08.02.2017. 17:01

Ņemot vērā ziemas nepastāvīgo raksturu un siltu "indoor" telpu trūkumu, sezona šogad sāksies nedaudz vēlāk kā ierasts - februāra beigās nevis pirmajā pusē. Tikai pirmajā sezonā, 2007.gadā, sezonas sākums bija vēl vēlāk - 27.februārī. Pirmā sacīkste notiks "Ātruma cilts" kartinga hallē un sezonu uzreiz sāksim ar jubileju - 20. Openkart sacīkste šajā trasē. Nedēļas vēlāk - 9.martā turpat notiks arī čempionāta pirmais posms. Abas sacīkstes notiks pēc jau labi zināmā "kausa izcīņas formāta", kura laikā katrs dalībnieks ar katru no sešiem kartiem veiks vienu 4 minūšu braucienu uz labāko apļa laiku - uzvarēs braucējs, kura sešu braucienu labāko apļa laiku summa būs vismazākā. Izmantosim arī atsvarus. Trase kopš 2016.gada nogales praktiski palikusi nemainīga, ja nu vienīgi pirmais līkums izstiepts nedaudz garāks un vēl dažas nianses.

Formāts - 6 x 4 minūtes uz ātrākajiem apļiemVirziens - pa pulksteniAttīstības līgas pirmajam posmam pieteikšanās ir šeit: Openkart - amatieru kartinga sacensībasPirmo trīs vietu ieguvēji tiks apbalvoti ar piemiņas medaļām un šampanietiDalības maksa 35 EUR.

Dienaskārtībai ir informatīvs saturs un tā var mainīties atkarībā no dalībnieku skaita.

Openkart Attīstības līgas sacīkstes notiks ceturto sezonu kopš ieviešanas 2014.gada sezonā. Pamatprincipi un koncepcija paliek nemainīga - Attīstības līga ir treniņsacīkstes braucējiem un "smilškaste" sacensību rīkotājiem, kur notestēt dažādas idejas, pirmie trīs gadi liecina, ka savu esības būtību šīs sacensības pilda lieliski. Trīs sezonu laikā ir notikušas 26 sacīkstes, no tām piecas "Ātrums cilts" kartinga hallē. Kopējais dalībnieku skaits - 250 dalībniekiem. Visvairāk sacīkšu ir aizvadījis Vilnis Kepe un Artūrs Bonders - 14, vēl 8 aizvadījuši visamz 10 posmus.

Interesanti, ka aizvadītajās 26 sacīkstēs uzvarēt spējis 21 dalībnieks - trīs reizes Ērnijs Bitenieks, pa divām Kristaps Grīnieks, Normunds Skreija un Jānis Čudovs, pārējie pa vienai. Pēdējo 2016.gada līgas sacīksti šajā pašā trasē uzvarēja Jurijs Fedorenko, pirms viņa Ciltī Attīstības līgā uzvaru ir izcīnījis arī Vilnis Kepe, Artūrs Freimanis, Normunds Skreija un Dzintars Raits. Uz pjedestāla arī gana daudz viesu bijis, kopā 46, visvairāk Freimanis un Kristaps Grīnieks - 6, pa četrām Ērnijs un Harijs Cīrulis, pa trim - Toms Kalnītis un Ričards Freibergs, bet pārējie vienu vai divas reizes. Kā redzams cīņas ir raibas un uzvarētājs nav paredzams, domājams šajā ziņā nekas nemainīsies, turklāt ir pierādījies, ka sevis pilnveidošana šajā līgā, ļauj sasniegt jaunus augstumus čempionātā, kas pēc būtības de facto ir ekvivalents Latvijas īres kartinga čempionātam.

Kopumā "Ātruma Cilts" kartinga hallē šī, kā jau minēts iepriekš, būs 20. Openkart sacīkste (ir notikuši 10 čempionāta, 4 "B" līgas, 5 Attīstības līgas posmi). Pirmo reizi "gonka" šeit risinājās 2010.gada 18.martā, kad "B" līgas posmā pārliecinoši uzvarēja Uldis Timaks, bet nedēļu vēlāk savu pirmo Openkart čempionāta uzvaru tieši šajā trasē izcīnīja 2012.gada čempions Raivis Kirilovs. Trase labi padodas pašreizējam čempionāta līderim Andrejam Laipniekam, kurš šeit ir svinējis uzvaru trīs čempionāta posmos pēc kārtas, taču 2016.gada sezonas nogalē abos posmos nebija tuvu, lai panākumu sēriju turpinātu, turklāt abos piekāpās Krišam Jaunzemim, kas, iespējams, izšķīra cīņu par titulu. Divas uzvaras, izcīnītas 2010.gadā, Uldim Timakam, bet pārējiem vairāk par vienu uzvaru nav.

Izmantotie resursi:Openkart - amatieru kartinga sacensībasKušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties