01.09.2014. 15:32
Pasaules kausa izcīņas basketbolā vīriešiem B apakšgrupas trešā spēļu kārta iesākās ar nelielu pārsteigumu. Senegālas basketbolisti spēja lielāko spēles daļu atrasties vadībā un noturēt nelielu pārsvaru, sagādājot pirmo zaudējumu Horvātijas izlasei - 77:75.

Abām komandām šī bija trešā spēle trīs dienās. Ekspertu nenovērtētie horvāti turnīru sāka ar divām uzvarām pār Filipīnām un Argentīnu, dalot pirmo vietu grupā ar Grieķijas izlasi. Tikmēr Senegāla atzina Grieķijas pārākumu, bet spēja apspēlēt Puertoriko valstsvienību, kura allaž spējusi rādīt augstvērtīgu sniegumu pasaules čempionātos.

Šī mača ievadā redzamākais laukumā bija Dario Šaričs, kurš palīdzēja horvātiem izvirzīties vadībā ar 11:6. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā sekoja senegāliešu atbilde, tiem uzvarot ceturtdaļu ar 18:16. Otrās ceturtdaļas sākumā Senegālas izlase turpināja savu izrāvienu, palielinot rezultāta starpību līdz astoņiem punktiem. Uz brīdi Horvātijas basketbolisti atspēlējās, bet senegālieši spēlēja pietiekami labi, lai saglabātu vadību. Senegāles basketbolisti spēlēja aktīvi un ar ātrām piespēlēm tika pie brīviem metieniem. Horvātiem ar punktu gūšanu nesekmējās, pirmo puslaiku uzvarot Senegālai - 41:32.

Pēc pārtraukuma spēle atsākās ar augstu tempu, labāk veicoties horvātiem. Senegālas basketbolisti pieļāva kļūdas aizsardzībā, rezultāta starpībai sarūkot līdz pieciem punktiem. Horvātu izrāvienu ar tālmetienu apstādināja Maleje Ndoje. Horvāti sāka cieši segt pretinieku pa visu laukumu, kas deva vēlamo rezultātu, deficītam sarūkot līdz minimumam (45:46). Cik ātri Horvātijas izlase atspēlējās, tik pat ātri pretinieki atjaunoja septiņu punktu vadību. Bija skaidrs, ka mača liktenis izšķirsies ceturtajā ceturtdaļā, kas sākās ar rezultātu 59:52. Horvātiem atspēlēšanās nebija viegla, bet ceturtdaļas vidū rezultāta starpība tika samazināta līdz diviem punktiem (62:64). Pēc nelielas izraušanās uz priekšu, Senegālas uzvara šajā spēlē atkal tika apdraudēta. Pretinieki izšķirošajos brīžos tomēr nespēja pieņemt labākos lēmumus uzbrukumā, kas ļāva Senegālas izlasei noturēt nelielo pārsvaru un sagādāt Horvātijai pirmo zaudējumu Pasaules kausa izcīņā - 77:75.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 24 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija NBA kluba Minesotas "Timberwolves" spēlētājs Gorgui Diengs, bet 15 punkti Ksanes Dalmeidas kontā. Horvātijas izlases labā 15 punktus guva Bojans Bogdanovičs un Dario Šaričs, bet Ante Tomičs atzīmējās ar 14 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām.