15.06.2015. 16:00
Bijusī junioru reitinga līdere un divu "Grand Slam" turnīru uzvarētāja Ana Konjuha pirmdien lietus dēļ pārceltajā Notingemas WTA "International" sērijas turnīra finālā ar 1:6, 6:4, 6:2 pieveica Moniku Nikulesku, izcīnot karjeras pirmo WTA vienspēļu titulu.

Turnīra galvenā favorīte Agņeška Radvaņska ļoti pārliecinoši tika līdz pusfinālam, trīs mačos zaudējot tikai 11 geimus. Pusfinālā ar 7:5 uzvarēts 1. sets pret Monika Nikulesku, bet tas šokējoši arī bija viss Polijas pirmās raketes izpildījumā. Esot vadībā ar setu un 4:4, Aga zaudēja mača pēdējos astoņus geimus! Radvaņska īsti negribēja spēlēt, bet Nikulesku viņu uzveica būtībā ar Radvaņskas ieročiem. Proti, Rumānijas tenisiste arī spēlē nestandarta tenisu, izpildot dažādus trikus.

Notingemā lietus dēļ tika zaudēta visa sestdiena, bet uz svētdienu nācās pārcelt ne vien abus pusfinālus un finālu, bet arī vienu ceturtdaļfinālu, kuru lietus dēļ nepaspēja izspēlēt piektdien. Varēja rasties situācija, kad Anai Konjuhai nāktos spēlēt trīs mačus vienā dienā! Lietus to nepieļāva. Horvātijas tenisiste svētdien uzvarēja gan pārceltajā ceturtdaļfinālā, gan arī pusfinālā, bet finālam laika vairs neatlika, jo arī pusfināls tika pārtraukts vairākas reizes.

Kamēr Konjuha līdz finālam nezaudēja ne seta, tikmēr Nikulesku visos mačos spēlēja trīs setus! Un arī finālā rumānietei bija trīs setu cīņa. Viņa sāka ļoti pārliecinoši un ar 6:1 uzvarētajā 1. setā ar servi zaudēja tikai divus punktus. Konjuhas bezspēcībai bija divi loģiski iemesli. Pirmkārt, uztraukums pirmajā finālā. Otrkārt, nespēja ātri pielāgoties pretinieces īpatnējam spēles stilam.

Bijusī junioru reitinga līdere, kura 2013. gadā uzvarēja gan "Australian Open", gan "US Open" junioru sacensībās, spēja lauzt cīņas gaitu. Konjuha 2. setā izlaida 5:2 pārsvaru un pie rezultāta 5:3 nespēja izservēt setu, taču negatīvu seku tam nebija. Nikulesku desmitajā geimā pieļāva vairākas kļūdas, palīdzot Konjuhai iegūt breiku un uzvarēt setā – 6:4. Nikulesku šajā geimā divas "backhand" kļūdas, bet vēl divās izspēlēs Ana viņu apspēlēja ar apvedošajiem sitieniem. Otrā reize bija otrās setbumbas izspēlē, kurā Nikulesku izvēlējās "serve&volley" taktiku, kas cieta neveiksmi.

Arī pēdējā setā spēka teniss dominēja pār dažādību. Konjuha prasmīgi izmantoja savu iespaidīgo servi un lielisko "backhand" sitienu, spējot caursist pretinieces aizsardzību un vairs neļaut Nikulesku uzspiest savu tenisu. Konjuhai nebija jāservē par uzvaru mačā, jo pie rezultāta 5:2 viņa iespaidīgi nokārtoja "sauso" breiku.

17 gadus un nepilnus sešus mēnešus vecā Konjuha ir jaunākā WTA čempione kopš 2006. gada, kad 15 gadu vecumā Portorožā uzvarēja Tamira Pašeka. Tikmēr Vanja Kinga 2006. gadā Bangkokā uzvarēja 17 gadu un 8 mēnešu vecumā, bet Konjuhas tautiete Donna Vekiča pērn Kualalumpurā pirmo titulu izcīnīja 17 gadu un 10 mēnešu vecumā.

Konjuha ir ceturtā tenisiste, kura šogad izcīnījusi pirmo WTA titulu. Iepriekšējās trīs veiksminieces bija Anna Karolīna Šmiedlova Katovicē, Teliana Pereira Bogotā un Kamila Džordži, kura vakar uzvarēja Hertogenbošā.

Nikulesku, kura ne vien visos piecos mačos spēlēja trīs setus, bet arī 2. kārtā pret Olgu Govorcovu atspēlēja piecas mačbumbas, pirmdien aizvadīja karjeras piekto WTA vienspēļu finālu. Viņa uzvarējusi divos – 2013. gadā Florianpolisā un pērn Guaņču, bet abi iepriekšējie zaudējumi bija Luksemburgā (2011, 2012).

Notingemā WTA līmeņa turnīrs atgriezās pēc 42 gadu pārtraukuma. Turnīra trofeja ir nosaukta bijušās britu pirmās raketes Jeļenas Baltačas vārdā. Viņa pagājušā gada pavasarī zaudēja cīņu ar vēzi. Baltača Notingemā uzvarēja trīs finālos no trim, kad šeit notika ITF līmeņa turnīrs.