27.04.2015. 18:18
Latvijas sporta deju pāri ļoti labi nostartējuši Moldovas galvaspilsētā Kišiņevā notikušajā Eiropas čempionātā Standartdejās (ST) jauniešiem (16-18 g.), 47 pāru konkurencē iekļūstot pusfināla divpadsmitniekā. Pasaules reitinga 12.pāris Everts Gulbis ar Elīnu Kalvāni izcīnīja 9.vietu, bet Iļja Davidovs ar Katrīnu Klaperi ieņēma dalītu 11./12.vietu.

Pēc iegūtās 16.vietas pirms trim nedēļām Spānijā Eiropas čempionātā jauniešiem Latīņamerikas dejās Everts Gulbis un Elīna Kalvāne bija nosprauduši mērķi iekļūt pusfinālā ST dejās. To viņiem arī izdevās piepildīt, otro gadu pēc kārtas iekļūstot kontinenta čempionātā labāko divpadsmitniekā. Pagājušā gadā Everts ar Elīnu ieguva 10.vietu, bet šogad viņiem izdevās pakāpties par vienu vietu augstāk. Tikmēr pasaules reitingā divdesmitajā vietā esošie Iļja Davidovs un Katrīna Klapere Eiropas čempionātā jauniešiem piedalījās jau trešo reizi, turpinot pozitīvo tendenci un arī šoreiz ierindojoties pāris vietas augstāk nekā iepriekš. Iļja ar Katrīnu sasniedz savu labāko rezultātu, arī piepildot savu mērķi un pirmo reizi iekļūstot pusfinālā, kur dalīja 11.vietu ar Igaunijas čempioniem.

Par uzvarētājiem kļuva mājinieku pāris Daniils Rostvinšī un Aleksandrina Bicova, kas uzvarēja trijās no piecām dejām, bet Lēnajā valsī un Kvikstepā piekāpās sudraba medaļas ieguvējiem un pašreizējiem pasaules ranga līderiem Vladimiram Koļesnikovam un Annai Isakovičai no Krievijas. Trešā vieta tika Rumānijas dejotājiem, bet piekto vietu ieņēma Lietuvas čempioni Einoras Degutis un Areta Šeškaite.

Kopš 2008.gada, kad jauniešu grupai papildus pasaules čempionātam ieviesa arī Eiropas čempionātu, Latvija vienmēr ir pārstāvēta vismaz pusfinālā. Trīs reizes mūsu pāri ir iekļuvuši arī finālā. Divreiz tas izdevies Kristam Čiapass un Annai Andreičukai, bet 2008.gadā Rīgā finālā dejoja Edgars Līnis un Elīza Ancāne.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801