25.07.2014. 23:49
Abi Latvijas pludmales volejbola pāri piektdien sasniedza ASV notiekošā «Grand Slam» sērijas posma astotdaļfinālu.

Vispirms izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 29.numuru izliktie Mārtiņš Pļaviņš un Aleksandrs Solovejs ar rezultātu 2-0 (21:12, 21:14) apspēlēja kanādiešus Džošu Binstoku un Semu Šekteru, kuri bija izlikti ar 32.numuru.

Astotdaļfinālā Latvijas duets vēlāk piektdien tiksies ar sacensību otro numuru poļiem Gžegožu Fijaleku un Mariušu Prudelu.

Pļaviņš/Solovejs apakšgrupu turnīrā izcīnīja vienu uzvaru trīs spēlēs, taču tas tik un tā ļāva ieņemt otro vietu D apakšgrupā un kvalificēties izslēgšanas spēlēm.

Savukārt ar piekto numuru izliktie Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā piektdien ar 2-0 (21:13, 21:14) apspēlēja ar 31.numuru izliktos mājiniekus Keisiju Dženingu un Džeimsu Eiveriju Drostu, kuri šosezon Pasaules kausa apritē vēl nebija startējuši.

Astotdaļfinālā Samoilovs/Šmēdiņš vēlāk piektdien tiksies ar Elisonu Čeruti un Brunu Šmitu no Brazīlijas, kuriem ticis trešais numurs.

Pirms tam šis Latvijas pāris izcīnīja divus panākumus trīs mačos, E apakšgrupā izcīnot otro vietu.

Samoilovs/Šmēdiņš iepriekšējā «Grand Slam» posmā Nīderlandē pēc divu posmu pārtraukuma tika līdz ceturtdaļfinālam, bet Pļaviņš/Solovejs pēc divu sacīkšu pārtraukuma piedalās posma pamatsacensībās, jo šoreiz viņi izvairījās no starta kvalifikācijā.