21.05.2015. 18:30
Latvijas pludmales volejbolisti Haralds Regža/Armands Āboliņš un Viktors Koržeņevičs/Toms Šmēdiņš ceturtdien neveiksmīgi aizvadīja Eiropas čempionāta posma Jūrmalas «Masters» kvalifikācijas sacensības, nespējot iekļūt pamatturnīrā.

Regža/Āboliņš tika līdz otrajai kārtai, bet Koržeņevičs/T.Šmēdiņš zaudēja pirmajā cīņā. Lai tiktu pamatsacensībās, vajadzēja izcīnīt divas uzvaras.

Kvalifikācijas pirmajā kārtā Regža/Āboliņš, kuri bija izlikti ar 12. numuru, divos setos pārliecinoši ar 2-0 (21-15, 21-13) pārspēja Lioru Korenu/Jakobu Korduā Stormliju (Lior Koren/Jacob Cordua Stormly) no Dānijas, kuriem kvalifikācijā bija 21. numurs.

Otrajā un izšķirošajā kārtā Regža/Āboliņš ar 0-2 (17-21, 21-23) zaudēja Beļģijas volejbolistiem Drīsam Kēkelkorenam/Tomam van Vallem (Dries Koekelkoren/Tom Van Walle), kuri kvalifikācijā bija izlikti ar 28. numuru. Abos setos beļģi bija labāki to galotnēs. Otrajā setā Latvijas duets bija vadībā ar 15-13, taču tad pieļāva pāris kļūdu, pretinieki panāca izlīdzinājumu un bija nedaudz veiksmīgāki arī seta beigās.

Regža/Āboliņš dalību turnīrā noslēdza dalītā 25. vietā, nopelnot 96 reitinga punktus. Pērn, kad Jūrmalā risinājās «Satellite» sērijas turnīrs, viņi palika otrajā vietā, zaudējot tikai Aleksandram Samoilovam/Jānim Šmēdiņam.

Savukārt Koržeņevičs/T.Šmēdiņš, kuri bija izlikti ar 22. numuru, cieta neveiksmi jau kvalifikācijas pirmajā spēlē, ar 0-2 (15-21, 17-21) atzīstot čehu Jana Dumeka/Roberta Kufas (Jan Dumek/Robert Kufa) pārākumu, kuriem kvalifikācijā bija 11. numurs.

Koržeņevičs/T.Šmēdiņš, kuri trešdien valstu atlases spēlē uzvarēja Rihardu Finsteru/Edgaru Toču, turnīrā ieņēma dalītu 33. vietu, pie ranga punktiem netiekot.

Kvalifikācijas turnīrā tika noskaidroti astoņi dueti, kuri iekļuva pamatsacensībās, kurās, sākot ar piektdienu, startēs 24 pāri. Jūrmalas «Masters» pamatsacensībās būs astoņas apakšgrupas, kurās katrā būs pa trīs duetiem. Pēc apļa cīņām katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēlēs, kurās, sākot ar astotdaļfinālu, tiks noskaidroti turnīra uzvarētāji un medaļnieki.

Pamatturnīrā spēlēs trīs Latvijas dueti, kuri tajā tika bez piedalīšanās kvalifikācijā. Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš ir turnīra favorīti, Ruslans Sorokins/Aleksandrs Solovejs pamatsacensībās tika pēc iegūtajiem ranga punktiem, bet Mārtiņš Pļaviņš/Hermans Egleskalns startēs ar īpašo uzaicinājumu jeb «wild card».

Arī piektdien skatītāji Jūrmalas «Masters» turnīra spēles varēs apmeklēt par brīvu. Izšķirošās cīņas notiks sestdien un svētdien. Uz abu dienu spēlēm biļetes maksā 20 eiro un ir nopērkamas tikai internetā vai «Biļešu servisa» tirdzniecības vietās, savukārt uz vietas tirgos biļetes tikai uz attiecīgās dienas spēlēm - sestdien tās maksās 10 eiro, svētdien 15 eiro.

Blakus pludmales volejbola stadionam atradīsies arī lielais TV ekrāns, kur translēs spēles tiešraidē, bet otrs ekrāns atradīsies 300 metrus tālāk, kur notiks «Kūrorta svētku» aktivitātes.

Jūrmalas «Masters», kas norisinās «Baltic Beach Hotel & SPA» pludmales stadionā Jūrmalā, ir iekļauts 2015.gada oficiālajā pludmales volejbola kalendārā un starptautiskajā turnīru sistēmā. Turnīra ceturtdaļfināla, pusfināla un fināla spēles visi interesenti Latvijā varēs vērot TV 6 kanālā un TVPlay interneta vietnē, bet interesenti visā pasaulē – starptautiskajā interneta TV kanālā «laola1.tv».

Eiropas čempionātā volejbolā šosezon būs divi «Masters» posmi, bez Jūrmalas arī Bīlē (Šveicē), bet čempionāta finālturnīrs notiks Klāgenfurtē (Austrijā). Sacensību rezultātiem un spēļu kalendāram līdzi sekot var CEV mājas lapā cev.lu.