08.04.2015. 21:59
"Visas spēlētājas saprot, ka iepriekšējo spēļu rezultāti finālā nav spēkā, taču pirmajā spēlē vajadzēja vairākas minūtes, lai iejustos cīņā," pēc uzvaras LSBL finālsērijas pirmajā spēlē teica basketbola kluba "TTT Rīga" galvenais treneris Aigars Nerips.

"Pārliecinošās uzvaras Latvijas-Igaunijas līgas finālos un Latvijas pusfinālā mūs atslābināja. Kādu brīdi nebijām izjutuši līdzvērtīgu pretestību un vajadzēja no jauna saņemties. Neatkarīgi no pārsvara, esmu priecīgs, ka sērijā esam vadībā ar 1-0. Tas ir pats svarīgākais, turklāt esam ieguvuši laiku izdarīt secinājumus un uzlabot spēli.

Pirms finālsērijas sākuma vairākas reizes atkārtoju, ka viss sāksies no jauna. Teorētiski visi to saprot, taču spēles apstākļos pagāja vairākas minūtes, kamēr spēlētājas iejutās. Sākumā gribējām nospēlēt pārāk vienkārši. Turpinājumā spēli kontrolējām.

Mazajām spēlētājām pirmais puslaiks nebija veiksmīgs. Galotnē Kate Krēsliņa uzņēmās iniciatīvu, uzbruka ar spēku un izdarīja visu, lai komandai nestu rezultātu. Pirms tam daudzas reizes netrāpījām no distances, lai gan mums bija iespējas brīvi uzmest. Tajā brīdī sākām domāt, kā gūt punktus savādāk, atsakoties no brīvo metienu vilinājuma.

Pēc nesportiskās piezīmes ceturtās ceturtdaļas sākumā un vēl vairākiem nosvilptiem pārkāpumiem uzvilkos gan es, gan komanda. Cēsīm izdevās četri vai pieci rezultatīvi uzbrukumi pēc kārtas. Cenšoties mainīt spēli, patērējām daudz spēka. Šodien mūsu rotācija bija mazāka nekā parasti, tādējādi vairākām spēlētājām neizdevās visu spēli nospēlēt vienlīdz agresīvi.

Atjaunojot četru punktu pārsvaru, izskaņā taktiski pareizi nospēlējām aizsardzībā. Uzbrukumu sagatavošanai izmantojām taktiskos minūtes pārtraukumus. Galotnē spēlētājas izpildīja, ko bijām runājuši, bet pēdējais minūtes pārtraukums sekmēja vajadzīgo rezultātu.

Pirms otrās spēles svarīgākais ir būt pilnā sastāvā. Savainojumu un slimību dēļ šodien nebija iespēju izmantot visas spēlētājas."

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430