23.01.2017. 15:48

Latvijas Virslīgas čempionāta sezona sasniegusi pusceļu. FK “Nikars” līdz šim uzvarējusi visas deviņas spēles. Esat apmierināti ar līdzšinējo veikumu?

Gatavošanos čempionātam sākām salīdzinoši agri, aizvadot trīs turnīrus un iegūstot optimālo sportisko kondīciju. Manuprāt, no sportiskā viedokļa mūsu atrašanās pirmajā vietā ir likumsakarīga.

Vai Tavā skatījumā šīs sezonas FK “Nikars” sastāva modelis ir spēcīgāks nekā pērn?

Komanda ar katru sezonu progresē un paliek spēcīgāka. Neapšaubāmi liela priekšrocība mums ir iekšējā disciplīna un lieliskais mikroklimats komandas iekšienē. Protams, pie tā visa ir jāturpina kārtīgi strādāt un turpināt progresēt. Nedrīkst apstāties uz vietas.

Kā vērtē abas šajā sezonā aizvadītās spēles pret jūsu principiālo sāncensi FK “RABA? Vai šīm spēlēm gatavojāties īpaši?

Manuprāt, abas spēles aizvadījām labā līmenī, un rezultāti atbilst spēļu gaitai. Nekāda īpaši atšķirīga gatavošanās nebija, noskaņojāmies tieši tāpat, kā pret jebkuru citu sāncensi turnīrā.

Vai šogad FK “Nikars” varētu būt grūtāk izcīnīt titulu, ņemot to, ka FK “RABA” ir ievērojami pastiprinājusi sastāvu?

Teiktu tā, ka uzvarēt Latvijas čempionātā viegli nav bijis nekad, turklāt nav jau arī tikai tā, ka šajā turnīrā piedalās divas komandas. Neskaitot FK “RABA” ir arī citas sāncenses, turklāt izslēgšanas spēļu princips dod iespēju jebkurai komandai parūpēties par pārsteigumu un “izsist” no tālākas cīņas kādu no favorītēm. Piemēri manam teiktajam nav tālu jāmeklē.

Kā vērtē kopējo čempionāta sportisko līmeni salīdzinājumā ar pērno sezonu?

Grūti teikt, jo esam aizvadījuši tikai pusi no plānotajām regulārā čempionāta spēlēm – otra puse vēl priekšā, pēc tam sekos “play-off” mači. Nopietnākus secinājumus varētu veikt tikai pēc čempionāta noslēguma.

Kādi ir Tavi iespaidi par FK “Nikars” startu “UEFA Futsal Cup” turnīra elites kārtā Kazahstānā?

Noteikti pozitīvi vērtējams fakts, ka Kazahstānā izcīnījām Latvijai pirmo uzvaru elites kārtā – līdz šim tas nekad nebija izdevies. Pašreizējā situācijā spēlēt ar Kazahstānas un Itālijas klubiem mums nav pa spēkam. Viņiem tomēr tas viss notiek profesionālajā līmenī, kamēr pie mums līdz šādai attīstības pakāpei vēl tāls ceļš ejams. Gandrīz visi futbolisti telpu futbola spēlēšanu apvieno ar strādāšanu pamatdarbā. Tā arī ir galvenā problēma.

Tad tavuprāt iekļūšana fināla četriniekā mums vēl ilgi nebūs pa spēkam?

Jābūt reālistiem – pašreizējā situācijā tas nav iespējams. Paskatieties paši, kādi klubi tur spēlē. Grandi. Mums līdz grandu līmenim ir tālu.

Jau šajā nedēļā Latvijas telpu futbola izlase aizvadīs Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru. Ko vari teikt par mūsu pretiniekiem?

Telpu futbola līmenis Eiropā aug ar katru gadu. Skaidrs, ka Igauniju pazīstam vislabāk, esam ar viņiem bieži tikušies – tā ir sīksta un laba komanda. Tieši tāpat kā Armēnija, kas progresē no cikla uz ciklu. Vācija telpu futbolu izlašu līmenī sākusi spēlēt salīdzinoši nesen, bet nav šaubu, ka tā spēs sagādāt problēmas visām pretiniecēm. Hamburgas “Panthers” klubs šajā sezonā samērā veiksmīgi nostartēja “UEFA Futsal Cup” turnīrā, un izlases kodola lielāko daļu veido spēlētāji no šīs komandas.

Vai spēlēšana savu skatītāju priekšā neradīs papildus spiedienu uz komandu?

Domāju, ka jebkurai izlasei šāda līmeņa turnīrā mājas skatītāju priekšā nākas izjust nelielu spiedienu. Protams, fakts, ka turnīra pirmās kārtas barjeru allaž esam pārvarējuši un tagad to būs atkal jāizdara savās mājās, savu iespaidu var atstāt, taču izlases kodols ir gana pieredzējis, lai spētu ar to tikt galā. Noteikti, ka tiksim galā.

Izlasē esi viens no pieredzes bagātākajiem spēlētājiem. Vai esi saskaitījis savu spēļu skaitu? Kādas ir spilgtākās un pozitīvākās atmiņas no būšanas valstsvienības sastāvā?

Nē, skaitījis gan neesmu, tas lai paliek žurnālistu ziņā smaida – aut.. Man katra spēle izlases kreklā ir būtiska un allaž priecājos saņemt izsaukumu par ierašanos valstsvienības rindās. Protams, pozitīvākos mirkļus allaž sniedz brīži, kad sasniedzam nepieciešamo rezultātu.

Vai 2016. gada labākā telpu futbolista tituls Tev nāca negaidīti?

Protams, vai tad kāds iepriekš var būt pārliecināts par šāda titula iegūšanu? smaida – aut. Bija negaidīti, taču tajā pašā laikā ļoti patīkami.

Ko Tu varētu novēlēt Latvijas izlases līdzjutējiem, kuri varbūt vēl šaubās vai braukt uz Jelgavu un klātienē atbalstīt izlasi?

Telpu futbols, protams, Latvijā nav ierindojams starp populārākajiem sporta veidiem, taču jebkurā gadījumā mēs pārstāvam savu valsti un ļoti gribētos, lai līdzjutēji turētu īkšķus par mums. Izmantojot iespēju, vēlos aicināt visus telpu futbola cienītājus un tos, kuriem Latvijas izlase nav vienaldzīga, nākt un atbalstīt mūs. Mums tas ir ļoti svarīgi!get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties