11.04.2015. 08:10
Sestdien, 11. aprīlī, plkst. 16:00 Cēsu sporta namā notiks Latvijas Sieviešu basketbola līgas otrā finālspēle starp SK "Cēsis" un "TTT Rīga" vienībām. Sērijā līdz trīs uzvarām rīdzinieces atrodas vadībā ar 1-0.

Finālsērijas pirmā cīņa 8. aprīlī kļuva par atgriešanos pie seriāla klasiskajām vērtībām – nepiekāpīgas cīņas, neprognozējamības un spraigas cīņas līdz pēdējām sekundēm. Komandas beigās šķīra mazāk nekā pieci punkti (60:56), turklāt abas vienības summā nepārsniedza maģisko 120 punktu robežu.

Cēsis nomazgāja martā piedzīvoto sakāvju kaunu, apliecinot, ka finālsērijā komanda gatava cīnīties ar jaunu apņēmību. Uģa Viļuma un Armanda Krauliņa trenētās spēlētājas pieļāva tikai 10 kļūdas un labi spēlēja ātrajās pārejās. TTT kontrolēja lielāko spēles daļu, izņemot pirmās un ceturtās ceturtdaļas sākumu.

Abas komandas joprojām palikušas neuzvarētas savos laukumos. TTT bilance Olimpiskajā sporta centrā ir 15-0. Cēsis mājās palikušas nepārspētas 13 spēlēs pēc kārtas, tai skaitā 20. decembrī pieveicot TTT ar rezultātu 55:50.

Pēdējo divu sezonu laikā komandas Cēsīs tikušās sešas reizes. Bilance ir 4-2 Cēsu labā, tiesa, trīs no četrām uzvarām izcīnītas regulārajā sezonā. Raksturīgākā iezīme – visās spēlēs dominējis aizsardzības basketbols, komandām pamatlaikā gūstot no 95 līdz 120 punktiem.

Mazās rezultativitātes dēļ visas spēles bijušas ļoti spraigas. Piemēram, pēdējās četrās cīņās pēc 40 nospēlētām minūtēm komandas šķīra attiecīgi 2, 0, 5 un 5 punkti jeb vidēji trīs punkti spēlē! Vairākas reizes viss izšķīrās pēdējās izspēlēs, bet vienreiz uzvarētājas tika noskaidrotas papildlaikā.

TTT spēlētājas zaudējušas visās spēlēs Cēsīs, kurās komandas precizitāte bijusi ap vai zemāka par 30%. Turpretī 35 vai vairāk % precizitāte ļāvusi cīņas noslēgt savā labā. Tāpat, jo rīdzinieces spēlējušas agresīvāk, jo mazāks bijis Cēsu komandas gūto punktu skaits.

20.12.2014 55-50 32.7 28.5

Trijās no sešām spēlēm TTT basketbolistes no spēles guvušas 18 grozus, vienā 19 grozus, vienā 21 grozu un vienā – 25 grozus. Cēsu rādītāji svārstās no 16 līdz 22 groziem. Tādos apstākļos liela nozīme ir katrai izspēlei, īpaši ceturtdaļu noslēgumos. Abas komandas galotnēs spēlē ļoti rūpīgi.

Cēsu sporta namā komandas parasti nepaļaujas uz tālmetieniem. Tikai vienā no sešām spēlēm konkurentes divatā sametušas vairāk par astoņiem trīspunktniekiem. Izņēmums fiksēts 2014. gada 8. martā, kad katra komanda realizēja pa septiņiem tālmetieniem.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]