Kudule) nospēlēja pa 33-34 minūtēm, bet sp`ja vajadzēu pietikt arī trešajai spēlei. Tādam ciklam gatavojāmies. Sigita Džarcāne pirmajā spēlē savainoja potīti un šodien nevarēja palīdzēt. Turnīrs garš – ir laiks atgūties.

Turcijas komandas rokrakstā var pamanīt līdzīgas iezīmes ar lielo komandu. Labas centra spēlētājas, visas var uzmest no tālienes. Agresivitāte un sportiskā nekaunība, bet neizceļas ar stabilitāti. Katrā ziņā Turcijas komanda nepieder piecām sešām komandām, kuras uz pārējo fona izceļas ar labu komplektāciju un stabilu spēli. Pārējās vienības ir neprognozējamas, tai skaitā arī mēs.”

Komandas, kas savās grupās paliks 4.vietā, otrajā posmā spēlēs savā starpā, noskaidrojot rangu tabulu pirms izslēgšanas spēlēm. Trešajā posmā šīs četras vienības ar E un F grupas vājākajām komandām cīnīsies par 9.-16.vietu (ceturtdaļfināls, pusfināli un finālspēles). Trīs sliktākās komandas zaudēs vietu virslīgā.

Komandas spēļu grafiks un statistika: Sieviešu U20 izlase