30.06.2014. 21:10
Otrdienas vakarā Vimbldonā tika fiksēta milzu sensācija ar ATP ranga līdera Rafaela Nadala piedalīšanos. Spānis 4. kārtas mačā ar 6:7(5), 7:5, 6:7(5), 3:6 piekāpās 19 gadus vecajam Austrālijas tenisistam Nikam Kirjosam. Viņš pirmo reizi karjerā iekļuva "Grand Slam" ceturtdaļfinālā.

Rafaels Nadals šogad Vimbldonā visus mačus sāka ļoti nepārliecinoši, 1. setu zaudējot visās četrās spēlēs. Tā tas notika arī šodien pret tikai 19 gadus veco Austrālijas talantu Niku Kirjosu, kurš pirmo reizi spēlēja "Grand Slam" 4. kārtā. Četras reizes pēc kārtas pēc neveiksmes 1. setā Nadalam uzvarēt nebija lemts.

Spēlējot karjeras nozīmīgākajā mačā, Kirjoss neizrādīja ne mazākās uztraukuma pazīmes un jau no pirmajām minūtēm darīja to, kas pret Nadalu jādara, ja vēlas uzvarēt – spēlēja ļoti agresīvi uzbrukumā. Kirjoss 1. setā saservēja 13 eisus, ar servi zaudēja tikai četrus punktus (visus ar otro servi) un uzvarēja taibreikā. Pirms tā Nadals atspēlēja trīs setbumbas, no kurām viena 12. geimā bija setbumbas vērtībā. Kirjoss nolēma riskēt, ļoti agresīvi atsitot spāņa servi. Bumbiņa piezemējās dažus centimetrus aiz gala līnijas.

Kirjoss taibreika ievadā Rafu divreiz piespieda iesist tīklā un drīz bija vadībā ar 4:0. Nadals vienu minibreiku atguva, pie 3:6 ar savu servi atspēlēja vēl divas setbumbas, bet trešo jeb setā kopumā ceturto novērst viņam nebija variantu, jo Kirjoss izcēlās ar eisu. Tādējādi Nadals turpināja savu šā gada Vimbldonas tradīciju zaudēt 1. setu – 6:7(5).

Šķita, ka arī 2. setā būs taibreiks, taču Kirjosu seta izskaņā pievīla precizitāte. Breikbumbu nebija līdz pat pēdējam geimam, kurā divas ieguva Nadals, tādējādi tiekot pie divām setbumbām. Kirjoss pirmo atspēlēja ar eisu, bet otrās izspēlē Nadals uzvarēja, pateicoties lieliskai aizsardzībai un "forehand" sitienam – 7:5 Rafas labā. Piebilstams, ka Kirjoss seta septītajā geimā izcēlās ar iespaidīgu "hotdogu".

Arī 3. setā breika iespēju nebija līdz 12. geimam. Seta vienīgā breikbumba, kas atkal bija setbumbas vērtībā, tika Nadalam. Kirjoss jau atkal nospēlēja pavirši, taču kļūdu laboja, setubmbas izspēlē atrodot spēcīgu servi un šoreiz tiekot līdz taibreikam. Tajā viņš divreiz izlaida minibreika pārsvaru, taču to nožēlot nenācās. Kirjoss pie 6:5 pats ieguva setbumbu un to realizēja iespaidīgi – pa diagonāli atsista ranga līdera serve. Kirjosam arī mača otrais taibreiks – 7:6(5).

4. setā, kas kļuva par pēdējo, vienīgais breiks notika jau ceturtajā geimā. Kirjoss breikbumbu ieguva ar "bekhendu", bet realizēja ar "forehand" sitienu. Turpinot spēlēt agresīvi un arī precīzi, Austrālijas talants iegūto pārsvaru no rokām neizlaida un maču izservēja uz nulles, punktu pieliekot ar 37. eisu – 7:6(5), 5:7, 7:6(5), 6:3.

Kirjoss šodien guva jau 12. uzvaru pēc kārtas uz zāliena seguma. Niks pirms Vimbldonas no kvalifikācijas uzvarēja Notingemas "Challenger" turnīrā (3+5 uzvaras), ar to panākumu nopelnot Vimbldonas "wild card". Pirms nadala pamatturnīrā apspēlēti francūži Stefans Robērs, Rišārs Gaskē, kā arī čehs Jirži Veselijs. Pret Gaskē Kirjoss atspēlēja deviņas mačbumbas.