20.12.2015. 08:09
Latvijas kamaniņu divnieka ekipāžas Juris Šics/Andris Šics un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš sestdien Kanādas trasē izcīnīja attiecīgi ceturto un piekto vietu Pasaules kausa ceturtā posma sprinta sacensībās.

Sprinta sacensībās tiek veikts viens brauciens, turklāt laika atskaite sākas nevis no starta vietas, bet gan aptuveni 100 metrus pēc tā, kad kamaniņu braucēji jau ir ieskrējušies. Lai attīstītu kamaniņu sporta veidu, Sprinta kausa izcīņa 2013./14.gada sezonā tika ieviesta kā inovatīvs risinājums, kas iepriekšējā sezonā tika papildināts.

Par uzvarētājiem sestdien notikušajās sacensībās tika kronēti Vācijas divnieks Tobiass Vendls un Tobiass Ārlts, kuri distanci veica 36,310 sekundēs, bet otro vietu ieņēma divas ekipāžas, kas uzrādīja identisku rezultātu. Tā sešas sekundes tūkstošdaļas atpalika gan austriešu Petera Penca un Georga Fišlera ekipāža, gan vāciešu Tonija Egerta un Sašas Benekena divnieks.

Tikmēr Šici ierindojās ceturtajā pozīcijā, uzvarētājiem zaudējot 0,192 sekundes.

Savukārt otra Latvijas divnieku ekipāža Gudramovičs un Kalniņš bija vēl piecas sekundes tūkstošdaļas lēnāki, kas viņiem deva piekto pozīciju.

Tāpat sestdien norisinājās sprinta sacensības dāmām, uzvaru izcīnot amerikānietei Samerai Bričerai, kura trasi veica 31,129 sekundēs. Trīs sekundes tūkstošdaļas no viņas atpalika vāciete Dajana Eitbergere, bet trešo vietu ieņēma Krievijas pārstāve Tatjana Ivanova, kura no uzvarētājas atpalika par 0,057 sekundēm.

Tikmēr latviete Elīza Cauce izcīnīja astoto vietu, Bričerai zaudējot 0,234 sekundes.

Sprinta sacensībās kungiem triumfēja titulētais vācietis Fēlikss Lohs, kurš uzrādīja vienu no lēnākajiem starta laikiem, bet finišā ar 30,091 sekundi bija ātrākais. Otro vietu ieņēma Krievijas atlēts Romāns Repilovs, kurš atpalika par 0,188 sekundēm, bet vēl piecas sekundes simtdaļas lēnāks bija austrietis Volfgangs Kindls.

Savukārt Latvijas jaunais kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis ierindojās 13.pozīcijā, no Loha atpaliekot par 0,459 sekundēm.

Posms sākās piektdien. Tajā Gudramovičs un Kalniņš izcīnīja astoto vietu divnieku sacensībās, bet trīskārtējie olimpiskie čempioni Šici palika 11.pozīcijā.

Tikmēr dāmām Cauce ierindojās 12.vietā, bet kungiem Rozītis sestdien ieņēma 13.vietu. 21.pozīcijā bija Artūrs Dārznieks, bet 27.vietu ieņēma Kristaps Mauriņš, aiz kura 28.pozīcijā finišēja Inārs Kivlenieks.

Jauno sezonu Latvijas sportisti iesākuši ar vairākiem augstvērtīgiem rezultātiem - komandu stafetes sacensībās Latvija izcīnījusi divas otrās vietas, kas dod līderpozīciju kopvērtējumā, bet Šici otrajā posmā pirms divām nedēļām guva bronzu divnieku sacensībās.

Tiesa, pirmajos trijos posmos dažādi Latvijas sportisti četras reizes tikuši diskvalificēti.

Šis bija sezonas pēdējais posms šogad un arī Ziemeļamerikā. Nākamais Pasaules kausa posms janvāra sākumā risināsies Siguldas trasē.

Tikmēr pasaules čempionāts 30. un 31.janvārī notiks Kēnigsē.