27.08.2015. 09:30
Latvijas futbola izlases aizsarga Kaspara Dubras un pussarga Aleksandra Cauņas pārstāvētās komandas trešdien iekļuva UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā.

Čempionu līgas kvalifikācijas izšķirošās, play-off, kārtas atbildes spēlē Dubras pārstāvētā baltkrievu komanda Barisavas BATE izbraukumā ar 1:2 (1:0) piekāpās Serbijas čempioniem Belgradas Partizan, taču divu spēļu summā bija neizšķirts 2:2. Līdz ar to, pateicoties vairāk izbraukumā gūtiem vārtiem, UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā iekļuva BATE.

Pirmajā spēlē Dubra neiekļuva savas komandas pieteikumā, taču šoreiz jau sēdēja uz rezervistu soliņa. Tiesa, laukumā Latvijas futbolists tā arī nedevās.

Mača rezultātu atklāja viesi, kad 25.minūtē precīzs bija Igors Stasevičs. Tiesa, 16 minūtes līdz spēles pamatlaika beigām rezultāts kļuva neizšķirts, jo bumbu savos vārtos raidīja Maksims Žavnerčiks. Uzvaru šajā mačā jau kompensācijas laikā izrāva mājinieku rindās spēlējošais Ivans Šapoņičs, taču ar to nepietika, lai viņa pārstāvētā Partizan iekļūtu nākamajā sacensību kārtā.

Dubra iepriekšējās Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra spēlēs cīnījās bez maiņām, tomēr viņu pēdējā laikā skārusi trauma, kā dēļ pirmajā play-off mačā palika ārpus pieteikuma, bet atbildes duelī tā arī neizgāja laukumā.

Šī ir jau ceturtā sezona pēc kārtas, kad BATE iekļūst UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā.

Tikmēr Cauņas pārstāvētā Krievijas vienība Maskavas CSKA savā laukumā ar 3:1 (0:1) pārspēja Portugāles vicečempionus Lisabonas Sporting, tādējādi divu spēļu summā triumfējot ar 3:2.

Latvijas pussargs neiekļuva pieteikto spēlētāju vidū, taču, kā zināms, Cauņa traumas dēļ laukumā nav devies jau kopš augusta sākuma.

Lai arī mača rezultātu 36.minūtē atklāja viesu komandu pārstāvošais Djego Gutjerress no Kolumbijas, otrajā puslaikā mājinieki atguvās un guva trīs bezatbildes vārtus. 49. un 72.minūtē precīzus sitienus izdarīja Kotdivuāras valstsvienības uzbrucējs Seidū Dumbija, bet piecas minūtes līdz mača pamatlaika beigām 3:1 panāca nigēriešu uzbrucējs Ahmeds Musa.

CSKA iepriekšējā mačā pārtrauca deviņu bezzaudējumu sēriju UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra cīņās.

Zīmīgi, ka abas komandas tikās 2004./2005.gada UEFA kausa finālā, kur ar 3:1 pārāki bija maskavieši. Tas arī bijis vienību augstākais sasniegums Eirokausos pēdējo 50 gadu laikā.

Tāpat Čempionu līgas grupu turnīrā pārliecinoši iekļuva Anglijas premjerlīgas grands Mančestras United, kas atbildes spēlē izbraukumā ar 4:0 (1:0) pārspēja Beļģijas komandu Club Brugge, kurai joprojām pieder Latvijas uzbrucējs Valērijs Šabala. Līdz ar to United divu spēļu summā svinēja uzvaru ar 7:1.

Trīs vārtus jeb hat-trick otrajā duelī guva Mančestras komandas līderis Veins Rūnijs.

Vēl citos dueļos Vācijas komanda Leverkūzenes Bayer savās mājās ar 3:0 (1:0) pieveica Itālijas vienību Romas Lazio, tādējādi ar 3:1 svinot uzvaru arī divu spēļu summā.

Tikmēr sensacionāli Čempionu līgas grupu turnīrā iekļuva Kazahstānas vienība Astana, kas izbraukumā cīnījās neizšķirti 1:1 (0:0) ar Kipras spēcīgāko vienību Nikosijas APOEL, bet divu spēļu summā triumfēja ar 2:1.

Līdz ar Astana iekļūšanu nākamajā kārtā, tiesības spēlēt UEFA Jaunatnes līgas čempionātā zaudēja pašmāju Daugavpils komanda. Savukārt, ja Astanas klubs būtu zaudējis APOEL, Latvija debitētu prestižākajā jauniešu turnīrā Eiropā.