21.05.2014. 13:58
Leģendāro pludmales volejbola sacensību „Saulkrastu kokteilis” 20 turnīru labākie un pašreiz aktīvie spēlētāji sestdien, 24. maijā startēs „Čempionu kausā”, kas kļūs par pirmo turnīru jaunizveidotajos Saulkrastu Jūras parka laukumos.

„Saulkrastu kokteiļa” ilgajā vēsturē spēles notikušas gan vairākās pilsētās vietās pludmalē, gan Saulkrastu estrādē. 2013. gada vasarā „Saulkrastu kokteilis” sasniedza vēl nebijušus sportiskā līmeņa un skatītāju intereses augstumus. Finālspēlēs apmēram 3000 skatītāju klātbūtnē Saulkrastu estrādē cīnījās pasaules klases volejbolisti. Finālā Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Pēda pārspēja Ruslanu Sorokinu un Tomu Šmēdiņu, bet bronzas spēlē vēl topošie 2013. gada Pasaules kausa čempioni Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš uzveica kanādiešus Benu Sakstonu/Čeimu Šalku.

Vairāki no pēdējo gadu „Saulkrastu kokteiļa” uzvarētājiem pašreiz ir ierauti Pasaules kausa un citu starptautisko pludmales volejbola sacensību virpulī, tādēļ vēsturē pirmais „Čempionu kauss” tomēr nenonāks 2013. gada čempionu Pļaviņa/Pēdas īpašumā, kā arī ārpus pretendentu pulka šoreiz paliks Jānis Šmēdiņš (2006. un 2008. gada čempions), Toms Šmēdiņš (2006., 2010., 2011.) un Ruslans Sorokins (2003. un 2005.).

Toties cīņa par „Čempionu kausu” dosies abi seškārtējie „Saulkrastu kokteiļa” uzvarētāji Jānis Grīnbergs un Andris Krūmiņš. 1999. un 2000. gadā Grīnbergs un Krūmiņš palika nepārspēti vienā duetā, bet pārējos četrus titulus šie pludmales volejbola meistari izcīnījuši ar citiem pāriniekiem. Latvijā, iespējams, skaistāko pludmales volejbola laukumu atklāšanas turnīrā konkurentu pulkā Grīnbergam un Krūmiņš būs Austris Štāls (2007. gada čempions), Klāvs Zaļkalns (2002.), Kristiāns Marnics (2008.) un lietuvietis Tads Donela, kurš pārī ar Henriku Čivasu 2001. gadā kļuva par pirmajiem un līdz šim vienīgajiem uzvarētājiem no ārzemēm.

24. maijā „Čempionu kausa” sacensības kļūs par vienu no Saulkrastu vasaras sezonas atklāšanas pasākumiem, kurus vieno sauklis „Ieripo Saulkrastu vasarā 2014!”. „Saulkrastu kokteiļa” labākie spēlētāji pulcēsies Jūras parkā, kas atrodas Bīriņu ielas galā – starp kāpu un pludmali.

„Čempionu kausa” dalībnieku sadalījums pa duetiem tiks noteikts ar izlozes palīdzību. No plkst. 14 līdz plkst. 16 notiks apakšgrupu spēles, kurās kļūs zināmi četri pusfināla dueti. Pēc pusfināliem ap plkst. 17:30 notiks pludmales volejbola skatītāju tik iemīļotais servju konkurss. Plkst. 18:00 sāksies izšķirošie mači – vispirms bronzas fināls, bet pēc tam arī izšķirošā cīņa par „Čempionu kausu”.

Visus skatītājus, līdzjutējus un sportistus pēc „Čempionu kausa” spēļu noslēguma un velobrauciena dalībnieku apbalvošanas priecēs DJ „Ufo”, bet plkst. 22 pludmalē būs uguņošana.

„Čempionu kauss” kļūs par ģenerālmēģinājumu Jūras parka gatavībai šā gada 3. un 4. jūlijā uzņemt „Bigbank Saulkrastu kokteiļa” sacensību dalībniekus – pasaules klases pludmales volejbolistus, kuri tradicionāli cīnīsies par ļoti iespaidīgo balvu fondu. Otro gadu pēc kārtas Saulkrastu turnīrs būs arī Latvijas čempionāta kalendārā, kļūstot par tā trešo posmu.

2014. gads kļuvis par Latvijas pludmales volejbola dueti invāzijas laiku pasaules un Eiropas līmeņa turnīros. Aleksandram Samoilovam/Jānim Šmēdiņam, Mārtiņam Pļaviņam/Aleksandram Solovejam Pasaules kausu apritē pievienojušies arī Ruslans Sorokins/Edvarts Buivids. Starptautisko pieredzi aktīvi gūst arī Edgars Točs/Rihards Finsters, Armands Āboliņš/Haralds Regža, kā arī Toms Šmēdiņš/Jānis Pēda noteikti vēl plāno iepriecināt savus līdzjutējus. No šiem 12 spēlētājiem pirms gada Saulkrastos nespēlēja tikai viens - Finsters, kurš bija guvis savainojumu.

Šogad Jūras parka jaunie un starptautiskajiem standartiem atbilstošie laukumi nodrošinās spēlētājiem lielisku iespēju daudzo skatītāju priekšā tieši Saulkrastu smiltīs klātienē noteikt pašreiz labāko Latvijas duetu un izcīnīt ievērojamu daļu no balvu fonda. Starmešu gaismās notiekošajos finālos vienmēr bijis daudz pārsteigumu un sīvu cīņu. Tā noteikti būs arī šogad!

“Saulkrastu kokteiļa” pludmales volejbola turnīru visi čempioni:

1995. Uģis Krastiņš/Aivis Eida1996. Andris Krūmiņš/Ilgvars Ozoliņš1997. Ringolds Štāls/Andris Treijs1997. Jānis Grīnbergs/Juris Gendelis1998. Jānis Grīnbergs/Tarass Tabačuks1999. Jānis Grīnbergs/Andris Krūmiņš2000. Jānis Grīnbergs/Andris Krūmiņš2001. Henriks Čivass/Tads Donela (Lietuva)2002. Klāvs Zaļkalns/Edgars Sebežs2003. Andris Krūmiņš/Ruslans Sorokins2004. Jānis Grīnbergs/Armīns Vensbergs2005. Andris Krūmiņš/Ruslans Sorokins2006. Toms Šmēdiņš/Jānis Šmēdiņš2007. Jānis Grīnbergs/Austris Štāls2008. Jānis Šmēdiņš/Kristiāns Marnics2010. Toms Šmēdiņš/Andris Krūmiņš2011. Toms Šmēdiņš/Artis Caics2012. Toms Vanags/Ingars Ivanovs2013. Mārtiņš Pļaviņš/Jānis PēdaPārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties