06.11.2017. 10:33

Dienvidāfrikas komanda "Southern Kings" kā zināms Pro 14 turnīram pievienojās vien pirms šīs sezonas, pēc tam kā tika atskaitīta no Super Rugby čempionāta un īsti nebija gatavojusies sezonas turpinājumam (kopā ar startiem Super Rugby, vienībai nav bijis atvaļinājums visu šo gadu). Līdz ar to bija visai loģiski, ka debitantei spēlēšana jaunajā turnīrā dodas ar lielām mokām.

Tiesa, astotajā kārtā viņi varēja tikt pie savas pirmās uzvaras, turklāt, nevis pret kādu no vājākajām komandām, bet pret vienu no B grupas līderiem, Ulsteru.

Jau astotajā spēles minūtē mājnieki bija vadībā ar 12:0 un spēja saglabāt šo 12 punktu pārsvaru arī abām vienībām ejot pārtraukumā. Otrais puslaiks gan vairs nebija viņiem tik labvēlīgs – piezemējumu ziņā tika zaudēts ar 2:5, bet rezultāts otrajās 40 minūtēs bija 33:14 par labu Belfāstā bāzētajai komandai, kas arī svinēja laimīgu uzvaru.

Jāpiebilst, ka B grupas galvgalī vēl aizvien atrodas Lanelli "Scarlets" komanda, kura astoņos mačos ir tikusi pie septiņām uzvarām, pēdējā no kurām izcīnīta pret Trevīzo komandu – 20:8.

Savukārt A grupā spēlē vienīgā komanda, kurai šajā sezonā vēl nav nācies piedzīvot zaudējuma rūgtumu, proti, Glāzgovas "Warriors", kuri visās astoņās spēlēs ir svinējuši panākumus. Astotajā kārtā no Glāzgovas "Karotāju" zobeniem krita Leinsteras regbisti – 31:21.

Interesanti, ka tajā pašā A grupā daudz labāk nekā "Souther Kings" klājas otrai DĀR komandai, kas tikai šajā sezonā pievienojās bijušajam Pro 12 turnīram, izveidojot jau Pro 14. "Cheetahs", lai arī šajā kārtā piekāpās Konahtai ar 15:23, astoņās spēlēs ir tikuši pie četrām uzvarām un ieņem trešo vietu grupā, kas provizoriski garantē dalību izslēgšanas mačos.