31.07.2015. 13:25
Piektdien Malaizijas galvaspilsētā Kualalumpūrā notikušajā Starptautiskas Olimpiskās komitejas (SOK) 128. sesijā norisinājās balsošana par 2022. gada olimpisko spēļu rīkotājpilsētu. Uzvaru izcīnīja Ķīnas galvaspilsēta Pekina, kur 2008. gadā norisinājās vasaras spēles.

Paredzēts, ka Pekinā norisināsies atklāšanas un noslēguma ceremonijas, kā arī sporta veidi, kas norisināsies slēgtās telpās. Savukārt sacensības brīvā dabā paredzētas Hebei provinces pilsētā Žandžižaku, kas atrodas 190 kilometru attālumā no Pekinas. Pekina kļuvusi par pirmo pilsētu, kas uzņēmusi gan vasaras, gan ziemas spēles.

Fināla balsojumā bez Pekinas konkurēja arī Kazahstānas lielākā pilsēta Almati. Balsojums bija līdzīgs, Pekina tika pie 44 balsīm, kamēr Almati tikai par četrām mazāk. 2022. gada olimpiskās spēles būs trešās pēc kārtas, kas norisināsies Āzijā - 2018. gada ziemas spēles notiks Dienvidkorejas apgabalā Phjončhanā, bet 2020. gada vasaras spēles paredzētas Japānas galvaspilsētā Tokijā.

Sākotnēji savas kandidatūras izvirzīja arī četras Eiropas pilsētas - Stokholma (Zviedrija), Oslo (Norvēģija), Ļvova (Ukraina) un Krakova (Polija). Tāpat interesi par iespēju pieteikties izrādīja vēl 14 citas valstis, kas gan oficiālu pieteikumu neiesniedza.

2022. gada ziemas olimpiskās spēles norisināsies no 4. februāra līdz 20. februārim, bet paralimiskās spēles paredzētas no 4. marta līdz 13. martam.

Tāpat tika nobalsota vieta, kur risināsies 2020. gada Jaunatnes ziemas olimpiāde - tā būs Lozanna (Šveice).Trāpītava, šautuve Trāpītava, šautuve Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties