20.12.2014. 23:58
Latvijas basketbolistes sestdien, 20. decembrī, sacentās Spānijas un citu Eiropas valstu nacionālajos čempionātos. Ainara Zvirgzdiņa trenētais klubs "Castors Braine" sezonas pirmo pusi noslēdza ar 20 uzvarām pēc kārtas. Ditas Liepkalnes klubs Spānijas čempionāta pirmo apli pabeidza piektajā vietā.

“Royal Castors Braine” (11-0, #1) izbraukumā sagrāva “BBC Kangoeroes Boom” (8-4, #5) ar rezultātu 98:63 (23:16, 24:13, 26:26, 25:8). Viešņas izcīnīja par 20 atlēkušajām bumbām vairāk (44-24), turklāt soda laukumā sameta par 30 punktiem vairāk (54-24).

Anete Šteinberga 29:18 minūtēs guva deviņus punktus (2p 4/9, 3p 0/1, 1p 1/1), izcīnīja astoņas bumbas zem groziem, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, piecas reizes kļūdījās, bloķēja vienu metienu, saņēma divas personiskās piezīmes un nopelnīja lietderības koeficientu 9. Seleste Trehana-Deivisa izcēlās ar 37 gūtiem punktiem (2p 16/24, 1p 5/5) un 12 atlēkušajām bumbām.

“Bebri” no sezonas sākuma izcīnījuši uzvaras 20 oficiālās spēlēs pēc kārtas. Seši panākumi nopelnīti Eiropas kausa izcīņā, trīs reizes uzvarēts Beļģijas kausa izcīņas spēlēs (tai skaitā pār vietējām konkurentēm) un bez zaudējumiem spēlēts nacionālajā čempionātā.

“Embutidos Pajariel Bembibre” (8-5, #5) izbraukumā Andalūzijā zaudēja Huelvas “Conquero Huelva Vagen” vienībai (11-2, #2) ar rezultātu 54:68 (11:19, 11:23, 17:9, 15:17). Viešņas pirmajā puslaikā nokļuva pamatīgos mīnusos – 22:42, turpinājumā nespējot apdraudēt sāncenšu panākumu.

Dita Liepkalne kļuva par otro rezultatīvāko spēlētāju Bembibres sastāvā. Uzbrucēja 32 minūtēs guva 12 punktus (2p 1/8, 3p 2/4, 1p 4/4), izcīnīja piecas bumbas zem groziem, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pārķēra vienu bumbu, četras reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un nopelnīja lietderības koeficientu 7.

Karalienes kausa izcīņā spēlēs turnīra rīkotājas, Madrides apgabala klubs “Rivas Ecopolis”, kā arī trīs labākās komandas pirmā apļa kopvērtējumā – Salamankas “Perfumerias Avenida”, Huelvas “Conquero” un Žironas “Spar Citylift Girona”. Liepkalnes klubs pirmo apli pabeidza piektajā vietā, jo savstarpējā spēlē atzina katalāņu komandas “Cadi La Seu” pārākumu (55:56).

14 Kaseresa 2-10

Spānijas LF2 basketbola līgas B grupā Lindas Rubenes pārstāvētā "CREF Hola" (7-1, #1) savā laukumā ar 65:59 (18:21, 13:13, 18:17, 16:8) sagādāja pirmo zaudējumu šosezon "Fundal Alcobendas" (7-1, #2) komandai. Rubene laukumā devās uz maiņu, spēlēja 23 minūtes, guva 12 punktus (2p. 5/8, 1p. 2/2), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas (pa trim aizsardzībā un uzbrukumā), saņēma trīs piezīmes, trīs reizes izprovocēja pretinieces uz noteikumu pārkāpumu, lietderības koeficients 16 (otrais labākais rādītājs komandā).

Itālijas A1 basketbola līgā Laumas Reķes pārstāvētā "Carispezia V. La Spezia" (3-10, #13) savā laukumā ar 68:92 (14:25, 18:22, 20:29, 16:16) zaudēja "Techmania Battipaglia" (7-6, #7). Reķe laukumā devās sākumsastāvā, spēlēja 32 minūtes (otrs lielākais spēles laiks komandā), kuru laikā guva 25 punktus (3p. 4/7, 2p. 6/12, 1p. 1/4), izcīnīja desmit atlēkušās bumbas (deviņas no tām izcīnītas aizsardzībā), divas reizes rezultatīvi piespēlēja, saņēma trīs piezīmes, četras reizes izprovocēja pretinieces uz noteikumu pārkāpumu, lietderības koeficients 24. Reķe kļuva gan par rezultatīvāko, gan lietderīgāko spēlētāju "Carispezia V. La Spezia" sastāvā.

A2 basketbola līgas A grupā Ditas Rozenbergas pārstāvētā "Basket San Salvatore" (4-7, #6) savā laukumā ar 62:57 (21:12, 14:15, 12:15, 15:15) pārspēja "Castel Carugate" (2-9, #7). Rozenberga spēli sāka sākumsastāvā, spēlēja 22 minūtes, kuru laikā guva 11 punktus (2p. 4/8, 1p. 3/6), izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas (sešas no tām izcīnītas aizsardzībā), saņēma četras piezīmes, piecas reizes izprovocēja pretinieces uz noteikumu pārkāpumu, lietderības koeficients 10.

A2 līgas C grupā Ievas Veinbergas pārstāvētā "Valentino Auto Santa Marinella" (7-5, #4) savā laukumā ar 71:37 (21:9, 11:9, 27:8, 12:11) sagrāva "Carpedil Salerno '92" (1-10 #9). Uzbrucēja guva 16 punktus, taču sīkāka statistika nav pieejama.

A2 līgas C grupā Daces Bicānes pārstāvētā "Belize SRB Roma" (3-8) izbraukumā ar 48:56 (15:10, 8:14, 9:5, 16:27) piekāpās "Trust Risk Group Stabia" (5-7). Bicāne laukumā devās sākumsastāvā, spēlēja 25 minūtes, guva četrus punktus (3p. 0/1, 2p. 2/6), izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas (sešas no tām izcīnītas aizsardzībā), saņēma divas piezīmes, lietderības koeficients 5.

Bulgārijas čempionātā Anitas Teilānes pārstāvētā "Haskovo 2012" (9-1, #1) ar 97:65 (33:12, 26:18, 25:16, 13:19) sagrāva "Rilski Sportist" (2-7, #6). Teilāne spēli sāka sākumsastāvā, spēlēja 34 minūtes, guva astoņus punktus (3p. 0/1, 2p. 2/8, 1p. 4/6), izcīnīja 13 atlēkušās bumbas (astoņas no tām izcīnītas aizsardzībā), četras reizes rezultatīvi piespēlēja, lietderības koeficients 16. Šonedēļ "Haskovo 2012" aizvadīja vēl vienu spēli, kurā ar 112:91 pārspēja "Levski" (2-8, #5). Teilāne guva 26 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas.

Izmantotie resursi:legabasketfemminile.itBaloncesto FEB - Federacion Española de...Номер 1 за българския баскетбол