22.01.2015. 20:10
Rodrigo Ābolam gūstot pirmos vārtus Kontinentālajā hokeja līgā un Miķelim Rēdliham izceļoties ar trim rezultatīvām piespēlēm, kā arī Brokam Troteram un Aleksandram Jerofejevam gūstot pirmos vārtus sezonā, svarīgu panākumu cīņā par vietu izslēgšanas spēlēs izcīnīja Rīgas "Dinamo", kas izbraukumā noturēja pārsvaru pret citu Rietumu konferences komandu Čerepovecas "Severstal" - 4:3.

Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo", kas pirms spēles atradās divu punktu attālumā no Rietumu konferences astotās pozīcijas, kas garantētu dalību izslēgšanas mačos, svarīgo cīņu pret Čerepovecas "Severstal" sāka sliktāk nekā cerēts: desmitajā minūtē laukuma saimnieku aizsargs Nikolajs Stasenko, saņēmis lielisku piespēli no laukuma stūra, varēja notēmēt un izdarīt netraucētu plaukstas metienu no vidējas distances. Lai gan ripa atrada ceļu Jakuba Sedlāčeka sargātā cietokšņa augšējā stūrī, rīdziniekiem 23 sekundes pirms pirmās trešdaļas noslēguma izdevās panākt izlīdzinājumu.

Laukuma saimnieki aizsardzībā kļūdījās pozicionāli, tādējādi pēc Linusa Videla piespēles vienatnē pret vārtsargu Jakubu Štēpāneku palika Miķelis Rēdlihs un Broks Troters. Pirmais piespēlēja, otrais trāpīja tālajā stūrī, nopelnot pirmo punktu septiņās aizvadītajās spēlēs. Turklāt 30. minūtē Rīgas "Dinamo" izvirzījās vadībā ar 2:1, Rodrigo Ābolam gūstot pirmos vārtus Kontinentālajā hokeja līgā. Saņēmis piespēli no Laura Dārziņš, viņš no vārtu priekšas arī trāpīja tuvajā stūrī.

Lai gan Čerepovecas "Severstal" divas minūtes vēlāk panāca izlīdzinājumu, Maksimam Truņovam izlaužoties no aizvārtes un Sedlāčeku pārspējot ar metienu pēc apgriešanās ap savu asi, Rīgas "Dinamo" noslēdzošās trešdaļas ievadā izdevās nokārtot svarīgu panākumu. Jau 49. sekundē M. Rēdlihs pēc zilās līnijas šķērsošanas atstāja ripu Milanam Jurčinam, un slovāku aizsargs to spēcīgi trieca tālajā stūrī, izceļoties ceturto reizi sezonā, bet nepilnas trīs minūtes vēlāk pārsvaru dubultoja Aleksandrs Jerofejevs, gūstot pirmos vārtus 28 spēlēs. Arī viņam asistēja M. Rēdlihs, šoreiz partneri sameklējot ar piespēli no aizvārtes.

Laukuma saimniekiem 37 sekundes pirms noslēguma izdevās panākt 3:4, jo ar Andreasa Tūresona spēcīgo metienu no vidējas distances skaitliskā vairākuma laikā Sedlāčekam neizdevās tikt galā, tomēr Rīgas "Dinamo" nosargāja svarīgo uzvaru un trīs punktus. Pie uzvaras tika arī Podoļskas "Vityaz", kas mājās pieveica Čeļabinskas "Traktor" un nosargāja astoto pozīciju, savukārt Ņižņijnovgorodas "Torpedo" viesos piekāpās Helsinku "Jokerit". Līdz ar to Rīgas "Dinamo" pacēlās uz devīto vietu Rietumu konferencē, taču atstatums līdz izslēgšanas spēlēm joprojām ir divi punkti.

Jakubs Sedlāčeks (Džefs Delorjē); Krišjānis Rēdlihs - Oskars Cibuļskis, Čejs Genovejs - Milans Jurčina, Kristaps Sotnieks - Aleksandrs Jerofejevs, Ralfs Grīnbergs; Broks Troters - Linuss Videls - Miķelis Rēdlihs, Lauris Dārziņš - Kails Vilsons - Miks Indrašis, Rodrigo Ābols - Andris Džeriņš - Gints Meija, Kaspars Saulietis - Māris Bičevskis - Gunārs Skvorcovs, Mārtiņš Cipulis.

Vārti: 9:50 Stasenko (Koņevs, Bučņevičs) 1:0, 19:37 Troters (Videls, M. Rēdlihs) 1:1, 29:13 Ābols (Dārziņš) 1:2, 31:56 Truņovs (Kvapils, Koviršins) 2:2, 40:49 Jurčina (M. Rēdlihs) 2:3, 43:39 Jerofejevs (M. Rēdlihs) 2:4, 59:23 Tūresons (Kagarļickis, vair.) 3:4Soda minūtes: 2:6Metieni: 25:19Vārtsargi: Jakubs Štēpāneks - Jakubs Sedlāčeks