14.11.2014. 21:05
Ukrainas basketbola kluba "Mykolaiv" komanda tuvākajā laikā varētu palikt bez galvenā trenera, jo latviešu speciālists Agris Galvanovskis esot gatavs pamest komandu, ja klubs nesamaksās atalgojumu, "Twitter" pavēstījis trenera aģents Raivis Ušackis.

Ušackis raksta: "Treneris Agris Galvanovskis pametīs "MBC Mykolaiv" tuvākajā nākotnē, ja klubs nesamaksās aizkavēto atalgojumu. Klubs aizkavējās ar algas maksājumiem pagājušajā sezonā, un treneris piekrita gaidīt savu algu, lai spēlētāji to saņemtu vispirms. Diemžēl klubs nav samaksājis trenerim un spēlētājiem par pagājušo sezonu un kavējas ar pašreizējiem maksājumiem, kas neatstāj citu iespēju kā pārtraukt līgumu."

42 gadus vecais Galvanovskis Ukrainā strādā trešo sezonu. 2012./2013. gada sezonā "Mykolaiv" Galvanovska vadībā izcīnīja 16 uzvaras 39 spēlēs, paliekot desmitajā vietā 14 komandu konkurencē, bet pagājušajā sezonā komanda iekļuva izslēgšanas turnīrā, regulāro sezonu pabeidzot 7. pozīcijā un "play-off" pirmajā kārtā atzīstot nākamās čempiones Kijevas "Budivelnik" pārākumu (0-2).

Jauno sezonu "Mykolaiv" sākusi ar četriem panākumiem septiņos mačos, kas pagaidām dod piekto pozīciju 11 komandu starpā.

Nikolajevas komandā Galvanovska vadībā strādājuši arī treneris Artūrs Štālbergs un spēlētāji - Mārtiņš Kravčenko, Rinalds Sirsniņš, Žanis Peiners, kā arī Mareks Jurevičus.

Galvanovskis pēc spēlētāja karjeras trenera gaitas uzsāka Gulbenes "Bukos", bet 2006. gadā pievienojās "Ventspilij". Divus gadus vēlāk Galvanovskis kļuva par "Ventspils" galveno treneri, 2009. gadā izcīnot Latvijas čempiontitulu. No 2010. līdz 2012. gadam Galvanovskis vadīja "Liepājas Lauvas", ļaujot liepājniekiem izcīnīt bronzas godalgas pēc 11 gadu pārtraukuma. Arī otrajā sezonā pie "Lauvu" stūres Galvanovskis aizveda komandu līdz bronzai.

Ja iepriekšējās sezonās Ukrainā Latviju pārstāvēji gan daudz treneru, gan spēlētāju, tad šosezon kara postītajā zemē bez Galanovska strādā vien Kārlis Muižnieks, kurš ir Južnijas "Khimik" galvenais treneris. "Khimik" ir vienīgā komanda, kas šosezon superlīgā vēl nav piedzīvojusi nevienu zaudējumu.

Izmantotie resursi:https://twitter.com/RaivisUsackisLady fitness, SIA Stirnu 31, Rīga, LV-1084
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties