20.11.2014. 00:28
Aizvadīta pēdējā kvalifikācijas turnīra diena Āfrikas Nāciju kausā, un noskaidrojušās tās 16 izlases, kuras nākamā gada sākumā Ekvatoriālajā Gvinejā noskaidros labāko. Skatītāju statusā šo Āfrikas nozīmīgāko sporta pasākumu būs spiesta noraudzīties pašreizējā čempione Nigērijas izlase.

Pēc tam, kad Maroka potenciālo Ebolas vīrusa draudu dēļ atteicās no Nāciju kausa rīkošanas, šo pienākumu uzņēmās Ekvatoriālā Gvineja, kura sportiskajā ziņā vairs uz vietu finālturnīrā nepretendēja. Taču tā šo iespēju saņēma kā rīkotāja, kamēr Maroka palika ārpus dalībnieku saraksta, jo kā turnīra līdzšinējā saimniece kvalifikācijā piedalījusies nebija.

Pēdējā atlases stadijā 28 izlases bija sadalītas septiņās grupās, no kurām finālturnīrā iekļuva divas labākās, kā arī viena no astoņām trešās vietas ieguvējām. Par vislielāko pārsteigumu parūpējās A grupa, kurā šodien Nigērija spēlēja neizšķirti ar grupas uzvarētāju Dienvidāfrikas Republiku (2:2), turklāt savus otros vārtus guva vien kompensācijas laika ceturtajā minūtē.

Ar to tāpat izrādījās par maz, jo Kongo ar 1:0 apspēlēja Sudānu un nodrošināja otro vietu. Nigērija palika tikai trešā ar astoņiem punktiem sešās spēlēs, bet trešo vietu konkurencē tā par punktu atpalika no Kongo DR.

Šodien bija apdraudēts arī Ganas liktenis, taču tai tomēr izdevās ar 3:1 pārspēt Togo un uzvarēt grupā, bet G grupā Tunisija un Senegāla jau iepriekš bija nodrošinājušas Ēģiptes atstāšanu aiz borta, proti, tās palikšanu trešajā vietā. Šodienas zaudējums Tunisijai gan gaisināja arī Ēģiptes cerības uz kvalificēšanos kā labākajai trešajai vietai.

1. vieta grupā 2. vieta grupā
DĀR Kongo Ekvatoriālā Gvineja (rīkotāja)
Alžīrija Mali Kongo DR (labākā 3. vieta)
Gabona Burkinafaso
Kamerūna Kotdivuāra
Gana Gvineja
Kaboverde Zambija
Tunisija Senegāla

Izmantotie resursi:CAF - HomeLATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties