13.03.2015. 16:33
Jelgavā 7. martā notika Latvijas čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus ar ekipējumu. Sacensības vienlaikus bija arī Jelgavas pilsētas atklātais čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus. 19 Latvijas komandu un 4 Lietuvas komandu sastāvā 170 spēka sporta atlēti cīnījās par Latvijas čempiona tituliem un jauniem rekordiem.

Latvijas čempionāta laikā sacensību dalībniekiem bija iespēja reģistrēt jaunus Latvijas rekordus. Kopā 9 atlēti rekordus laboja vairāk kā 10 reizes. Latvijas IPF rekordi pieejami: Latvijas Pauerliftinga Federācija (izcelts zilā krāsā).

Open grupā jeb vīru konkurencē – Oļegs Šaruks no komandas „Gulbenes KSP”, Jānis Steļmahs un Māris Juzups no Valmieras smagatlētikas kluba „Spēka Pasaule”.

Seniori 1 (40 + gadi) – Aleksejs Agadžanjans no komandas „Vikings PL”.

Seniori 2 (50+ gadi) – Jānis Lasmanis no Jelgavas pilsētas pauerliftinga sporta kluba „Apolons”, Oļegs Illarionovs no komandas „Jēkabpils SC” un Dainis Reinholds, pārstāvot komandu „Aizkraukles SC”.

Seniori 3 (60 +gadi) – Jānis Lasmanis „Apolons” un Dainis Reinholds „Aizkraukles SC”.

Pēc Starptautiskās Pauerliftinga federācijas noteikumiem (IPF) seniori 1 (virs 40 gadiem) var uzrādīt jaunus rekordus tikai savā vecuma grupā vai open grupā. Seniori 2 (virs 50 gadiem) rekordus var labot savā grupā, senioru 1 grupā un open grupā. Seniori 3 (virs 60 gadiem) rekordus var uzrādīt savā vecuma grupā, senioru 2, senioru 1 un open grupā.

Latvijas čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus ar ekipējuma bija pirmais 2015. gada Latvijas mēroga (Valsts) čempionāts. Vairāki sportisti gan no Latvijas, gan no kaimiņvalsts Lietuvas pierādīja savu spēku gan izcīnot godalgotas medaļas svara kategorijās, gan arī kļūstot par absolūti labākajiem savā grupā. Iegūt absolūti labākā sportista titulu ir liels gods, jo šie rezultāti tiek aprēķināti pēc Vilksa koeficienta. Koeficients aprēķina sportista personīgā svara attiecību pret uzspiestajiem kilogramiem. Nereti sportisti ar mazāku pacelto svaru un mazāku personīgo ķermeņa svaru apsteidz tos atlētus, kuri sacensībās pacēluši vairāk.

Visbiežāk pauerliftinga sporta veidu attiecina kā spēcīgu vīru aizraušanos, taču Jelgavā notikušās sacensības pierāda, ka Latvijā pauerliftinga sporta veids kļūst strauji populārs arī sieviešu vidū. Sieviešu grupā valdīja vissīvākā konkurence, jo sacensībās piedalījās 29 sievietes, un tas bija visaugstākais rādītājs, salīdzinot ar pārējām grupām. Maldīgs ir uzskats, ka sieviete, pievēršoties svaru celšanai, kļūs līdzīga „muskuļu kalnam”. Tā nebūt nenotiek, un to apliecināja uz Jelgavu atbraukušās sacensību dalībnieces.

Sieviešu grupā pirmo vietu absolūtajā vērtējumā izcīnīja komandas „Jēkabpils SC” sportiste Natālija Ņikitina (uzspiežot 102,5 kg). Otra labākā bija Elīna Breivika (77,5 kg), trešā – Ieviņa Liģere (87,5 kg), pārstāvot komandu „Madonas SCK”. Komandu cīņā uzvarēja „Gulbenes K.S.P”, „Rembate” un „Apolons”.

Jauniešu grupā absolūtajā vērtējumā pirmo vietu izcīnīja komandas „Aizkraukles SC” sportists Oļegs Kudrajvcevs (177,5 kg). Otro un trešo vietu dalīja Valmieras „Spēka Pasaule” atlēti Jānis Vilciņš (130 kg) un Edgars Jurkāns (115 kg). Spēcīgākās komandas jauniešu grupā bija „Bauska”, „Rēzeknes pilsēta” un „Rīgas 37.vidusskola”.

Junioru grupā Marks Riekstiņš (232,5 kg) no „Aizkraukles SC” kļuva par absolūti spēcīgāko sportistu līdz 23 gadu vecumam. Sergejs Timofejevs (190 kg) no komandas „Pļaviņas” izcīnīja otro vietu. Savukārt trešais spēcīgākais izrādījās Artjoms Agadžanjans (227,5 kg) no komandas „LSPA”. Komandu vērtējumā junioriem trīs labākās komandas bija „Apolons”, „Rēzeknes pilsēta” un „Mazeiki Lithuania”.

Vīru konkurencē Valmieras „Spēka Pasaule” sportists Māris Juzups (295 kg) kļuva par absolūti spēcīgāko vīru, ļaujot otro vietu izcīnīt komandas „Apolons” atlētam Renāram Drongam (217,5 kg). Savukārt trešo vietu izcīnīja Valmieras „Spēka Pasaule” atlēts Jānis Steļmahs (217,5 kg). Komandu kausus mājās pārveda Valmieras „Spēka Pasaule”, „Apolons” un „Aizkraukles SC”.

Latvijas čempionāts notika arī trīs senioru grupās (senioru +40, + 50 un + 60 vecuma grupās). Starp spēcīgākajiem senioriem virs 40 gadiem absolūtajā vērtējumā pirmajā vietā ierindojās „Vikings PL” atlēts Aleksejs Agadžanjans (255 kg). Otrajā vietā palika lietuvietis Leonas Varanavicius (210 kg), bet trešajā – „Jēkabpils SC” sportists Dmitrijs Stepenko (195 kg).

Senioru grupā virs 50 gadiem komandas „Jēkabpils SC” sportisti Oļegs Illarianovs (235 kg) un Aleksandrs Miglāns (195 kg) dalīja pirmo-otro vietu. Trešo vietu absolūtajā vērtējumā izcīnīja „Vikings PL” sportists Vladimirs Kovaļskis (210 kg).Senioru grupā virs 60 gadiem spēcīgākais bija „Aizkraukles SC” sportists Dainis Reinholds (240 kg). Jānis Lasmanis (157,5 kg) no „Apolons” kļuva par otro spēcīgāko senioru, ļaujot trešo vietu ieņemt Valērijam Legajevam (165 kg) no Rēzeknes.

Absolūti labākie atlēti tika noteikti arī starp pieredzes bagātākajiem sportistiem jeb senioriem virs 70 gadiem. Pirmo vietu mājās pārveda lietuvietis Edvardas Nakciunas (115 kg), bet otro – Alfrēds Repulis, kurš sacensībās piedalījās individuāli un uzspieda 97,5 kg smago svara stieni. Spēcīgākās senioru komandas bija „Jēkabpils SC”, „Mazeiki LT” un „Rembate”.

Sacensību rezultāti katrā svara kategorijā un grupā pieejami: Latvijas Pauerliftinga Federācija

Sacensības organizēja Latvijas Pauerliftinga federācija sadarbībā ar biedrību „Spēka Pasaule” un Jelgavas Sporta klubu „Apolons”. Sacensības atbalstīja Jelgavas pilsētas dome, Jelgavas Sporta servisa centrs, Latvijas Sporta federāciju padome, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija un interneta veikals veikals.sp.lv/.

Informāciju sagatavoja:Baiba NorberteSabiedrisko attiecību speciālisteLatvijas Pauerliftinga federācijaBiedrība Spēka PasauleSpeka Pasaule, Latvijas Pauerliftinga Federācijae-pasts: sab@sp.lv, mob.tālr.: +371 287 52 793

Papildu informācijai:Mārtiņš KrūzeProjektu vadītājsLatvijas Pauerliftinga federācijaMob.tālr.: +371 27 859 586Ogres namsaimnieks, SIA, Struktūrvienība Neptūns Meža prospekts 9, Ogre, Ogres n., LV-5001
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties