29.10.2016. 18:04

Pirms šīs spēles dobelnieki bija guvuši sešus panākumus sešās spēlēs, kamēr ludzānieši tikpat mačos bija guvuši četras uzvaras, reizi zaudējuši un cīnījušies neizšķirti. "Tenax" viesošanās Ludzā solīja intrigu, kas pilnībā attaisnoja spēli.

Spēles rezultātu jau pirmajā minūtē atklāja viens no dobelnieku līderiem Ansis Bilkštis, bet laukuma saimnieki atbildēja ar četriem vārtiem pēc kārtas un izvirzījās vadībā ar 4:1. Nedaudz vēlāk "Latgola" pārsvars sasniedza arī četrus vārtus (6:2). Vadību ludzānieši saglabāja praktiski visu puslaiku un vēl piecas minūtes līdz pārtraukumam bija priekšā ar +3 (13:10), bet atlikušo laiku nospēlēja pagalam neveiksmīgi, zaudēja ar 1:5, ļaujot dobelniekiem noslēgt puslaiku vadībā pēc Anša Bilkšta metiena pašā puslaika galotnē – 15:14.

Otrajā puslaikā dobelnieki turpināja demonstrēt pārliecinošāku sniegumu nekā laukuma saimnieki un pakāpeniski atrāvās līdz +3 (19:16). "Latgola" handbolistu uzbrukumi nereti atdūrās pret "Tenax" vārtsargu Ivaru Lāci, kurš vairākkārt glāba no vārtu zaudējuma. Tas ludzāniešiem neļāva pietuvoties tuvāk par vieniem vārtiem (23:22 spēles 52.minūtē), turklāt galotnē dobelnieki nospēlēja pietiekami pārliecinoši, lai nosargātu uzvaru – 28:24 "Tenax" labā un septītā uzvara šosezon.

"Galvenais iemesls panākumam bija komandas spēle. Palīdzējām viens otram aizsardzībā, spējām nosegt vairākus viņu vadošos spēlētājus, tāpēc arī izdevās svaru kausus nosvērt par labu sev," pēc spēles atzina viens Dobeles komandas spēlētājs Ansis Bilkštis.

Jautāts, kādi ir iemesli, ka pēdējos mačos pret "Ogre/Miandum" un "Latgolu" dobelniekiem nav izdevies spēles sākums, nonākot iedzinēju lomā, handbolists norādīja, ka pagaidām tam neredz izskaidrojumu: "Varbūt, iesākot spēli, nenokoncentrējamies pilnībā, taču tas, kāpēc mums ir tāds sākums, ir atklāts jautājums. Vēlāk jau iespēlējamies, bet vienalga par to ir jādomā un tas jārisina. Labi, ka esam pirmo apli noslēguši bez zaudējumiem, tā vajadzētu arī turpināt."

"Nezinu, vai esmu kļuvis par komandas līderi, bet izmantoju savas iespējas, un mēģinu gūt vārtus, ja man tāda iespēja rodas," sacīja Bilkštis, kurš mačā pret ludzāniešiem guva astoņus vārtus un ir arī komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 48 vārtiem septiņās spēlēs.

Dienas pirmajā spēlē "Jūrmalas Sports" savā laukumā ne bez grūtībām tika galā ar MSĢ/LAT-98, revanšējoties par zaudējumu Rīgas atklātajā čempionātā septembra sākumā. Jūrmalnieki pārliecinoši iesāka spēli un pēc Mareka Černousova metiena desmitajā minūtē panāca 5:1, tomēr līdz puslaika vidum murjāņieši spēli pietuvoties līdz minimumam (7:6), bet 22.minūtē Ņikita Pančenko pirmoreiz izvirzīja MSĢ/LAT-98 vadībā – 10:9. Puslaiku viesi noslēdza ar minimālu 14:13 pārsvaru.

Otrā puslaika pirmo desmit minūšu laikā MSĢ/LAT-98 palielināja savu pārsvaru līdz trim vārtiem (18:15), un turpinājumā, lai arī jūrmalnieki to sadeldēja, vadību tomēr izdevās noturēt. Izšķirošais pavērsiens notika puslaika otrajā pusē, kad "Jūrmalas Sports" veica izrāvienu 5:0 un no sev nelabvēlīgā 20:21 panāca 25:21. Iegūtās pozīcijas jūrmalnieki vairs neatdeva un panākumu droši nosargāja – 29:24.

Vēl viena intriģējoša spēle norisinājās Vaiņodē, kur vietējā komanda uzņēma pērnās sezonas otro spēcīgāko vienību "Celtnieks Rīga". Līdz pirmā puslaika vidum pārmaiņus vadībā bija abas no komandām, bet tad izceļoties Gatim Taujēnam, Oskaram Pāvilam un Matīsam Mickum Vaiņode ieguva triju vārtu pārsvaru – 6:3. Tiesa, pēc tam rīdzinieki atbildēja ar 7:2 izrāvienu un pēc Riharda Lejas metiena panāca 10:8 savā labā. Puslaiks tika noslēgts neizšķirti – 12:12.

Otrajā puslaikā "Celtnieks" atkal atjaunoja vadību un pakāpeniski savu pārsvaru palielināja, 43.minūtē panākot +6 (22:16). Pārsvars turpināja pieaugt arī vēlāk, maksimumu sasniedzot astoņas minūtes līdz beigām, kad precīzs bija Lauris Eglītis – 27:19. Visā spēlē rīdzinieki uzvarēja ar 30:23, gūstot sesto panākumu šosezon.

Ludzas Latgols – Dobeles Tenax 24:28 (14:15)Latgols: Tuminskis 14/2, Pavlovičs 4, Seņkāns 3, Borisenko 2, Kušners 1.Tenax: Bilkštis 8/2, Arājs 5, Politers 5, Ērmanis 5, Zvejnieks 3, Krivmanis 2.

Jūrmalas Sports – MSĢ/LAT-98 29:24 (13:14)Jūrmalas Sports: Černousovs 6, Gulbis 6, Ence 5, Zvejnieks 5, Lībergs 3, Narme 3, Korzāns 1.MSĢ/LAT-98: Strazdiņš 6/2, Pančenko 5, Ignatjevs 3, Gorbunovs 3, Kurzemnieks 3, Meikšāns 3, Rubins 1.

Vaiņode – Celtnieks Rīga 23:30 (12:12)Vaiņode: A. Pāvils 8, O. Pāvils 6, M. Mickus 3, Taujēns 3, N. Pāvils 2, Ķergalvis 1.Celtnieks: Leja 7, Eglītis 6, Lisovskis 6, Lazdiņš 6/1, Freibergs 3, Čikuts 1, Balceris 1/1.