06.05.2015. 20:48
Kārlis Muižnieks un Južnijas "Himik" basketbolisti trešdien, 6. maijā, pirmo reizi vēsturē uzvarēja Ukrainas Superlīgā. "Ķīmiķi" izbraukumā Dņipropetrovskā pārspēja "Dņipro" ar rezultātu 81:41, finālsērijā līdz trīs uzvarām triumfējot ar 3-0.

Južnijas basketbolisti perfekti aizvadīja regulāro sezonu, pa trijām reizēm apspēlējot visus pretiniekus. Trīsdesmit uzvaras pēc kārtas nodrošināja pirmo vietu, vienu no divām ceļazīmēm uz pusfinālu un mājas laukuma priekšrocības visās “play-off” kārtās.

Izslēgšanas spēlēs piedalījās 6 no 11 komandām. “Himik” pusfinālā ar 3-0 sakāva galvaspilsētas klubu “Kyiv” (mājās 96:62, 77:56, viesos 99:62), savukārt “Dņipro” dramatiskā sērijā atspēlējās pret čempioniem “Budivelnik” un piektās spēles pēdējā sekundē nodrošināja panākumu ar 3-2.

Finālsērija sākās ar divām spēlēm Južnijā. Amerikāņu aizsargs Dereks Nīdems guva attiecīgi 27 un 23 punktus, nodrošinot uzvaras ar 80:73 un 87:61. Trešajā spēlē Nīdemam sekmīgi turpināja palīdzēt viņa tautietis Mūrs, jau pirmajā puslaikā panākot 17 punktu pārsvaru – 44:27.

Pēc pārtraukuma “Himik” palielināja apgriezienus aizsardzībā, nākamajās desmit minūtēs atļaujot mājiniekiem gūt tikai septiņus punktus – 62:34. Ceturtajā ceturtdaļā Južnijas aizsardzība bija tikpat efektīva – 81:41. Sērijā 3-0 un čempionu tituls rokā!

Kārļa Muižnieka trenētajā komandā spēlēja: Iļja Sidorovs, Dereks Nīdems, Sergejs Popovs, Ramons Mūrs, Maksims Korņijenko, Oleksandrs Beļikovs, Igors Zaicevs, Artjoms Pustovijs, Oleksandrs Rjabčuks, Vjačeslavs Petrovs un Volodimirs Koņevs.

Latviešu treneri Ukrainas Superlīgā uzvar trešo gadu pēc kārtas. 2013. un 2014. gadā titulu izcīnīja Ainara Bagatska un Oskara Ernšteina trenētā Kijevas “Budivelnik” komanda. Otrajā piegājienā “celtnieki” finālā ar 3-1 apspēlēja Južniju, kuras rindās spēlēja Rolands Freimanis.