17.09.2014. 18:15
Otrdien Rīgā Uzvaras parkā notikušajās “Skibox” sacensībās skrituļslidošanā 100 metru sprintā uzrādīja Reinis Znotiņš (Powerslide/Laimīte) un Arta Irbe (ASI Skibox), savukārt 2x500m un 2x1km stafetē pirmā vieta tika “Laimīte” komandai, jo pirmajā vietā finišējušā “ASI Skibox” tika diskvalificēta par trešā un ceturtā posma dalībnieku samainīšanu vietām.

Vakar vakarā saulainos un siltos laika apstākļos ar aizraujošo 100m sprintu un intriģējošo un tai pat laikā arī dramatisko stafeti tika aizvadītas sporta kluba “ASI Skibox” rīkotās “Skibox” sacensības skrituļslidošanā, kurās šoreiz tomēr iztrūka dažu vadošo Latvijas skrituļslidotāju klātbūtne. Neskatoties uz to, skrituļotgribētāju skaits pirms paša starta auga, un līdz ar to sacensības sākās nedaudz vēlāk, kā bija paredzēts, un stafete noslēgumā norisinājās jau krēslas ietvertā Uzvaras parka trasē. Šogad dalībnieki 100m sprintā veica divus braucienus, kuru laiki tika summēti.

Pagājušajā gadā bija lijis lietus, tādēļ skrituļslidotāji bija pārliecināti par pērnā gada uzrādīto rezultātu 100m sprintā uzlabošanu. Sprintā tāpat kā šosezon “”Skibox balvas” seriālā elites grupā startēja juniors Reinis Znotiņš, kurš bija galvenais favorīts. Un šo statusu viņš apstiprināja ar diviem ātrākajiem rezultātiem abos braucienos – 10,83 un 10,80 sekundes, kas kopsummā veidoja 21,63 sekundes un nodrošināja pārliecinošu uzvaru (Reinis bija vienīgais, kurš tovakar 100m spēja veikt ātrāk par 11 sekundēm – aut.piez.). Otrās un trešās vietas ieguvēji Mārtiņš Kapzems (Virsotne) un Lauris Bitenieks (Powerslide/Laimīte) Reinim divu braucienu summā zaudēja jau vairāk nekā sekundi – attiecīgi 1,29 un 1,79 sekundes. Tāpat kā uzvarētājs viņi katrs abus braucienus arī veica gandrīz identiski, Mārtiņam uzrādot laikus 11,45 un 11,47 sekundes un iegūstot otro vietu, bet Laurim, kuram labāk padodas garās distances, 100m veicot 11,72 un 11,70 un ieņemot trešo vietu.

Junioru grupas uzvarētājs Kārlis Vancovičs, katrā braucienā esot tuvu 11 sekunžu robežai, divu braucienu summā sasniedza 22,16 sekundes, kas absolūtajā vērtējumā bija otrs labākais rezultāts aiz Reiņa Znotiņa. Līdz ar to arī Kārlis tika pie sporta brillēm, kas tika diviem ātrākajiem vīriem un arī divām dāmām. Pirmais brauciens solīja sīvu cīņu par uzvaru, jo tuvākais sekotājs Krišjānis Ceplis (Powersldie/Laimīte) atpalika tikai 0,1 sekundi, taču kājas trauma liedza Krišjānim veikt otro braucienu, tādējādi izpaliekot gaidītajai intrigai otrajā braucienā. Līdz ar to ar to diemžēl turpinājās K.Cepļa neveiksmju sērija, proti, pēdējā mēneša laikā trijās sacensībās pēc kārtas Uzvaras parkā dažādu iemeslu dēļ viņam sanāk izstāties kādā no startiem. Uz otro vietu pakāpās Krišjāņa komandas biedrs Vadims Makarenko, kurš otrajā braucienā uzrādīja ļoti pieklājīgu laiku – 11,31 sekunde, kas otro braucienu absolūtajā vērtējumā bija trešais labākais, piekāpjoties tikai Znotiņam un Vancovičam.

Dāmu konkurencē ātrākos laikus braucienos (12,53 un 12,83) un likumsakarīgi arī kopsummā (25,36) uzrādīja juniore Arta Irbe, kura divu braucienu summā par 1,75 sekundēm apsteidza savu komandas biedreni un otro laiku uzrādījušo Katrīni Dreimani. Abas divas savā kolekcijā saņēma “Peltor” sporta brilles. Trešā vieta junioru konkurencē Lainei Kreitālei (ASI Skibox), kurai nesanāca parādīt tik lielu ātrumu kā pirmajām divām, jo absolūtajā vērtējumā viņai tikai desmitais rezultāts, par pusotru sekundi piekāpjoties arī savai par četrus gadus jaunākajai māsai.

Ja labākie vīri 100m veica līdzīgi kā savulaik vieglatlētikā 100m francūziete Kristīna Ārona, jamaikiete Veronika Kempbela vai amerikāniete Lauriņa Viljamsa, tad “Master” grupas vīru laiki līdzinājās mūsu šobrīd labāko sieviešu vieglatlētu 100m rezultātiem. Abos braucienos, uzrādot identiski laiku 12,11 sekundes, uzvaru izcīnīja Dzintars Sarmulis (Skibox/Filter). Viņam vissīvāko konkurenci izrādīja, bet tomēr divu braucienu summā pussekundi piekāpās sacensību organizators Andris Krauja (ASI Skibox). Trešā vieta Gunāram Laurim(+1,3 sekundes). Labākā “Master” grupas dāma Antra Zemīte (ASI Skibox) abus braucienus veica nedaudz virs 14 sekundēm un kopsummā uzrādīja laiku 28,44 sekundes. Māmiņu slidojumā Karīna Ceriņa divu braucienu summā par nepilnām trim sekundēm apsteidza Līgu Krūmiņu.

Sacensību noslēgumā norisinājās stafete, kur piedalījās 11 komandas, kurā katrā bija četri dažāda vecuma un dzimuma dalībnieki. Saskaņā ar noteikumiem katrā komandā bija jābūt vismaz vienam pretējā dzimuma pārstāvim un katru posmu veica sava vecuma dalībnieks – 1.posmu U6 vai U8, 2.posmu U10 vai U12, 3.posmu U14 vai Junioru grupas pārstāvis, bet noslēdzošajā ceturtajā posmā devās kāds vai kāda no elites vai “Master” grupas. Pirmo divu posmu veicējiem bija jābrauc 500m, bet pēdējo divu posmu pārstāvji veica 1km.

Pateicoties mazāko grupu pārstāvju labajam startam, pēc pirmajiem diviem posmiem pirmajās sešās vietās bija “ASI Skibox” komandas, bet tikai septītajā pozīcijā atradās vieni no favorītiem “Laimīte” pirmā komanda, kurai nebija veiksmīgs pats sākums, taču šobrīd labākais skrituļslidotājs Reinis Znotiņš priekšpēdējā posmā viņus “pacēla” no septītās uz trešo vietu un ļoti tuvu otrajā pozīcijā esošajai “ASI Skibox” otrajai komandai.. Tikmēr “ASI Skibox” pirmajai komandai pēc Viktora Kokina izrāviena otrajā posmā priekšpēdējā posmā šo vadību noturēja Dainis Krauja, kurš nodeva stafeti pēdējā posma veicējam Kārlim Vancovičam aptuveni desmit sekundes priekšā pārējiem. Lauris Bitenieks (Laimīte) nedaudz pietuvojās Kārlim, bet tik un tā “ASI Skibox” finišēja stabili pirmie, bet, tā kā viņi bija samainījuši trešā un ceturtā posma veicējus vietām, tad tika diskvalificēti (trešā un ceturtā posma dalībnieki veica vienādu distanci 1km, un tas kopējo laiku tāpat neietekmētu, jo summa nemainās, ja saskaitāmos samaina vietām, taču noteikumi paliek noteikumi un viss beigās tika atrisināts – aut.piez.). Līdz ar to uzvarētāju godā “Laimīte” pirmā komanda, kuras sastāvā startēja Kristaps Ņezamovs, Alīna Savrucka, Reinis Znotiņš un Lauris Bitenieks.

Jaunākās grupās ātrākos laikus uzrādīja: U6 Marija Savrucka un Kristofers Vasaraudzis, U8 Amanda Eihmane un Krišs Mazais, U10 Patrīcija Sniķere un Ņikita Ļaščenko, U12 Alīna Savrucka un Viktors Kokins, U14 Aleksandra Straume un Haralds Dernovs.Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties