14.12.2016. 19:21

Latvijas čempionāts šogad atgriezās Jelgavā, kur pārsteidzoši lielā skaitā sacentās tieši sievietes. Kopā pavisam 40 dāmas no 15 sporta komandām spieda svaru stieni par spēcīgākās titulu. Šogad sieviešu komandu konkurencē 1. vietu ieguva mājinieku komanda Jelgavas pilsētas sporta klubs „Apolons”. Tatjana Spakova (svara kategorija līdz 57 kg) no „Daugavpils PSK” kļuva par absolūti spēcīgāko dāmu ar uzspiestajiem 73 kg. Sandra Bileise (līdz 84 kg) ierindojās 2. vietā absolūtajā vērtējumā ar rezultātu 95 kg. Rīgas Celtniecības koledžas studente Tatjana Tokareva (līdz 63 kg), uzspiežot 78 kg smago svaru stieni kļuva par trešo spēcīgāko dāmu pēc Vilksa punktiem, ņemot vērā sportista svaru un paceltos kilogramus.

Jauniešu grupā līdz 18 gadiem bija otrs lielākais dalībnieku skaits. Kopā 35 sportistu konkurencē visvairāk punktus guva jaunieši no Rēzeknes pilsētas Sporta pārvaldes. Starp absolūti spēcīgākajiem sportistiem izcēlās „Aizkraukles SC” atlēts Aleh Kudrautsau (līdz 105 kg), kurš sacensībās spēja uzspiest 177,5 kg. Edgars Jurkāns (līdz 66 kg) Valmieras smagatlētikas kluba „Spēka Pasaule” sportists, uzspiežot 130 kg ierindojās 2. vietā starp absolūti labākajiem. Antons Putnis (līdz 93 kg) no Rēzeknes kļuva par 3. vietas ieguvēju absolūtajā vērtējumā ar rezultātu 150 kg.

Junioru vecuma grupā līdz 23 gadiem Marks Riekstiņš (līdz 105 kg) ar rezultātu 182,5 kg izcīnīja 1. vietu, pārstāvot Siguldas Pauerliftinga biedrību. Sergejs Timofejevs (līdz 74 kg) no Pļaviņām sacensībās pacēla 150 kg, taču ierindojās 2. vietā. Juris Ručkanovs (līdz 83 kg) no Bauskas komandas palika 3. vietā ar rezultātu 155 kg. Junioru grupā 1. vieta komandu cīņā pieder Jelgavas sporta klubam „Apolons”. Grupā startēja 23 juniori.

Open vīru grupā starp 30 vīriem Māris Osis (līdz 120 kg) sacensībās uzspieda pat 230 kg, kļūstot par absolūti spēcīgāko. Roberts Dimants (līdz 93 kg) palika 2. vietā ar rezultātu 205 kg. Abi sportisti startēja individuāli, nepārstāvot kādu komandu. Savukārt „Gulbenes K.S.P.” sportists Uģis Smirnovs (līdz 83 kg) ierindojās 3. vietā, uzspiežot 185 kg. Open grupas spēcīgākās komandas kausu mājās pārveda valmierieši no sporta kluba „Spēka Pasaule”.

Jelgavā seniori sacentās četrās vecuma grupās, katrā grupā nosakot absolūti spēcīgākos sportistus. Starp 19 senioru komandām 1.vietu izcīnīja mājinieki no Jelgavas sporta kluba „Apolons”. Senioru vecuma grupā virs 40 gadiem piedalījās 24 sportisti, no kuriem Mareks Leitis (virs 120 kg) no Rīgas sporta kluba „F1”, uzspiežot 227,5 kg kļuva par absolūti spēcīgāko grupā. Bauskas sportists Arvis Balodis (virs 120 kg), kuram svaru stieņa smagums bija mērāms 210 kg, ierindojās 2. vietā. Dzintars Roga (virs 120 kg) no komandas „Rembate” izcīnīja 3. vietu grupā ar uzspiestajiem 210 kg.

Senioru grupā virs 50 gadiem absolūti spēcīgākā tituls pieder Oļegam Illarianovam (līdz 105 kg) no komandas „Apolons”. Sportists uzspieda 190 kg. Savukārt Vladimirs Kovaļskis (līdz 120 kg) no „Vikings PL” sacensībās pacēla 180 kg un izcīnīja 2. vietu. Komandas „Daugavpils PSK” sportists Aleksandrs Aleksejevs (līdz 93 kg) ierindojās 3. vietā, uzspiežot 145 kg. Šajā grupā sacentās 18 seniori.

Starp 14 senioriem virs 60 gadiem Aizkraukles sportists Dainis Reinholds (virs 120 kg) kļuva par absolūti spēcīgāko grupā, uzspiežot 200 kg. Jānis Lasmanis (līdz 83 kg) no Jelgavas kluba „Apolons” ar rezultātu 132,5 kg ierindojās 2. vietā pēc absolūtā vērtējuma. Trešais spēcīgākais bija Jānis Babris (līdz 120 kg) no komandas „Rembate”, uzspiežot 150 kg.

Vecuma grupā virs 70 gadiem cienījamus rezultātus uzrādīja pieci sportisti. Georgijs Agadžanjans (līdz 93 kg) no sporta kluba „Vikings PL” uzspieda 135 kg un izcīnīja 1. vietu. Valdis Alksnītis (virs 120 kg) no Jēkabpils Sporta centra uzspieda 150 kg smago svaru stieni, pēc Vilksa punktiem ierindojoties 2. vietā. Valērijs Petrovs (līdz 93 kg) no „Daugavpils PSK” ar uzspiestajiem 115 kg ieguva 3. vietu.

Sacensības organizēja Latvijas Pauerliftinga federācija sadarbībā ar biedrību „Spēka Pasaule” un Jelgavas pilsētas sporta klubu „Apolons”. Sacensības atbalstīja Jelgavas pilsētas dome, Jelgavas Sporta servisa centrs, Latvijas augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums „Rosība” un interneta veikals Produktu saraksts | Spēka Pasaule

Informāciju sagatavoja:Baiba NorberteSabiedrisko attiecību speciālisteLatvijas Pauerliftinga federācijaBiedrība Spēka PasauleSpeka Pasaule, Latvijas Pauerliftinga Federācijae-pasts: sab@sp.lv, mob.tālr.: +371 287 52 793

Papildu informācijai:Mārtiņš KrūzeSacensību direktorsLatvijas Pauerliftinga federācijaBiedrība Spēka PasauleSpeka Pasaule, Latvijas Pauerliftinga Federācijae-pasts: projekti@sp.lv, mob.tālr.: +371 27859586