02.04.2015. 17:02
Piektdien pasaules čempionāta trasē Beļģijas pilsētā Zolderā startēs jaunā Eiropas BMX kausa izcīņas sezona. Pirmajos divos posmos pieteikti kopumā 59 Latvijas sportisti, tostarp Māris Štrombergs un Edžus Treimanis, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) preses daļa.

Tradicionāli aprīļa sākums ir laiks, kad Eiropā startē jaunā āra BMX riteņbraukšanas sacensību sezona. Šīs nedēļas nogalē Beļģijas pilsētā Zolderā norisināsies pirmie divi posmi jaunajā Eiropas kausa izcīņā. Pagājušajā gadā šis populārais sacensību seriāls saucās BMX Eiropas līga.

Jaunajā sezonā Eiropas kausa izcīņā kopumā piecās nedēļas nogalēs no aprīļa līdz oktobrim norisināsies desmit posmi, kuru kopvērtējumā arī tiks noteikti kausa ieguvēji dažādās vecuma un meistarības grupās, tostarp vīru un dāmu elitē. Bez individuālā vērtējuma norisināsies arī komandu cīņas, kas sacensības padarīs vēl interesantākas. Atšķirībā no BMX Eiropas līgas, kausa izcīņas posmi norisināsies trīs dienu garumā no piektdienas līdz svētdienai.

Pirmie divi posmi šīs nedēļas nogalē tiks aizvadīti Beļģijas pilsētā Zolderā. Šajā pašā trasē jūlija beigās tiks aizvadīts Pasaules čempionāts. Trase nav no pašām vienkāršākajām. Lai to sekmīgi veiktu, sportistam ir jābūt gan fiziski, gan arī tehniski sagatavotam. Eiropas kausa izcīņā arī būs iespēja izcīnīt UCI Olimpiskās atlases punktus.

No Latvijas pirmajos divos posmos kopumā piedalīsies 59 dalībnieki visdažādākajās vecuma un meistarības grupās. Zolderas trasē vīru elites grupā no latviešiem startēs Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Rihards Veide, Kristens Krīgers un Ansis Uškaurs. Dāmu elitē, pēc gandrīz visas pagājušās sezonas izlaišanas, atgriezīsies Sandra Aleksejeva.

Iepriekšējā sezonā BMX Eiropas līgas kopvērtējumā elites grupā vīriem uzvarēja Edžus Treimanis, piektais bija Rihards Veide bet junioru konkurencē otro vietu izcīnīja Treimaņa komandas biedrs Kristens Krīgers, kurš šogad jau startē elites grupā. Sacensības vīru elites grupā solās būt ļoti spraigas, jo savu dalību bez eiropiešiem apstiprinājuši arī vadošie ASV sportisti.

Lielus panākumus savās vecuma grupās atsevišķās sacensībās un Eiropas «Challange» čempionātā 2014. gadā guva arī mūsu jaunieši. Zolderā vecākajās jauniešu grupās startēs arī Eiropas čempione un Pasaules vicečempione G15 grupā Vineta Pētersone, kā arī Eiropas čempionāta medaļnieki – Mikus Strazdiņš un Vanesa Buldinska. Dalībnieku vidū būs arī jaunāko grupu Latvijas braucēji, kuri pagājušajā sezonā priecēja ar panākumiem visaugstākā mēroga savu vecuma grupu sacensībās.

Visās vecuma grupās kopā Beļģijā startēs ap 1500 dalībnieku. Pārstāvēti būs ne tikai Eiropas valstu pārstāvji, bet arī BMX braucēji no Argentīnas, Austrālijas, Kolumbijas, ASV, Japānas, Brazīlijas un citām zemēm. Piektdien un sestdien norisināsies pirmie divi posmi elites un junioru grupu sportistiem, bet sestdien un svētdien bērniem, jauniešiem, kā arī amatieriem.R & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties