17.12.2015. 19:22
Rodrigo Ābolam pirmajā trešdaļā gūstot divus vārtus, pasaules čempionāta pirmajā divīzijā ceturto uzvaru pēc kārtas izcīnīja Latvijas U20 izlase, kas ar 4:1 pārspēja Vācijas hokejistus. Sāncenšu vārtsargu pārspēja arī Artūrs Bušs, bet Marks Lazarevs trāpīja tukšos vārtos. Noslēdzošajā mačā pret pastarīti Itāliju mūsējiem nepieciešams tikai viens punkts.

Latvijas U20 izlase aizvadīja pārliecinošāko ievadu turnīrā, pirmajās minūtēs vāciešu aizsardzībai atelpu nedeva, un tas sagādāja likumsakarīgu iznākumu. Ceturtajā minūtē skaists solo padevās Rodrigo Ābolam, kurš pēc zilās līnijas šķērsošanas izrēķinājās ar pretinieku un pirmos vārtus turnīrā guva ar metienu no neērtā satvēriena zem pārliktņa - 1:0.

Turpinājumā mūsējie divas minūtes vairākumā pavadīja tikai pretinieku zonā, pēcāk pretuzbrukumā aizskrēja Frenks Razgals, taču pirmās trešdaļas vidū bija kritums - tikai veiksme palīdzēja izvairīties no ielaistiem vārtiem. Lai gan iniciatīva nonāca Vācijas spēlētāju rokās, muļķīgs noraidījums uzbrukuma zonā maksāja vārtus. Mārtiņš Dzierkals atspēlēja, bet Ābols no kreisā iemetiena apļa iešāva tālajā devītniekā - 2:0!

Tomēr tieši pirmā maiņa iekrita 40 sekundes pirms mača ekvatora sasniegšanas, kad aizsardzības zonā zaudēja spēlētāju pēc spēlētāja, un situācija noslēdzās ar likumsakarīgu iznākumu - netraucēts Tobiasa Edera metiens no vidējas distances, un Matīss Kivlenieks kapitulēja pēc 72 minūšu un 57 sekunžu ilgas sausās sērijas.

Toties uzbrukuma zonā murgs pretiniekiem bija visi četri virknējumi, un minūti pirms došanās pēdējā pārtraukumā uguņoja Artūrs Bušs. Ceturtās maiņas uzbrucējs aizsarga aizsegā izdarīja neatvairāmu plaukstas metienu tālajā stūrī un atjaunoja divu vārtu pārsvaru latviešiem - 3:1! Viņam tas bija pirmais rezultatīvais trāpījums starptautiskās sacensībās, jo nebija izdevies iekļūt nedz U18, nedz U20 valstsvienībās.

Beidzamajās 20 minūtēs Latvijas izlases pozīcijas netika apdraudētas, bet pusotru minūti līdz beigām Marks Lazarevs no centra iemeta ripu tukšajos vāciešu vārtos - 4:1. Tādējādi mūsējie izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas un no otrajā vietā esošajiem austriešiem, kuri šovakar spēlēs ar pastarīti Itāliju, atrāvušies piecu punktu attālumā.

Ja laukuma saimnieki neuzvarēs pamatlaikā, Latvijai ceļazīme uz eliti būs rokā. Ja Austrija tomēr apliecinās favorītes statusu, sestdien pēdējā mačā pašiem jānopelna vismaz viens punkts pret itāliešiem, kuri trīs līdzšinējās spēlēs cietuši trīs neveiksmes un ielaiduši 19 vārtus (desmit - pret Norvēģiju).

Matīss Kivlenieks (Gustavs Grigals); Gvido Jansons - Kristiāns Rubīns, Kārlis Čukste - Kristaps Zīle, Eduards Jansons - Uvis Balinskis, Vjačeslavs Minajevs - Maksims Ponomarenko; Mārtiņš Dzierkals - Rodrigo Ābols - Haralds Egle, Rūdolfs Balcers - Filips Buncis - Rihards Puide, Kirils Galoha - Oļegs Šišļaņņikovs - Marks Lazarevs, Artūrs Bušs - Gatis Sprukts - Frenks Razgals.

Vārti: 3:15 Ābols (Egle) 1:0, 19:24 Ābols (Dzierkals, vair.) 2:0, 29:20 Eders (Napravniks, Šics) 2:1, 38:46 Bušs (Minajevs) 3:1, 58:57 Lazarevs (Balinskis) 4:1Soda minūtes; 2:6Metieni: 22:22Vārtsargi: Matīss Kivlenieks - Maksimiliāns Francrebs