31.01.2016. 14:14
Lai gan Nacionālās hokeja līgas regulārā sezona rit pilnā sparā, tomēr tā nav iedomājama bez ikgadējās Zvaigžņu spēles, kurā, kā jau ierasts, uz ledus kāps vieni no līgas labākajiem hokejistiem. Naktī no svētdienas uz pirmdienu pulksten 00:00 pēc Latvijas laika ASV pilsētā Nešvilā tiks aizvadīta pirmā Zvaigžņu spēle, kurā tiksies Atlantijas divīzijas un Metropoles divīzijas komandas, bet stundu vēlāk spēkiem mērosies Centrālās divīzijas un Klusā okeāna divīzijas komandas. savukārt 2:00 abu pusfinālu uzvarētājas cīnīsies par galveno balvu - Zvaigžņu spēles titulu un vienu miljonu ASV dolāru.

Kopš Nacionālās hokeja līgas izveidošanas Zvaigžņu spēles formāti tikuši mainīti ne vienu reizi vien. Sākotnēji savā starpā sacentās aizvadītā gada Stenlija kausa ieguvēja un labākie līgas hokejisti, bet vēlāk sekoja gan cīņas starp konferenču komandām. gan Ziemeļamerikas un pārējās pasaules komandu spēkošanās, savukārt kopš 2011.gada komandas tika veidotas ar īpaša drafta palīdzību, kurā dalībniekus izvēlējās divi līgas izvēlēti kapteiņi. Taču šogad, iespējams, tiks aizvadīta viena no interesantākajām Zvaigžņu spēlēm tās vēsturē. Ja iepriekš savā starpā nūjas krustoja divas komandas, tad šogad skaits ir dubultojies, respektīvi – izveidotas četras divīziju komandas, kuras sacentīsies 20 minūšu ilgā spēlē. Kopā paredzētas trīs minispēles – vispirms pusfinālos Centrālā divīzija pret Klusā okeāna divīziju un Atlantijas okeāna divīzija pret Metropoles divīziju, bet uzvarētāji tiksies finālā, kur pirmās vietas ieguvēja saņems vienu miljonu ASV dolāru, tas ir, kats spēlētājs - aptuveni 90 tūkstošus.Taču tas nebūt nav viss. Jau starpsezonā Nacionālās hokeja līgas valde apstiprināja, ka tiks ieviests jauns pagarinājuma formāts, proti, piecu minūšu papildlaiks tiks spēlēts trijatā pret trim, lai gan sākotnēji vairākiem hokejistiem tas negāja pie sirds, tomēr, raugoties no fanu perspektīvas, šāds hokejs ir daudz dinamiskāks, ātrāks un aizraujošāks, tāpēc pirmo reizi NHL vēsturē Zvaigžņu spēle tiks aizvadīta ar trim laukuma spēlētājiem katrā komandā.

Līdzīgi kā iepriekš, arī šogad tika izveidota fanu balsošanas sistēma, sniedzot līdzjutējiem iespēju izvēlēties komandu kapteiņus. Atcerēsimies, ka aizvadītajā gadā fanu balsojumā tieši latviešu hokejists Zemgus Girgensons ieņēma pārliecinošu pirmo vietu. Tiesa, šosezon latvietis, kurš jaunajā sezonā sakrājis vien astoņus rezultativitātes punktus, savā twitter kontā publicēja ierakstu ar lūgumu balsot par tiem, kuri to tiešām ir pelnījuši. Līdzīgu vēlmi izteica arī 43 gadus vecais hokejists Jaromīrs Jāgrs, sakot, ka ir pārāk vecs, lai spēlētu trijatā.

Ja Girgensona fani respektēja hokejista vēlmes, tad šajā gadījumā situācija izvērtās citādāka, kā rezultātā čehu sportistam nāksies doties laukumā Zvaigžņu spēlē. „Lūdzu faniem, lai viņi par mani nebalso, bet viņi neklausījās,” pastāstīja čehs. „Domāju, ka es viņiem nepatīku, tāpēc viņi gribēja mani redzēt beigtu. Nezinu, ko darīšu, bet, visticamāk, man būs jāpiedalās. Acīmredzot fani domā, ka man jāatgūst sportiskā forma, neesmu pelnījis atpūtu. Kamēr pārējie baudīs atpūtu, es spēlēšu trijatā pret trim. Tas ir lieliski.” Uz žurnālista jautājumu, vai viņam nepatīk Nešvila, hokejists atbildēja: „Tici man, es labāk atrastos Floridā... vai Bahamu salās.”

Tomēr lielāku rezonansi izraisīja masveida kampaņa, kā rezultātā par Klusā okeāna divīzijas kapteini tika iebalsots Džons Skots, kurš savā karjerā sakrājis vien 11 rezultativitātes punktus. Neapšaubāmi, momentu realizācija klibo pamatīgi, tomēr, varētu teikt, ka tas nav viņa primārais darba pienākums. Viņš ir no tiem hokejistiem, kuri nekad nav izcēlušies ar tehnisku spēli un elegantiem vārtu guvumiem, drīzāk līgā zināmi, kā džeki, kuru priekšā nevajadzētu nomest cimdus. Tieši tā, kanādietis savu algu galvenokārt nopelna pateicoties dūru vicināšanai, un 285 spēlēs pamanījies sakrāt 542 soda minūtes. Pēc fanu balsojuma gala rezultātiem Skots tika aizmainīts uz citas divīzijas komandu, proti, Monreālas „Canadiens”. Ziemeļamerikas hokeja eksperti mēļoja, ka tas, iespējams, ir apzināts solis, lai viņam tiktu liegta dalība Zvaigžņu spēlē, par ko liecināja fakts, ka pirms tam gan no komandas puses, gan līgas vadības viņam esot palūgts atteikties no savas vietas. Tomēr, lai nerastos nekādi precendenti, un tiktu apmierinātas visas iesaistītās puses - arī Skota vēlme kāpt uz ledus Zvaigžņu spēlē, NHL vadība, neskatoties uz šo situāciju, tomēr ļāvusi kanādietim dalību gaidāmajā notikumā Nešvilā. Pavisam nesen Skots publicējis vēstuli, kurā atklāti un detalizēti stāsta par šo situāciju.

Tomēr, šķiet, ka visa šī jezga tuvojas izskaņai. Kā vakar preses konferencē atklāja Skots, tad līga un NHL komisārs Gerijs Betmens pauduši atbalstu hokejistam: “Ir patīkami, ka līgas vadība bija tik pretimnākoša,” pastāstīja Skots. “Es satikos ar Geriju Betmenu, un mums bija īsa saruna, kurā viņš teica, ka viņi ir priecīgi, ka esmu šeit. Mēs aprunājāmies, jo domāju, ka viņš bija uztraucies, par to, ka jūtos neērti un neesmu šeit gaidīts. Viņš vienkārši pateica, ka “Esam laimīgi, ka tu esi šeit, vēlējāmies, lai tu šeit atrastos, vienkārši izbaudi šo nedēļu, un atceries, ka mēs tev atbalstām.”. Bija patīkami to dzirdēt, jo pirms kāda laika es tiešām nezināju, ko viņi par to domā, bet tagad es to beidzot varu aizmirst”

Tāpat Skots pastāstīja, ka piektdien vairāki dalībnieki izteikuši atbalstu un esot priecīgi par viņa piedalīšanos, kas hokejistam nav bijis mazsvarīgi: “Tas nozīmē ļoti daudz. Esmu bijis dažās komandās un apzināties, ka ir izveidojusies tāda saikne ar tiem čaļiem, nozīmē vairāk par visu.”

Skots nekad nav bijis tik populārs, cik tagad, un, visticamāk, nekad arī nebūs. Neapšaubāmo Zvaigžņu spēle būs viņa slavas stunda. Tomēr ir vērts atcerēties, ka šī pasākuma 61 gadu ilgajā vēsturē vairakkārt ir piedalījušies sportisti, par kuru dalību hokeja fani nesaprašanā rauca pieres.

Piemēram, 1988.gadā Zvaigžņu spēlē piedalījās Bobs Proberts, kurš pārstāvējis gan Detroitas „Red Wings”, gan Čikāgas „Blackhawks” vienības, un 16 sezonas ieviesa bailes citu komandu spēlētājos. Jāatzīst, ka, lai gan punkti viņam nāca vieglāk kā Skotam, tomēr, neskatoties uz to, viņa spēles stils bija pārgalvīgs un rupjš, tāpat viņš nebūt nebija Zvaigžņu spēles materiāls, par ko liecina fakts, ka savas karjeras laikā sakrājis 3300 soda minūtes. Arī 1991.gadā vietu zvaigžņu komandā ieguva, hokejists, kuram tur nevajadzēja būt – Kriss Nilans. Lai gan 688 spēlēs atzīmējies ar 225 rezultativitātes punktiem, kas ir vērā ņemams rādītājs, tomēr, sezonā, kad tika izvēlēts lielajam notikumam, viņa statistika bija visai pieticīga, proti – 15 punkti (6+9). Diemžēl Nilans traumas dēļ nevarēja doties laukumā, tomēr fakts, ka viņš tika izvēlēts, ir visai pārsteidzošs.

Tomēr papildus Skotam izvēlēti vēl trīs kapteiņi - Patriks Keins, Jaromīrs Jāgrs un Aleksandrs Ovečkins, bet pārējie Zvaigžņu spēles dalībnieki tika nosaukti 6.janvārī. Diemžēl īsi pirms Zvaigžņu spēles savainojumā iedzīvojās Metropoles divīzijas kapteinis Aleksandrs Ovečkins un šis notikums viņam ies secen. Krievu hokejista vietā komandai pievienojās Jevgeņijs Kuzņecovs, bet kapteiņa funkcijas pildīs Džons Tavaress. Traumas dēļ piedalīties nevarēs arī Džonatans Teivzs, un viņa vietā spēlēs Džeims Nīls. Katrā komandā būs divi vārtsargi, seši uzbrucēji un trīs aizsargi, kā arī tiks pārstāvētas visas līgas komandas,

Bet par komandu galvenajiem treneriem izvēlēti Žerārs Galāns, Lindijs Rafs, Derils Saters un Barijs Trocs. Gaidāmais notikums īpašs būs Vašingtonas „Capitals” trenerim Barijam Trocam, viņam tā būs iespēja atgriezties Nešvilā, vietā, kur ielicis visu sirdi un dvēseli, palīdzot, izveidot nu jau pazīstamo „Predators” komandu. Tālajā 1997.gadā Trocs kļuva par Nešvilas „Predators” galveno treneri, septiņas reizes aizvedot komandu līdz izslēgšanas spēlēm.

„Ja godīgi, 97.gadā nezinājām, vai mums izdosies izsisties netradicionālajā tirgū. Komanda ir stabila un pilsētai tas būs fantastisks šovs. Es biju tur no pirmās dienas un varu pateikt, ka tā, iespējams, būs viena no labākajām Zvaigžņu spēlēm, ko esmu redzējis,” atklāja Trocs.

Žerārs Galāns (Floridas „Panthers”)
Lindijs Rafs (Dalasas „Stars”)
Barijs Trocs (Vašingtonas „Capitals”)
Derils Saters (Losandželosas „Kings”)
Atlantijas divīzija Centrālā divīzija
Patrīss Beržerons (Bostonas "Bruins") Džemijs Benns (Dalasas "Stars")
Jaromīrs Jāgrs (Floridas "Panthers") Mets Dušeins (Kolorādo "Avalanche")
Leo Komarovs (Toronto "Maple Leafs") Patriks Keins (Čikāgas "Blackhawks")
Dilans Larkins (Detroitas "Red Wings") Tailers Segins (Dalasas "Stars")
Raiens O'Railijs (Bufalo "Sabres") Vladimirs Tarasenko (Sentluisas "Blues")
Stīvens Stemkoss (Tampabejas "Lightning") Džeims Nīls (Nešvilas "Predators")
Ārons Ekblads (Floridas "Panthers") Dastins Baflins (Vinipegas "Jets")
Ēriks Karlsons (Otavas "Senators") Romāns Josī (Nešvilas "Predators")
P.K. Subens (Monreālas "Canadiens") Šejs Vēbers (Nešvilas "Predators")
Bens Bišops (Tampabejas "Lightning") Devans Dubniks (Minesotas "Wild")
Roberto Luongo (Floridas "Panthers") Peka Rinne (Nešvilas "Predators")
Metropoles divīzija Klusā okeāna divīzija
Niklass Bekstrems (Vašingtonas "Capitals") Džonijs Gudro (Kalgari "Flames")
Klods Žirū (Filadelfijas "Flyers") Teilors Hols (Edmontonas "Oilers")
Jevgeņijs Malkins (Pitsburgas "Penguins") Džo Pavelskis (Sanhosē "Sharks")
Jevgeņijs Kuzņecovs (Vašingtonas "Capitals") Korijs Perijs (Anaheimas "Ducks")
Brendons Sāds (Kolumbusas "Blue Jackets") Džons Skots (Arizonas "Coyotes")
Džons Tavaress (Ņujorkas "Islanders") Daniels Sedīns (Vankūveras "Canucks")
Džastins Folks (Karolīnas "Hurricanes") Brents Bērnss (Sanhosē "Sharks")
Kriss Letangs (Pitsburgas "Penguins") Drū Dautijs (Losandželosas "Kings")
Raiens Makdonegs (Ņujorkas "Rangers") Marks Džordāno (Kalgari "Flames")
Breidens Holtbijs (Vašingtonas "Capitals") Džons Gibsons (Anaheimas "Ducks")
Korijs Šnaiders (Ņūdžersijas "Devils") Džonatans Kviks (Losandželosas "Kings")

Ja 2015.gadā pirmā pieredze Zvaigžņu spēlē bija 20 hokejistiem, tad šogad 18 no 44 dalībniekiem Zvaigžņu spēles kreklus vilks pirmo reizi. Debitantu pulks ir visai krāsains, viņu starpā ir tādi hokejisti, kuri ar savu pašaizliedzīgo spēli jau labu laiku nostiprinājušies pasaules spēcīgākajā līgā, piemēram, 2013.gada Džeimsa Norisa memoriālās trofejas ieguvējs P.K. Subens, gan tādi, kuri ir vēl pavisam zaļi. 19 gadus vecajam Detroitas “Red Wings” uzbrucējam Dilanam Larkinam šī ir pirmā sezonā NHL, tomēr stabilais sniegums un 48 spēlēs sakrātie 33 rezultativtātes punkti, kas patlaban ir trešais labākais rādītājs starp pirmgadniekiem, palīdzējis amerikānim nokļūt to hokejistu lokā, kuri svētdien kāps uz ledus 61.Zvaigžņu spēlē.

“Esmu vairāk uztraucies nekā pirms parastas spēles,” atzina Larkins. “Ir lieliski šeit atrasties, it īpaši redzēt, kā pieredzējušākie spēlētāji ar šo visu tiek galā – kā runā ar medijiem un pasniedz sevi publikai. Tas ir tiešām forši, un jūtos pagodināts, ka esmu daļa no tā. Es uzaugu, skatoties, kā spēlē lielākā daļa no dalībniekiem.”

Tāpat priekšlaicīgu dāvanu pirms gaidāmās 25.dzimšanas dienas saņēmis latviešu hokejista Zemgus Girgensona komandas biedrs Raiens O’Railijs, kurš Bufalo “Sabres” pievienojās starpsezonā. Ar savu sniegumu viņš turpina demonstrēt, ka teju 53 miljonus ASV dolāru vērtais līgums nav bijis nepelnīts. 24 gadus vecais kanādietis ar 40 rezultativitātes punktiem šobrīd ir rezultatīvākais hokejists savā komandā, taču vēl svarīgāk - ir viens no komandas līderiem un vilcējspēkiem gan hokeja laukumā, gan ārpus tā.

Dilans Larkins Raiens O’Railijs
Džons Gibsons Ēriks Karlsons
Džons Skots Niklass Bekstrems
P.K. Subens Brendons Sāds
Džo Pavelskis Džastins Folks
Romāns Josī Raiens Makdonegs
Peka Rinne Teilors Hols
Leo Komarovs Breidens Holtbijs
Korijs Šnaiders Jevgeņijs Kuzņecovs
Visvairāk nospēlētās spēles: Gordijs Hovs - 23
Visvairāk gūtie vārti: Veins Greckis - 13 (18 spēlēs) Mario Lemjē - 13 (desmit spēlēs)
Visvairāk piespēļu: Džo Sakiks - 16
Visvairāk punktu: Veins Greckis - 25 (13+12)
Visvairāk noraidījumu minūtes: Gordijs Hovs - 25
Visvairāk gūtie vārti vairākumā: Gordijs Hovs - 6
Gads Komandas Rez. Vērtīgākais spēlētājs
2015. Folinjo-Teivzs 12:17
2012. Hāra-Alfredsons 12:9 Marians Gaboriks (Ņujorkas “Rangers”)
2011. Lidstrēms-Stāls 11:10 Patriks Šarps (Čikāgas “Blackhawks”)
2009. Austrumi-Rietumi 12:11 PM Aleksejs Kovaļevs (Monreālas “Canadiens”)
2008. Austrumi-Rietumi 8:7 Ēriks Stāls (Karolīnas “Hurricanes”)
2007. Rietumi-Austrumi 12:9 Daniels Briers (Bufalo “Sabres”)
2004. Austrumi-Rietumi 6:4 Džo Sakiks (Kolorādo “Avalanche”)
2003. Rietumi-Austrumi 6:5 PM Denijs Hītlijs (Atlantas “Thrashers”)
2002. Pasaule-Ziemeļamerika 8:5 Ēriks Deizs (Čikāgas “Blackhawks”)
2001. Ziemeļamerika-Pasaule 14:12 Bils Gerins (Bostonas “Bruins”)

2015.gadā NHL un NHLPA paziņoja, ka turpmāk GoPro būs viens no līgas sadarbības partneriem, un pirmo reizi tās tika iemēģinātas tieši aizvadītā gada Zvaigžņu spēles nedēļas nogalē. Arī šogad līgas vadība sadarbībā ar GoPro turpina aizsākto tradīciju, kas ļaus mums vērot notikumus no pavisam jauniem rakursiem.

Izmantotie resursi:Hockey-Reference.com | Hockey Statistics and...Dylan Larkin, Detroit Red Wings rookie, nervous...John Scott will captain Pacific Division...Evgeny Kuznetsov, James Neal added to 2016...TSNJaromir Jagr is going to the All-Star game,...2016 Honda NHL All-Star Game to be transformed...NHL's new 3-on-3 overtime format expected to be...



Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties