09.02.2015. 00:12
Īsi pēc pusnakts Kotdivuāra kļuva par 2015. gada Āfrikas Nāciju kausa ieguvēju, finālspēlē Ekvatoriālajā Gvinejā cīnoties neizšķirti 0:0 ar Ganu, bet pēcspēles sitienu sērijā izcīnot uzvaru ar 9:8. Uzvaras vārtus guva vārtsargs Bubakars Berijs.

Kotdivuāra finālā atgriezās pēc trīs gadu un viena turnīra pārtraukuma - 2012. gadā finālā zaudēts Zambijai pēcspēles sitienu sērijā (7:8). Ganai finālā izdevās atgriezties pirmo reizi kopš 2010. gada, kad ar 0:1 tika atzīts Ēģiptes pārākums.

Kotdivuāra sāka spēli labāk, pēc tam sekoja Ganas ofensīva, bet pēdējās 15 pirmā puslaika minūtēs abas komandas jau sāka uzkrāt spēkus otrajam puslaikam. Pirmā puslaika otrajā pusē stadiona zālienu samitrināja lietus, kas jau tā visai blāvo futbolu draudēja padarīt vēl mazāk acij tīkamu.

Arī otrajā puslaikā komandas vairāk domāja par to, kā nepieļaut kļūdas, nevis to, kā gūt vārtus pašiem. 66. minūtē Kotdivuāra veica spēlētāju maiņu, ar ko pastiprināt uzbrukumu. Proti, Maksa Gradela vietā laukumā nāca jaunais "Roma" uzbrucējs Seidū Dumbija, kurš iepriekš CSKA rindās izcēlies ar augstu rezultativitāti. 69. minūtē ganietis Džons Boje ar galvu sita pavisam nedaudz garām vārtiem.

87. minūtē Gana tika pie soda sitiena metrus 20 no vārtiem, tomēr Vakasu Mubaraks no Glāzgovas "Celtic" iespēju neizmantoja. Papildlaika vidū Ganas kapteinis Asamoā Gians labi sita pa vārtiem no 20 metriem, bet 20 gadus vecais "Villarreal" aizsargs Ēriks Beilijs bloķēja sitienu. Vienu vārtu gūšanai gan nepietika arī ar 30 papildlaika minūtēm, un sekoja papildlaiks.

Abas komandas finālā tikās arī 1992. gadā un arī toreiz uzvarētāja noskaidrošanai vajadzēja pendeles. Toreiz komandas kopā izdarīja 24 sitienus, no kuriem 21 sasniedza mērķi. Šovakar ar precīzu sitienu sēriju sāka Mubaraks, bet "Manchester City" uzbrucējs Vilfrīds Bonī trāpīja pa stabu... Gana savu otro iespēju izmantoja, bet Kotdivuāra vēlreiz sita garām. Sekoja divi neprecīzi Ganas mēģinājumi un divi sekmīgi Kotdivuāras mēģinājumi (2:2). Pēc tam rezultāts auga nepārtraukti, līdz pie 8:8 ganieši neizmantoja savu iespēju (vārtsargs Brimahs neiesita), bet Kotdivuāras vārtsargs Bubakars Berijs atbildēja ar precīzu sitienu - 9:8.

Kotdivuāra izcīnīja otro Āfrikas Nāciju kausu vēsturē un pirmo kopš 1992. gada, kad arī pendelēs apspēlēja Ganu.

Abas komandas izcīnīja pirmās vietas savā grupā. C grupā Gana uzveica Alžīriju un Dienvidāfriku, bet zaudēja Senegālai. Ceturtdaļfinālā pārliecinoši apspēlēta Gvineja (3:0), bet pusfinālā ar 3:0 pieveikta Ekvatoriālā Gvineja. Uzvarai D grupā Kotdivuārai pietika ar vienu uzvaru (1:0 pret Kamerūnu) un diviem neizšķirtiem (1:1 pret Gvineju un 1:1 pret Mali). Ceturtdaļfinālā Ziloņkaula krasta futbolisti ar 3:1 pieveica Alžīriju, bet pusfinālā ar tādu pašu rezultātu uzveica Kongo.