17.02.2017. 22:00

Cibulkova vakar pirmoreiz sešos mačos pieveica Samantu Stousuru (7:5, 6:4), kurai iepriekš bija zaudējusi visus 10 setus, bet šodien zaudēja pretiniecei, kuru līdz šim bija apspēlējusi visās trīs tikšanās reizēs. Šodien Dohā bija liels vējš, kas ietekmēja slaidās čehietes precizitāti gan servēs, gan izspēlēs. Turklāt jāatzīmē, ka Pliškovai šodien bija divas spēles (arī ceturtdaļfināls), kamēr Cibulkovai tikai viena. Cibulkova šos apstākļus izmantot savā labā nespēja.

Cibulkovai gan izdevās lielisks sākums, kad viņa jau trešajā geimā ieguva breiku, otrās breikbumbas izspēlē ar uzbrukumu čehietes "backhand" pusei izkārtojot vieglu izspēles pabeigšanu ar sitienu pa līniju. Pliškova piektajā geimā slovākieti pielaida līdz "vienādi", bet septītajā geimā servi nosargāja no 0:30, nepieļaujot vēl viena breika zaudēšanu. Tobrīd notika pavērsiens, un Cibulkova setā no 4:2 vairs neuzvarēja nevienā geimā, regulāri kļūdoties garajās izspēlēs.

Pliškova 2. seta ievadā saskārās ar lielām grūtībām gūt punktus brīžos, kad neizdevās trāpīt labu pirmo servi, un Cibulkova, iespaidīgi dominējot, startēja ar 4-0 izrāvienu. Pliškova vienu breiku tūlīt atguva, bet otro atspēlēt nebija iespēju. Sākot ar 2. seta astoto geimu, Cibulkova ar savu servi uzvarēja 17(!) izspēlēs pēc kārtas. Iespaidīgā sērija pārtrūka 3. setā pie rezultāta 2:3, 15:0, kad viņa iesita tīklā ar "backhand".

Cibulkova šajā geimā servi spēja noturēt, bet nākamajā pati ieguva divas breikbumbas. Pliškova abas atspēlēja ar savu vājāko sitienu, kas ir "backhand". Panākusi 4:3 pārsvaru, Karolīna devās uzbrukumā Cibulkovas servei un astotajā geimā nopelnīja seta vienīgo breiku. Šajā geimā lielu lomu spēlēja "forehand". Pliškovu tas nepievīla, kamēr Cibulkovai trūka precizitātes.

Pliškova izcēlās ar 21 eisu, kas veidoja nedaudz vairāk nekā pusi no visām viņas tīri uzvarētajām izspēlēs, kurās Karolīnai graujošs 40-14 pārsvars. Pliškova šogad uzvarējusi 14 no 15 spēlēm un sestdien mēģinās iegūt sezonas otro titulu. Pirmais viņai bija janvārī Brisbenā, uzvarot tādas pašas nozīmes turnīrā, kāds ir Dohā, proti "Premier" 470 punktu turnīrs.

Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Maskavas iela 260, Rīga, LV-1063
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana