19.11.2015. 14:08
18. novembrī, Latvijas valsts neatkarības proklamēšanas dienā, hokeja Virslīgas čempionāta kārtējā spēlē Vidzemes ledus hallē tikās pērnās sezonas pusfinālisti HK «Kurbads» un HK «Liepāja». Viesi no Kurzemes izrādījās pārāki, uzvarot divcīņā ar 3:1.

• «Kurbads» komandai graujoša uzvara pār HS «Rīga» 2015. g. 15. novembris

Spēlei bija īsta svētku atmosfēra, skatītājiem tika dalītas Latvijas karodziņa lentītes, bet valsts himnu pirms mača sākuma izpildīja talantīgā Ogres dziedātāja Ilze Skarbule.

Spēle iesākas augstos tempos, abām komandām cenšoties noķert pretiniekus uz kļūdām. Lieliskas vārtu gūšanas iespējas perioda pirmajā pusē neizmanto Toms Hartmanis un Jānis Straupe. Aizsardzība dominē abu komandu taktikā, un pirmā trešdaļa noslēdzas bez gūtiem vārtiem.

Kuplā skaitā sanākušie skatītāji tiek apbalvoti ar vārtu guvumu 27. minūtē, kad lielisku piespēli uz vārtu tālo stabu izmanto Liepājas komandas kapteinis Dmitrijs Korņilovs. Kurzemnieku prieki gan ir īsi, jo pēc brīža ātrajā pretuzbrukumā aizskrien Rihards Remiņš, raidot ripu starp Nila Grīnfogela kājsargiem. Komandas sāk spēlēt atraisītāk, un tiek pieļautas kļūdas aizsardzībā. Īstu virpuli Ulda Čalpas vārtu priekšā savērpj HK «Liepāja», ar Gunta Pujāta metienu atjaunojot vienu vārtu pārsvaru. Neilgi pirms perioda beigām HK «Kurbads» tiek pie iespējas spēlēt lielajā skaitliskajā vairākumā, tomēr reāli apdraudēt Nila Grīnfogela cietoksni neizdodas.

Divu vīru pārsvars turpinās noslēdzošajā trešdaļā, bet savu uzdevumu augstumos ir gan HK «Liepāja» aizsardzība, gan vārtsargs. Ogrēniešu centienus atspēlēties noslāpē Dmitrijs Korņilovs, kurš ielaužas «Kurbada» aizsardzības zonā un ar metienu no distances gūst vārtus. HK «Kurbads» izmisīgi metas uz priekšu, pēdējās divās minūtēs nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr liepājnieki ir tuvāk ceturto vārtu gūšanai nekā kurbadieši otro.

Par spēles labākajiem spēlētājiem tiek atzīti Rihards Remiņš un Nils Grīnfogels. Nākamā spēle Ogres komandai jau sestdien, kad mājās tiks uzņemta «Prizma» komanda.