04.07.2014. 13:26
Ceturtdien, 3.jūlijā, Sporta kompleksā "333" Attīstības līgas sestajā sacīkstē beidzot savu pirmo Openkart uzvaru izcīnīja pašreizējais čempionāta līderis Normunds Skreija.

Trīsdesmit septiņu (!) dalībnieku konkurencē, no kuriem trīspadsmit Openkart seriāla debitanti, otro vietu finālā, finišējot uzreiz aiz uzvarētāja, izcīnīja Jurģis Brauers. Trešā vieta un pirmais Openkart pjedestāls Artūram Freimanim. Šajā sacīkstē izmantojām čempionāta sacensību formātu ar startu gaitā, līdz ar to viss notika kā ierasts - kvalifikācija, pusfināli un fināli. Trase bija īsā un virzienā pret pulksteni. Īsi pirms sacensībām pamatīgi nolija, treniņi tika aizvadīti pa slapju asfaltu, bet sākot no pirmās kvalifikācijas trase strauji žuva un pusfināli noritēja jau pa sausā trasē.

Jāatzīmē, ka Brauers uzvarēja kvalifikācijā, savā pusfinālā, kur uzrādīja arī absolūti ātrāko apļa laiku, uzrādīja ātrāko apļa laiku finālā, kas bija dienas rekords (51.406 sekundes), bet finālā nelielam kļūda, ko meistarīgi izmantoja Skreija un izcīnīja uzvaru. No debitantiem visaugstāk finišēja Emīls Kerimovs - viņam augstā 15.vieta.

Visi dalībnieki tika sadalīti trīs grupās. Kā ierasts pirmie kvalifikācijā devās debitanti, kuriem trase vēl nebija pilnībā nožuvusi, attiecīgi arī rezultāti vēl nebija tik labi, bet uz līderu braucienu trase jau bija tuvu tam, lai to sauktu par sausu - Jurģa pole position laiks bija vairs tikai par divām sekundēm lēnāks nekā viņa paša uzrādītais labākais apļa laiks vēlāk finālbraucienā. Otrais kvalfikācijā Skreija, trešais Rūdis Memens. Jāuzteic Artūrs Freimanis, kuram ceturtais labākais laiks un pastāvīgi progresējošais Gabriels Ērglis - viņš uzreiz aiz Artūra. Tāpat atzinibas vērta ir Arņa Jurgeļa 10.vieta un Discomania Oilheads seriāla smagsvara Artūra Cintiņa 13.vieta - starp diviem tādiem Openkart spīdekļiem kā vicečempions Nils Trapāns un pērnā gada "trijnieku" trases meistara nosaukumu ieguvušais Harijs Cīrulis. No debitantiem visaugstāk kvalfikācijā Edgars Tipuks 22.vietā. Visjaunākais Openkart braucējs seriāla pastāvēšanas vēsturē "333" kartinga skolas audzēknis un LAF stipendiāts deviņgadīgais Edgars Bitenieks 27.vietā.

Pēc kvalifikācijas 'pole position' pusfinālos ieguva Brauers, Skreija un Memens. Pirmajā pusfinālā tikai ar grūtībām Rūdim izdevās savu pirmo pozīciju nosargāt, jo tieši aiz viņa finišēja Freimanis, ilgu laiku līderu trio papildināja Agris Biezais, kurš vienā no līkumiem kļūdījās, bet trešo vietu un vietu arī finālā izcīnīja Andris Gailītis, uzreiz aiz viņa Jurgels un Biezais. Finišā atstarpe starp trešo un piekto vietu bija tikai nieka 0,085 sekundes, turklāt mazāk nekā 0,2 sekundes aiz Agra finišēja Lauris Požarnovs un vēl pēc pussekundes Edgars Tipuks. Pietiekami interesantas cīņas bija arī par pārējām vietām. No šī brauciena pirmais četrinieks garantēja sev vietu finālā, kas ir lielisks sasniegums gan Gailītim, gan Jurgelim.

Otrajā pusfinālā uzvarētājs šaubas neradīja - Skreija kā startā noturēja pirmo pozīciju, tā arī to pārliecinoši nosargāja. Pirmajos apļos bija ko pasvīst Kārlim Strazdiņam, kuram izdevās pakāpties uz otro pozīciju un, izmantojot to, ka Cīrulis, Ērglis un Artūrs Bonders savā starpā sīvi cīnījās par atlikušajām divām vietām finālā, arī finišēja visnotaļ pārliecinoši otrajā vietā. No augstākminētās trijotnes veiksmīgāki izrādijās Cīrulis un Ērglis, bet Bonderam jāsamierinās ar pirmo starta vietu B finālā.

Trešajā pusfinālā tikpat pārliecinoši kā viņa čempionāta komandas biedrs Skreija, no visiem aizbrauca Brauers, kurš manāmi šajā vakarā bija uz viļņa. Par otro vietu visai pamatīga cīņa bija starp Nilu Trapānu un Kristapu Grīnieku, kurā vicečempions Trapāns spēja finišēt 0,068 sekundes priekšā Kristapam, bet ceturtais finišēja un vietu finālā nodrošināja Didzis Apinis. Lielisks pusfināls Emīlam Kerimovam, kurš kvaifikācijā uzrādija 25.laiku, bet pusfinālā no visiem debitantiem finišēja visaugstāk - piektajā vietā un izcīnīja visai augstu starta vietu B finālā.

Pusfinālos ātrākais apļa laiks Braueram 51,911 skundes, otrs labākais Grīniekam 51,975 - viņi arī bija vienīgie, kas iebrauca 51. sekundē. Kerimovam augstais piektais labākais apļa laiks.

C finālā noritēja aizraujoša cīņa par uzvaru un tiesībām startēt B finālā. Līderis mainījās piecas reizes - ja skaita tikai uz starta finiša līnijas fiksēto, bet trasē dažkārt pat viena apļa laika notika vairākas līdera maiņas. Sākumā visai droši vadību uzņēmās Kaspars Ritums, taču drīz vien Artūrs Dzenis uzsāka cīņu, vēlāk viņiem pievienojās arī Rūdolfs Rava un Mārtiņš Barkāns un vēlāk arī Mārtiņš Rolis. Beigu beigās Ravam izdevās izvirzīties vadībā un, kamēr pārējie savā starpā cīnījās, spēja izveidot arī pietiekami drošu atrāvienu un uzvarēt braucienu ar 3,5 sekunžu pārsvaru pār Dzeni. Savukārt šos četrus braucējus finišā šķīra mazāk par vienu sekundi.

B finālā Bonders, startējot no pole position, savu vietu prasmīgi un pārliecinoši nosargāja, taču galvenā uzmanība tika pievērsta Agra Biezā un Emīla Kerimova skaistajai un korektai cīņai par otro vietu. Vairākas reizes braucēji viens otru apdzina, leilāko daļu braucienu atradās viens otram blakus vai "uz bampera" līdz beidzot pieredze tomēr guva virsroku un Agris finišēja otrais braucienā un 14. sacīkstē, bet noteikti jāuzteic Emīla sniegums - reti kad debitanti jau pirmajā sacīkstē ir ne tikai ātri, bet arī ļoti labi izprot cīņas principus - perfekti. Jāuzteic arī vēl viens debitants Artūrs Pumpurs - viņam 16.vieta un Renats Ibragimovs, kurš finišēja 18.vietā. Šie trīs braucēji veidoja nosacīto debitantu pjedestālu.

Finālbrauciens, kā tam ir jābūt, bija ļoti aizraujošs. Ja Brauers un Skreija jau diezgan ātri no visiem pārējiem "aizlaidās" un uzvarētāju noskaidroja savā starpā, tad par pārējām vietām bija tāds burziņš un tik daudz spraigas un skatāmas cīņas, ka varētu likties, ka šī nav Attīstības līgas sacīkste, bet kārtējais čempionāta posms, kas starp citu notiks jau nākamnedēļ 10.jūlijā. Skreija savu uzvaru nesošo manevru veica piektajā aplī, kad nedaudz izejā no "kabatas" līkuma kļūdījās Brauers. Bet atslābt nevarēja, jo Jurģis padoties nedomāja un visu sacīksti turpat vien aizmugurē atradās. Cīņā par trešo vietu veiksmīgāks izrādijās Freimanis, kurš Openkart pievienojās pavisam nesen.

Ātrākais sacīkstes un visas dienas apļa laiks Braueram - 51,406. Tikai pieci braucēji spēja iebraukt 51.sekundē, tostarp Grīnieks (finālā un pusfinālā), Skreija, Freimanis un Ērglis.