20.07.2016. 11:55
Pētījumu institūts "Datafolha" atklāj, ka triju gadu laikā Brazīlijā divkāršojušies iedzīvotāji, kuri ir pret 2016. gada olimpisko spēļu rīkošanu šajā valstī. Gandrīz divas trešdaļas lielajā notikumā saskata vairāk slikto nekā labo.

50% no Brazīlijas iedzīvotājiem ir pret 2016. gada olimpisko spēļu rīkošanu šajā valstī. Salīdzinot ar pētījumu pirms trijiem gadiem, tagad negatīvi noskaņoto īpatsvars ir divkāršojies. 63% respondentu patlaban uzskata, ka olimpiskās spēles dos vairāk slikta nekā laba. Pētījumā pirms trijiem gadiem šis rādītājs bija tikai 38%.

Pret četrgades lielāko sporta notikumu lielāka nepatika ir Brazīlijas dienvidu un dienvidaustrumu reģionos, kā arī labāku izglītību ieguvušajiem cilvēkiem un mājsaimniecībām ar mēneša ienākumiem 5-10 minimālo algu apmērā. Lielāku atbalstu olimpiskajām spēlēm pauž Brazīlijas ziemeļu un ziemeļaustrumu iedzīvotāji, kā arī jaunieši. Jaunākajā pētījumā 171 pašvaldībā tika aptaujāti 2792 cilvēki, kuri vecāki par 16 gadiem.

Lielais sporta notikums sakrīt ar Brazīlijas smagāko recesiju kopš 1930. gada, līdz ar to daudzi brazīlieši ir neapmierināti, ka milzu naudas summas tiek ieguldītas pompozā pasākumā, bet tikmēr daudzās dzīves jomās notiek smaga cīņa par minimālo.

Kā zināms, 5.-21. augusta Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs gatavojas piedalīties arī 33 sportisti no Latvijas, bet 3 latvietes startēs zem citu valstu karogiem. Rīt notiks mūsu komandas prezentācija.

Sporta veids Sportists(-e) Disciplīna
Vieglatlētika Jeļena Prokopčuka Maratons
Ilona Marhele Maratons
Ariana Hilborna Maratons
Valērijs Žolnerovičs Maratons
Madara Palameika Šķēpmešana
Sinta Ozoliņa Šķēpmešana
Līna Mūze Šķēpmešana
Rolands Štrobinders Šķēpmešana
Zigismunds Sirmais Šķēpmešana
Laura Ikauniece-Admidiņa Septiņcīņa
Gunta Latiševa-Čudare 400m
Arnis Rumbenieks 50km soļošana
Pauls Pujāts Kārtslēkšana
Mareks Ārents Kārtslēkšana
Agnese Pastare 20km soļošana
Riteņbraukšana-šoseja Toms Skujiņš Grupas brauciens
Aleksejs Saramotins Grupas brauciens
Riteņbraukšana-BMX Māris Štrombergs
Edžus Treimanis
Brīvā cīņa Anastasija Grigorjeva līdz 63 kg
Smaiļošana Aleksejs Rumjancevs K1 200m
Kanoe airēšana Dagnis Iļjins C1 1000m
Džudo Jevgeņijs Borodavko līdz 100 kg
Artūrs Ņikiforenko virs 100 kg
Teniss Jeļena Ostapenko Vienspēles
Pludmales volejbols Aleksandrs Samoilovs
Jānis Šmēdiņš
Svarcelšana Rebeka Koha līdz 53 kg
Artūrs Plēsnieks līdz 105 kg
Peldēšana Aļona Ribakova 200m brass
Uvis Kalniņš 200m kompleksais
Burāšana Ketija Birzule RS:X klase
Šaušana Dainis Upelnieks Stenda šaušana

Izmantotie resursi:folha.uol.com.brBalance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties