17.01.2016. 09:13
Būdams tikai 15 gadus vecs un aizvadīdams pirmās sacensības ar pilnpiedziņas auto, sestdien par "Rally Alūksne 2016" uzvarētāju kļuva somu jaunais talants Kalle Rovanpera, bijušā WRC pilota Harija Rovanperas dēls.

Savas pirmās sacensības dzīvē Kalle Rovanpera aizvadījis tieši Latvijā, kur startē jau kopš 2013. gada. Iepriekš viņš startēja ar priekšpiedziņas "Citroen C2 R2 Max", bet šogad pārsēdies jaudīgajā "Škoda Fabia S2000" automašīnā. Pirms sezonas sākuma sportists veica testus, taču sacīkšu režīmā pie mašīnas stūres debitēja tieši Alūksnes pusē notikušajās sacensībās, kas atklāja jauno rallija sezonu Baltijas valstīs.

Sportistiem bija jāveic astoņi ātrumposmi un Rovanpera uzvarēja tajos visos, pierādot, ka nopietna trenēšanās pat 15 gadu vecumā ļauj cīnīties ar daudz pieredzējušākiem un vecākiem sportistiem.

Rovanperas tuvākais sekotājs bija Ralfs Sirmacis, pērnā gada Latvijas čempions rallijā R2 klasē un Eiropas vicečempions rallijā Junioru ieskaitē, kuram šīs bija otrās sacensības karjerā ar pilnpiedziņas mašīnu. Sirmača ekipāža startēja ar SRT komandas sagatavotu "Mitsubishi Lancer Evo IX", uz otro vietu pacēlās pēc otrā ātrumposma un Rovanperam finišā zaudēja vairāk par 1 minūti.

Trešo vietu sacensībās guva Jāņa Berķa ekipāža - arī viņš startēja ar "Mitsubishi Lancer Evo IX", bet zaudēja Sirmacim aptuveni pusminūti.

Pirmajā trijniekā nespēja iekļūt Raimonds Kisiels, kurš otro reizi karjerā uz starta izgāja ar ļoti ātro "Škoda Fabia R5" automašīnu. Aiz viņa, ieņemot piekto vietu, ierindojās Māris Neikšāns ("Mitsubishi Lancer Evo IX"), kurš rallijos vairs regulāri nestartē un Latvijā nebija braucis pat vairākus gadus.

Pateicoties sestajai vietai absolūtajā ieskaitē un uzvarai starp viena tilta piedziņas mašīnām, pie 1000 eiro specbalvas tika krievu sportista Nikolaja Grjazina ("Peugeot 208 R2") ekipāža.

"Rally Alūksne 2016" startēja ne viena vien "lielā rallija" ekipāža, taču šis bija Latvijas un Lietuvas rallijsprinta čempionātu atklāšanas posms.

Rallijsprinta ieskaitē uzvaras izcīnīja Ronalds Baldiņš (“Mitsubishi Evo”, 4WD Open), Zigurds Kalniņš (“BMW Compact”, 2WD Open) un Mareks Švarcs-Švampāns (“Subaru Impreza”, 4WD).