07.07.2012. 22:07
Latvijas titulētākā cīņu sporta pārstāve Agnese Boža vakar Tukumā par godu rožu svētkiem rīkotajā cīņu šovā „FREON: No rozēm uz ērkšķiem” kļuva par vienu titulu bagātāka – viņa trīs raundu cīņā pēc punktiem uzveica pasaules vicečempioni kikboksā igaunieti Kersti Jārvi un izcīnīja vakanto K-1 čempiones titulu svarā līdz 65 kg.

Pasaules čempione boksā UBO versijā Agnese Boža, kuras pamatdisciplīna pēdējos gados ir tieši bokss, pēc vairāku gadu pauzes bija nolēmusi atgriezties kikboksā. Atkal kāpšana ringā un cīnīšanās ar kājām un rokām armēņu izcelsmes sportistei it kā nav nekas jauns, taču pirmajā raundā Boža bija stipri apmulsusi.

Latviete vairāk strādāja uz aizsardzību un gaidīja kad Kersti kļūdīsies, taču izlaida vairākus bīstamus sitienus. Agnese izskatījās sabijusies, taču meitenei padevās skaists sitiens ar roku un Jārve bija uz ringa dēļiem. Igauniete atguvās un spēja turpināt cīņu.

Uz otro raundu Boža iznāca manāmi žirgtāka un pārliecinātāka, pārdomāti strādāja aizsardzībā un ļoti labi kontrolēja cīņas gaitu. Trešajā raundā Agnese pilnībā bija pārņēmusi grožus savās rokās un spēlējās ar savu nedaudz sagurušo pretinieci kā vien varēja. Pēdējā raunda vidū Kersti Jārve pamanījās izlaist sitienu ar kāju un atkal atradās zemē. Tiesnesis sāka skaitīt, taču soģis paspēja aizskaitīt tikai līdz pieci un igauniete bija jau kājās.

Ar vienbalsīgu lēmumu tiesneši pēc punktiem par šīs cīņas uzvarētāju atzina Agnesi Božu, kurai ap vidukli tika aplikts FREON Baltijas K-1 čempiones josta.

„Ja godīgi, gaidīju smagu cīņu... Kāpjot uz ringa biju nedaudz sabijusies, taču, kad saņēmu pāris sitienu un bailes pazuda. Paldies Kersti, ka viņa piekrita cīnīties ar mani, taču šo titulu aizstāvēt gribu pret spēcīgāku sportisti,” sportacentrs.com informēja Agnese Boža.

„Paldies par cīņu. Agnese šoreiz tiešām bija labāka. Veselu gadu nebiju aizvadījusi nevienu cīņu un manu prakses trūkumu varēja novērot šajā mačā. Būtu gandarīta, ja man piedāvātu iespēju uz revanšu,” pēc cīņas izteicās vairākkārtējā Igaunijas kikboksa čempione kikboksā (amatieriem) Kersti Jārve.

Disciplīna Uzvarētājs Zaudētājs Metode Raunds Laiks
Pankrations Gabriels Tabulevics (Tukums) Sandis Bagdanovs (Tukums) Neizšķirts 2 2:00
Bokss Artūrs Novičenoks (Tukums) Romāns Kepcovs (Jelgava) PTS 3 2:00
Bokss Andrejs Adamjans (Rīga) Jānis Ivanāns (Rīga) PTS 3 2:00
K-1 Mareks Pivovarenoks (Talsi) Gatis Helmanis (Tukums) PTS 3 2:00
K-1 Antons Buļenkovs (Rīga) Gatis Grīslītis (Tukums) TKO 2 0:31
K-1 Igors Pavlovs (Rīga) Lauris Leitāns (Saldus) TKO 4 1:33
K-1 Gvido Seilis (Rīga) Ivars Sedliņš (Tukums) PTS 3 2:00
K-1 Māris Karstais (Tukums) Zigmārs Čīča (Kandava) TKO 1 1:49
K-1 Agnese Boža (Rīga) Kersti Jārve (Igaunija) PTS 3 3:00

Izmantotie resursi:Tukuma BraliDzenes L. fizioterapeites prakse Ainažu 6, Rīga, LV-1024
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties